Batlle Bay

چرا اندروید به نداشتن نوآوری متهم می شود؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اندروید همواره به نبود نوآوری متهم شده است و اپل همواره از نظر نوآوری گوی سبقت را از اندروید ربوده است، شاید گوگل نیاز به تلاش بیشتر دارد شاید هم در حال تکامل تکنولوژیکی در پشت درهای بسته است.

نوآوری مرد، زنده باد تکامل

دلیل اصلی این ادعا که اندروید از نظر نوآوری بسیار کند و آهسته عمل می کند نحوه ی عملکرد گوگل در ارائه ی ویژگی های جدید است. تراوشی بسیار آهسته از نسخه های قدیمی بتا که به سوی افق در حال خزیدن هستند اما از طرف دیگر اپل ویژگی های جدید را به سرعت در قالب لقمه های کوچک قابل هضمی منتشر می کند که در نهایت تکمیل می شوند.

-android-N-vs-iOS-10-

به هر حال  این ویژگی ها دنیای متفاوت اپل و گوگل را شکل داده اند اما مشتریان و سازندگان گوشی همواره تشنه ی نوآوری هستند. در چند سال اخیرشاهد نوآوری واقعا بزرگی نبوده ایم، البته تاچ سه بعدی را نباید چندان نادیده گرفت. تمام این مشکل تقصیر اپل یا گوگل نیست در فضای کوچک اسمارتفون ها جای بیشتری برای نوآوری نمانده است. در چنین محیطی نوآوری در حال خزیدن است بهتر است بگوییم نوعی تکامل به جریان افتاده است آنچه گوگل بر آن متمرکز شده است تکامل است.

نوآوری می خزد

در چهار سال اخیر شاهد شکل گیری Google Now و Google Assistant بوده ایم که باسرعت کمی در حال توسعه هستند و آنچنان سیلی محکمی بر گوش نوآوری محسوب نمی شوند. گوگل از نظر الگوریتم های یادگیری ماشین و اپلیکیشن های کاربردی دیگر چندین سال نوری نسبت به اپل و کمپانی های دیگر جلوتر است.

-google-now-voice-

گوگل Wallet پنج سال پیش متولد شد، دو سال قبل از اپل پی اما اندروید پی به عنوانی رقیبی همه چیز تمام برای اپل در فوریه ی 2015 رونمایی شد.

گوگل پی و اندروید پی هر دو نمادی از تکامل سرویس  کارت های بانکی  هستند که در قالبی کم حجم تر و کاربردی تر ارائه شدند چیزی که  مدت هاست منتظر  آن بودیم. گوگل در زمینه هایی از جمله واقعیت افزوده و پروژه ی تانگو نیز گام های مهمی برداشته است.

گوگل پادشاهی در حال خزیدن

در بازی تکامل گوگل سردمدار است. کشت نسخه های بتا و اصلاحات، زیر شاخه های عجیب و غریب و عالی به همراه توسعه ی ویژگی های جالب اسمارتفون ها که بعضا کمتر دیده شده اند و حرکت به سمت اینترنت اشیا، گوگل هوم و اندروید Auto همگی قلمروهای یک امپراطوری قدرتمند را شکل داده اند.

Google-i-o-Home-0

نباید سرعت کم را با عدم جاه طلبی اشتباه گرفت. همه ی ما عاشق زندگی در دنیایی سرشار از جرقه های نبوغ هستیم اما این آرزو همچنان دست نیافتنی و غیر واقعی است که چندان نباید برای به تحقق پیوستن آن عمر خود را تلف کنیم در حال حاضر تکامل در جریان است و نوآوری به یکباره ظهور نمی کند.

حتی شکل گیری پلتفرم جدیدی به نام Daydream در بستر اندروید نوگات نیز حاصل سال ها تلاش و بلوغ تکنولوژی است که در حال حاضر قدرت لازم را برای عرضه ی خود پیدا کرده است. واقعیت افزوده و واقعیت مجازی رویدادهای بزرگ بعدی هستند که باور داریم واقعا نیازمند آنها هستیم، اما این دو به صورت ناگهانی ظهور نمی کنند ما شاهد ظهور این دو تکنولوژی هستیم چون گوگل سال هاست به دنبال ساخت زمینه و راه هایی برای ادغام و یکپارچه سازی آنها در زندگی ما بوده است.

آیا شما هم موافق هستید که گوگل بیش از هر کمپانی دیگری در تکامل گوشی های هوشمند نقش داشته است؟ تکامل یا بهینه سازی؟ نظر شما چیست؟

Source: androidpit

 

Advertisements

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu