گوشی بعدی شما با این باتری جدید تا یک هفته شارژ خواهد داشت

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مهم نیست از چه گوشی هوشمندی استفاده می کنید، آیفون، نکسوس، سامسونگ یا هر برند دیگری، عمر باتری همواره برای همه مشکلی گریبانگیر است. اکثر گوشی های تا 24 یا 48 ساعت عمر باتری دارند اما این وضعیت می تواند تغییر کند.

محققان شیوه ی جدیدی یافته اند که به طرز چشمگیری طول عمر باتری گوشی های هوشمند آینده را افزایش خواهد داد. تیمی در  موسسه Soft Matter and Functional Materials در گرنوبل فرانسه باتری جدیدی را طراحی کرده اند که می تواند طول عمر باتری گوشی را برای چند روز افزایش دهد. پژوهشگران با جایگزین کردن عنصر گرافیت در باتری های سنتی با مواد دیگر در تلاش برای گسترش ظرفیت باتری هستند.

-Battery-

سیلیکون تا شش برابر بیش از گرافیت قدرت ذخیره ی یون را دارد. علاوه بر این، سیلیکون مقرون به صرفه تر است در مقایسه با گرافیت به آسانی در دسترس است. متاسفانه در آزمایش های اولیه در تعدادی از موارد باتری مبتنی بر سیلیکون در زمان شارژ، شروع به متورم شدن کرد و مدت زمان شارژ طولانی تر شد اما محققان موسسه گرنوبل ادعا کرده اند که این مشکلات را حل کرده اند.

با این وجود هنوز هم خیلی زود است که برای داشتن گوشی هایی که باتری آنها تا یک هفته شارژ خواهد داشت جشن بگیریم اما به هر حال گام بزرگی در مسیر فن آوری است که می تواند جریان های اصلی آینده را شکل دهد.

Source: express

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + دو =

Mobile Sliding Menu