تکمیل این بازی 584 بیلیون سال طول خواهد کشید

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بازی No Man’s Sky یکی از بلند پروازانه ترین بازی های حال حاضر محسوب می شود که توسعه دهندگان آن برای ساخت دنیایی تلاش کرده اند که بیش از حد واقعی و قابل باور باشد.

اگر چه رسیدن به این هدف غیر ممکن است اما سازندگان این بازی ویدئویی علمی تخیلی جدید، امکان تسخیر کهکشانی متشکل از 18 کوئینتیلیون را فراهم کرده اند.

بنیان گذار Hello Games کمپانی سازنده ی این بازی در این مورد می گوید اگر چند ثانیه بعد از انتشار بازی یک سیاره ی جدید کشف شود 584 بیلیون سال طول خواهد کشید تا بازی تمام شود.

No Man’s Skyb_b

هدف اصلی No Man’s Sky  که دارای مراحل متعدد است رسیدن به مرکز کهکشان است برای رسیدن به این هدف محدودیت هایی طراحی شده است و بازیکنان می توانند از طریق معامله، کشف یا مبارزه از این مراحل عبور کنند.

در این بازی از اعداد 64 بیتی برای ساخت تمام سیارات جهان استفاده شده است این یعنی تعداد سیارات 2 به توان 64 یا 18,446,744,073,709,551,616 عدد خواهد بود.

در مراحل اولیه ی توسعه، از اعداد 32 بیتی برایNo Man’s Sky  استفاده شد که فقط 4 تریلیون سیاره را شکل داده بود و بازی آن چهار یا پنج هزار سال طول می کشید اگر یک ثانیه در هر کدام سپری می شد. تغییر تصمیم استفاده اعداد 64 بیت به جای اعداد 32 بیت بعد از نظر خواهی از بازیکنان انجام گرفت. تکمیل این بازی 584 میلیون سال طول خواهد کشید.

ace

از لحاظ تئوری یک بازی بی نهایت است چون عمر هیچکس کفاف کشف تمام این سیارات را نخواهد داد وظیفه بازیکنان حرکت از لبه ی کهکشان به مرکز کهکشان است.

نکته ی جالب همکاری 15 توسعه ی دهنده ی انگلیسی با استفاده از تکنولوژی های هوشمند و تخیل، تجسم و هوش مشارکتی برای این بازی عظیم است.

ویدئویی از دموی این بازی و مراحل ساخت آن را می توانید از زیر مشاهده کنید.

Source: techviral