عجیب ولی واقعی، دست به گوشی، پا به فرمان!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

این که از هر اتفاقی با گوشی، فیلم گرفته و سریعا به شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها مخابره کنیم رفتاری عادی شده است. حالا یک زوج پنسیلوانیایی از خانمی که با پاهایش فرمان ماشین را گرفته بوده و با دو دست گوشی اش را نگه داشته فیلم گرفته اند و فیلم را نه در شبکه های اجتماعی، بلکه با شبکه ی تلویزیونی محلی WPVI-TV به اشتراک گذاشته اند.

دست به گوشی، پا به فرمان! این مدل اتفاقات در ایران عزیز ما تازگی ندارد!

سارا دلانگ که این ویدئو را گرفته به WPVI گفته است که هنگامی که با شوهرش در بزرگراه Schuylkill مشغول حرکت بوده اند ناگهان خانمی را می بینند که با هر دو دست مشغول تایپ کردن با گوشی است و با پایش فرمان ماشین را گرفته و کنترل می کند.

این اتفاق به قدری برای آنها عجیب بوده که 20 دقیقه این راننده ی “پا به فرمان” را دنبال کرده و سرانجام سعی کرده اند با بوق زدن او را وادار به رانندگی صحیح کنند. حتی سارا بر سر او فریاد می کشد اما طبق گفته ی خودش تنها جوابی که از این راننده می گیرد “یک پوزخند” است.

البته این اولین “پدیده”ی این چنینی نیست. مثلا در اسکاتلند یک دوچرخه سوار از مردی فیلم گرفته بود که در حین رانندگی از گوشی همراهش استفاده می کرد، در حال استفاده از هدفون بود و هم چنین با لپ تاپ کار می کرد!

آمار نشان می دهد در سال 2014 تعداد 3179 نفر در تصادف های ناشی از حواس پرتی کشته و 431000 نفر زخمی شدند.

موسسه AAA اعلام کرده است که حدود 27 ثانیه فاصله بین کنار گذاشتن گوشی و تمرکز مجدد روی رانندگی وجود دارد.

اگر کسی کاری بسیار مهم و ضروری داشته باشد قطعا تماس می گیرد. لازم نیست پیام هایمان را پشت فرمان جواب دهیم. مطمئنا هیچ پیامی ارزش این را ندارد که برایش “بمیریم”!

Source: cnet