crash club

لنزهای تماسی متصل به اسمارتفون چشم شما را تبدیل به گوشی خواهند کرد

دسته : پوشیدنی‌ ها

هات اپ نیوز:

اپلیکیشن ها به شما این امکان را می دهند که گوشی های هوشمند خود را با هر چیزی از کفش گرفته تا جواهرات، زنگ در و هر چه فکرش را بکنید پیوند دهید. به زودی ممکن است لنزهای شما نیز به این لیست اضافه شوند.

مهندسان در دانشگاه واشنگتن شیوه ای ابتکاری ارائه داده اند که اجازه ی فرستادن سیگنال توسط لنزهای تماسی و ایمپلنت مغزی را به گوشی های هوشمند فراهم کرده است.

این تکنولوژی جدید به نام interscatter communication با تبدیل سیگنال های بلوتوث به سیگنال های وای فای کار می کند. به جای اینکه خودتان سیگنال های Wi-Fi را تولید کنید این تکنولوژی با استفاده از انتقال بلوتوث از دستگاه های نزدیک مانند ساعت های هوشمند به تولید سیگنال های وای فای می پردازد.

046

 شیوه ی ارتباط پخش داخلی از یک روش ارتباطی موجود به نام از backscatter گرفته شده است که اجازه می دهد دستگاه های مبتنی بر آن با منعکس کردن سیگنال به تبادل اطلاعات بپردازند. با استفاده از ارتباطات Interscatter communication لنزهای چشم می توانند داده های چشم را به گوشی ها منتقل کنند.

این مهندسان با طراحی یک لنز تماسی مجهز به آنتن و با استفاده از سیگنال های بلوتوث یک ساعت هوشمند داده های رمزگذاری شده  از لنز تماسی را دریافت کردند و آن را تبدیل به یک سیگنال وای فای کردند که می تواند توسط یک دستگاه دیگر خوانده شود. 

هر چند مفهوم لنز تماسی هوشمند ممکن است کمی غلط انداز به نظر  برسد، اما در واقع اطلاعات  با ارزشی را از بیماران به پزشکان ارائه خواهند داد. به عنوان مثال ممکن است برای نظارت بر سطح قند خون از اشک یک فرد استفاده شود. بنابراین، یک لنز تماسی متصل سطح قند خون را پیگیری و نوتیفیکیشن های لازم را به گوشی فرد ارسال می کند. 

ویکرام آیر دانشجوی دکترا در رشته مهندسی برق در دانشگاه واشنگتن در بیانیه ای گفت: کنترل سطح قند خون برای افراد مبتلا به دیابت مهم است. این پژوهشگر اضافه کرد این شیوه ی ارتباطی می تواند  برای انتقال داده ها از ایمپلنت مغز مورد استفاده قرار گیرد و نیروی حرکت دوباره را به افراد فلج بازگرداند.

 از کاربردهای بالقوه ارتباطات Interscatter می توان به تبادل اطلاعات بین کارت های اعتباری اشاره کرد به گفته ی این محققان  مردم با استفاده از این شیوه می توانند با نگه داشتن کارت خود در نزدیک گوشی به سادگی به انتقال پول بپردازند.

Source: livescience

 

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu