The best strategy games in 2016

آیا ادعای ضد آب بودن گوشی ها واقعی است؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

 در حدود 66 درصد از آسیب گوشی ها مربوط به قرار گرفتن در معرض رطوبت یا به عبارت بهتر خیس شدن است. از دوران باستان رسم بر این بوده است که وقتی گوشی در آب می افتاد با یک کاسه برنج مشکل را حل می کردند! شواهد این موضوع در نقاشی های دیوارهای غارها وجود دارد اما آنها احتمالا گوشی های سفت و سخت تری داشته اند.

این روزها با وجود تمام راهنمایی های موجود در اینترنت که شامل استفاده از جاروبرقی، کاسه برنج یا موارد مشابه دیگر که خودتان بهتر می دانید می شوند، در آخر کار مجبور به خرید یک گوشی جدید خواهید شد. 

Water-

سازندگان گوشی های هوشمند درد عمیق شما را حس کرده اند و در جدیدترین مدل ها ضد آب بودن گوشی عامل تمایز از سایر رقبا شده است. اما چگونه ضد آب است؟ چرا برخی از این گوشی ها از این آزمون عبور نمی کنند؟

xperia-m4-aqua-desijpg

چون فقط خیس شدن مشکل نیست به همه ی مواد ناخالصی فکر کنید که در جریان خیس شدن وارد گوشی می شوند، مواد موجود در آب استخر، گودال های آب و یا حتی عرق خودتان باعث از بین رفتن قطعات الکترونیکی داخل گوشی می شوند.

در نظر عوام مردم بهترین روش ضد آب تنها روش های فانتزی مهر و موم کردم گوشی توسط چسب هایی است که برای تفلون ها و لباس های ضد آب استفاده می شود. از روش ضد آب دیگری استفاده کنید در حالی که این روش ها ممکن است از ورود رطوبت به گوشی جلوگیری کنند اما با آبی که وارد جک هدفون و پورت های دیگر می شود چه خواهید کرد؟ علاوه بر این گوشی نیز غیر قابل تعمیر خواهد شد.

این زباله های الکترونیک آسیب های جدی به محیط ما وارد خواهند کرد، در ایالات متحده به تنهایی،  100 میلیون گوشی به صورت سالیانه دفن می شود و گودال های مربوط به این زباله ها سریع تر از گودال های مربوط به پوشک پر می شوند. زباله های الکترونیکی منبع بیش از 75 درصد از سموم دفن زباله، از جمله سرب، جیوه و مواد شیمیایی از جمله مواد ضد آب هستند.

شرکتی به نام Semblant با ساخت عایق های ضدآب برای محافظت از گوشی ها از داخل به خارج در برابر هر نوع مایع و چیزهای ناخالص همراه با آن اعتباری برای خود به دست آورده است، استفاده از مواد سازگار با محیط زیست امکان  بازیافت، تعمیر و استفاده مجدد را با این فن آوری فراهم کرده است.

استفاده از پوشش های نانوی مخصوص برای محافظت از قطعات داخلی گوشی از داخل به بیرون آن را محافظت خواهد کرد. این پوشش های نانو از وسایل الکترونیکی در برابر مایعات و مواد موجود در آنها حفاظت خواهد کرد، سمی نیستند و به محیط زیست نیز آسیبی نخواهند زد.

آیا ادعای ضد آب بودن گوشی ها واقعی است؟ بنابراین وقتی برای خرید گوشی بعدی خود رفتید مطمئن شوید.

Source: marketwatch

از دست ندهید!

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه را برای دستیابی به فضای بیشتر امتحان کنید

برای انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه راهکار ساده‌ای وجود دارد، با استفاده از application management این کار را برای

ادامه مطلب...
آیفون 7 قرمز

آیفون 7 قرمز به همراه آیفون SE با حافظه داخلی بیشتر و اپلیکیشن Clips معرفی شدند

آیفون 7 قرمز با رنگ هیجان‌انگیز خود با قیمت 740 دلار عرضه خواهد شد که 100 دلار بیشتر از

ادامه مطلب...
جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

6 راه برای جمع‌آوری و جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن را می‌توان از دلایل مهم موفقیت نامید البته نه تنها دلیل؛ بلکه فاکتوری تعیین

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu