گوشی های خودساز به زودی توسط خشک کن های لباس ساخته می شوند

دسته : اخبار

تاکنون چیزی در مورد گوشی های خودساز شنیده اید؟

اگر یک کارخانه الکترونیکی باشید ممکن است به دنبال کاهش هزینه به اخراج نیروی انسانی و خرید ربات بپردازید. اما اگر یک طراح الکترونیک باشید به لطف محققان MIT ممکن است روزی قادر به گریز از فرآیند تولید شوید. 

 آزمایشگاه خود مونتاژ MIT در حال آزمایش یک سری از مواد است که می توانند ساختن خود را برنامه ریزی کنند.

این مهندسان کفش های خودساز و مبلمان خود ساز را نیز امتحان کرده اند و تلاش های خودکارسازی خود را به گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه های الکترونیکی نیز انتقال خواهند داد.

شاید روزی ساخت گوشی تنها توسط کمپانی های مختلف انجام می گرفت اما گوشی های خودساز که توسط خشک کن های لباس ساخته می شوند پدیده ی تازه و جالبی خواهند بود.

گوشی خودساز نیاز به هیچ رباتی ندارد

بر خلاف پروژه های قبلی این آزمایشگاه، گوشی خودساز نیاز به هیچ رباتی ندارد.

در عوض بر روی یک طراحی ساده تمرکز شده است که وقتی در معرض یک نیروی گرانشی قرار می گیرد چند قطعه ی آن به هم متصل می شوند.

گوشی های خودساز

برای ارائه این نیرو، آزمایشگاه با استفاده از یک شی درام شکل که در یک خشک کن لباس وجود دارد به عنوان یک سانتریفیوژ استفاده  کرده است.

پس از چند چرخش، قطعات گوشی خودساز به هم متصل شدند و گوشی به صورت یک قطعه ی کامل تحویل گرفته شد.

این یک فرایند ابتدایی که در حال حاضر نمی تواند جایگزین پروتکل های دقیق تولید شود که اپل و دیگر تولید کنندگان گوشی های رده بالا تقاضا کرده اند.

مدیر این آزمایشگاه Skylar Tibbits فکر می کند این روند می تواند برای ساخت کامل بسیاری از لوازم الکترونیکی مختلف تنها با تعداد انگشت شماری از قطعات مورد استفاده قرار گیرد.

Tibbits مدیر شرکت Fast Company می گوید: در حال حاضر گوشی از پیش طراحی شده است و ما در حال استفاده از این فرایند برای جمع آوری قطعات هستیم.

اما تصور کنید شما یک تخته مدار و بلوک های ساختمانی مختلف دارید و با این بلوک های ساختمانی می توانید کارکردهای متنوعی را خلق کنید.

شما  آزادی طراحی کامل را می خواهید، بنابراین برای هر آنچه که شما می خواهید طراحی کنید یا بسازید، باید آزادی کامل در فضایی با حداقل تعداد قطعات داشته باشید.

این آغاز کار است.

Source: pcmag

 

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 12 =

Mobile Sliding Menu