سیستم عامل جدید گوگل ، مستقل از لینوکس!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

خبرهای جدیدی حاکی از آن است که گوگل در حال ساخت سیستم عاملی کاملا جدید است. یعنی این سیستم عامل جدید گوگل آپ گریدی برای اندروید یا سیستم عامل کروم نیست، سیستمی ست که اصلا از هسته لینوکس گرفته نشده است.

نام این سیستم عامل جدید گوگل Fuschia ست. گرچه گوگل هیچ چیزی را به صورت رسمی درباره ی این سیستم عامل اعلام نکرده است، جزییاتی راجع به پروژه یGitHub  منتشر کرده که توضیحات رمزی دارد: “Pink + Purple == Fuschia (a new Operating System).”

طبق بررسی های دقیق تر Android Police این سیستم عامل از هسته ی Magentaس جدیدی استفاده می کند که طراحی شده تا با سیستم عامل های بر پایه ی IoT مانند FreeRTOS  یا ThreadX رقابت کند.

google-france-1024x512

زبان برنامه نویسی اصلی Dart است و پشتیبانی Flutter نشان می دهد که احتمالا این سیستم عامل از Material Design برای رابط کاربری استفاده می کند.

البته این لزوما بدین معنا نیست که گوگل می خواهد Fuschia  از دیوایس های IoT  پیشی بگیرد، چرا که این کمپانی سخت افزار های IoT  بیشتری چون OnHub  و Google Home تولید کرده است. ممکن است این سیستم عامل تنها سیستم سبک تری باشد که با تمام سخت افزار های آینده کار می کند. البته هم چنان توانایی ها یاین سیستم هیجان انگیز است خصوصا که خط بین اندروید و سیستم عامل کروم محو می شود.

دلیل سکوت گوگل طبق گفته های برایان سوئتلند این سیستم عامل از ابتدا به صورت متن باز نوشته می شود و این یعنی هنوز جزییات قطعی نیستند. البته کریستوفر لین خبر از اعلام رسمی گوگل در آینده ی نه چندان دور می دهد.

Source: androidpolice

Via appy-geek

از دست ندهید!

تجربه ساخت اولین اپلیکیشن خود را با این 5 نکته خیال انگیزتر کنید!

همیشه اولین‌ها هیجان انگیزترند! اولین‌هایی پُردلهره، پر از نگرانی و فرسایشی که سنگِ‌بنای همه چیز محسوب می‌شوند. خصوصا اولین

ادامه مطلب...
آپدیت Google Voice

آپدیت Google Voice – گفتگوی صوتی گوگل، لباس تازه بر تن می‌کند!

به تازگی جزییات آپدیت Google Voice منتشر شده است و کاربران می‌توانند ارتباط بهتری را در قالب اپلیکیشنی که

ادامه مطلب...
تصویر جدید ال جی G6

تصویر جدید ال جی G6 از تحولات اساسی در طراحی این گوشی خبر می‌دهد

تصویر جدید ال جی G6 که به تازگی منتشر شده‌؛ ظاهر جذاب این گوشی را به نمایش گذاشته‌ است!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu