The best strategy games in 2016

بازی پوکمون گو، خوب، بد و زشت

دسته : اپلیکیشن

هات اپ نیوز:

احتمالا در هفته های گذشته در جریان اخبار مربوط به بازی پوکمون گو قرار گرفته اید، یک بازی از نوع واقعیت افزوده که در کشورهای مختلف خیلی ها را درگیر خود کرد و از همان روزهای نخست انتشارش حوادث متعددی رخ داد از پرت شدن از بالای صخره ها، تا گیر کردن در تنه ی یک درخت، تصادف های عجیب و گم شدم کودکی که پدر و مادرش به هنگام بازی کردن پوکمون گو رهایش کرده بودند!

فروش پک های باتری چند برابر شد، قاب هایی برای گرفتن پوکمون ها طراحی شد و آخرین اخباری که در این مورد منتشر شد در مورد ممنوعیت بازی پوکمون گو در ایران بود شاید خیلی ها دوست داشته باشند این بازی را تجربه کنند اما با وجود تجربه ی لذت بخشی که پوکمون گو برای میلیون ها نفر به همراه داشته است بد نیست از برخی جنبه های دیگر نیز نگاهی به این بازی جنجالی داشته باشیم.

پوکمون گو بدون آموزش های لازم و جهت های مشخص، یک ماه پیش منتشر شد، مشکلات سروری، هک ها و از کار افتادن های این اپلیکیشن نیز بارها گزارش شد که منجر به سرگردانی خیلی از بازیکنان شد، باگ هایی که گرفتن غول ها را غیر ممکن می کرد، سرویس های شخص ثالثی که در پی حل این مشکل بودند توسط سازنده ی بازی یعنی نیانتیک بسته شدند چون به این صورت همه خیلی زود در بازی موفق می شدند، اخیرا نرخ فرار هیولا ها به میزان سرسام آوری رسیده است و بعد از دستگیر شدن به موجودات دیگری تبدیل می شوند!

بازیکنان متوجه شده اند که بسیاری از اطلاعات کلیدی از آنها پنهان می شود که به نظر می رسد این کار بوسیله ی یک گروه بزرگ از هکرهای کلاه سیاه انجام می گیرد، بله این بازی قرار بود مخصوص بچه ها ساخته شود. مقیاس ها به درستی عمل نمی کنند، مسیر یابی جی پی اس به طور گسترده ای اشتباه است، باتری و داده ی گوشی به سرعت تمام می شود، بعضی از گوشی‌های ها با نصب بازی همچنان داغ می کنند و به همین صورت باقی می مانند.

pokemon-battel-ios

حقه بازی شایع است و خیلی از بازیکنانی که در حال موفق شدن هستند سرکوب می شوند. مربیان رده بالای این بازی به قیمت صدها هزار دلار فروخته می شوند که هم نشانه ای از تقلب است و هم دلیل روشنی برای کسل کننده تر شدن این بازی.

همه ی این مشکلات اگر می توانست نتیجه ی خوبی داشته باشد جایی برای انتقاد باقی نمی گذاشت اما وقتی بازیکنان یک ماه است با این خیال که در این بازی قدرت کنترل و خودمختاری بیشتری خواهند داشت و برای گرفتن هیولاها استخوان خرد کرده اند موجی از تقلب و بی رحمی برای طولانی تر کردن روند بازی خیلی از آنها را ناامید کرده است.

هدف بازی، گرفتن همه ی پوکمون گوها است که هدفی دست نیافتنی است چون خیلی از آنها در دسترس نیستند و خیلی از آنها مختص مناطقی خاص هستند. مکانیک های بازی دارای تاخیر و افت و خیز هستند. پنج هیولا همه ی باشگاه ها را به دست گرفته اند که در مدت چند دقیقه با تیم هیولاهای مشابه در مناطق پر جمعیت تعویض می شوند.

Pokémon Go

بنابراین هدف نهایی چیست وقتی به آرامی و درد به مراحل بعدی می روید و در قبال تلاشی که می کنید پاداش در خوری دریافت نمی کنید. پوکمون گو در دنیایی که زامبی های گوشی به دست همه جا پرسه می زنند مزید علتی بر سرگردانی، بی ه‍دف راه رفتن و بهره بردن متقلب های زیادی به شیوه های مختلف شد، نظر شما چیست؟

source: gizmodo

از دست ندهید!

تاخیر آپدیت تلگرام

تاخیر آپدیت تلگرام و حمله پاول دورف بنیانگذار تلگرام به تیم کوک!

احتمالا شما هم مثل ما متوجه تاخیر آپدیت تلگرام شده‌اید، تلگرام قرار بود این ماه آپدیت بزرگی را منتشر

ادامه مطلب...

گلکسی S8 و S8 پلاس با تغییراتی بزرگ و ظاهری زیبا رونمایی شدند

سامسونگ دیشب بصورت رسمی گلکسی S8 و S8 پلاس را رونمایی کرد. حذف دکمه هوم، دستیار هوش مصنوعی، حذف

ادامه مطلب...
ویژگی‌های آیفون 8

ویژگی‌های آیفون 8 این گوشی خسته‌کننده آینده را بشناسید!

از گوشه و کنار زمزمه‌هایی از ویژگی‌های آیفون 8 بصورت نه‌چندان دقیق و مبهم شنیده می‎شود که البته تا

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu