ما مغزهای بزرگتری داریم چون دائما در مورد دیگران قضاوت می کنیم

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

دانشمندان مدت هاست در حال تحقیق بر روی این موضع هستند که چرا انسان ها گاهی بدون هیچ چشم داشتی می بخشند یا چرا به غریبه هایی که نمی شناسند کمک می کنند. ظاهرا آنچه دیگران در مورد ما فکر می کنند آنقدر برای ما مهم است که بر روی سایز مغز تاثیر گذاشته است.

انسان ها معمولا در مورد دیگران قضاوت می کنند اما دانشمندی در دانشگاه کاردیف می گوید: انسان دائما خود را با دیگران مقایسه می کند و همین باعث تکامل بشر شده است. به همین دلیل است که اینقدر مستعد کمک به دیگران هستیم، حتی اگر نتیجه ای برای ما نداشته باشد. شیوه ی قضاوت ما در مورد دیگران بر روی تکامل و زنده ماندن ما تاثیر گذاشته است.

این دانشمندان که تحقیقات خود را در Scientific Reports, منتشر کردند، ادعا کردند صدها هزار شبیه سازی ایجاد و با طراحی بازی هایی میزان بخشش انسان ها را بر اساس میزان شهرتی که برایشان در پی خواهد داشت را بررسی کردند، با مشخص کردن پول مشخصی این بازی به راه می افتاد که اگر شخصی تصمیم به کمک بگیرد متحمل هزینه ی مالی می شود و دریافت کننده سود می برد.

سپس شهرت هر شخص براساس میزان بخشش او به روز رسانی شد و یک بازی دیگر شروع می شد. این دانشمندان دریافتند که اگر شهرت اهدا کننده مشابه شهرت دریافت کننده می شد یک تعامل یک طرفه بوجود می آمد مخصوصا اگر سود کافی در این کار نبود. اگر شخصی علاقه ی زیادی به بخشش داشته باشد به همان میزان نیز مشتاق دریافت است.

تکامل همکاری کلید رسیدن به یک جامعه ی مرفه خواهد بود و با مقایسه ی اجتماعی، ارتباطی نزدیک دارد اینکه خود را از سایرین برتر بدانند و تصمیم بگیرند که آیا باید کمک کنیم یا نه. انسان ها علاقه مند به استراتژی هایی برای کمک به آنهایی هستند که نسبت به خودشان چندان موفق نیستند.

shame-

این قضاوت ها و روابط بر سایز مغز ما تاثیر خواهد گذاشت و همین باعث شده است نسبت به مغز شامپانزه ها فعل و انفعالات بیشتری داشته باشیم. مغز ما نه فقط برای زنده ماندن و حل مشکل تکامل پیدا کرده است بلکه در شکل گیری جوامع پیچیده و بزرگ انسانی نیز تاثیر گذاشته است. ارتباط زیادی بین سایز مغز و سایز گروه اجتماعی که در آن زندگی می کند وجود دارد.

ارزیابی دائم ما از خودمان و دیگران به بزرگتر شدن مغز ما کمک کرده است و سایز قشر مغزی را افزایش داده است و یکی از نکات اصلی است که ما را تبدیل به انسان کرده است. تکنولوژی های مستقل جدید مثل خودروهای خودران یا شبکه های بی سیم توزیع نیز برای توسعه ی بیشتر نیاز به مدیریت رفتارهای خود در ارتباط با دیگران دارند.

Source: gizmodo

 

از دست ندهید!

تجربه ساخت اولین اپلیکیشن خود را با این 5 نکته خیال انگیزتر کنید!

همیشه اولین‌ها هیجان انگیزترند! اولین‌هایی پُردلهره، پر از نگرانی و فرسایشی که سنگِ‌بنای همه چیز محسوب می‌شوند. خصوصا اولین

ادامه مطلب...
آپدیت Google Voice

آپدیت Google Voice – گفتگوی صوتی گوگل، لباس تازه بر تن می‌کند!

به تازگی جزییات آپدیت Google Voice منتشر شده است و کاربران می‌توانند ارتباط بهتری را در قالب اپلیکیشنی که

ادامه مطلب...
تصویر جدید ال جی G6

تصویر جدید ال جی G6 از تحولات اساسی در طراحی این گوشی خبر می‌دهد

تصویر جدید ال جی G6 که به تازگی منتشر شده‌؛ ظاهر جذاب این گوشی را به نمایش گذاشته‌ است!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu