The best strategy games in 2016

تیم کوک در انجام این 5 کار بهتر از استیو جابز عمل کرد

دسته : کسب و کار

تیم کوک در انجام این 5 کار بهتر از استیو جابز عمل کرد، عنوانی که برای طرفداران سرسخت استیو جابز فقید کمی غیر قابل باور و افراطی است. تیم کوک پنج سال بعد از مرگ استیو جابز مجبور شد پا در کفش های بزرگ او کند تا شاید بتواند با آنها راه برود.

بر عهده گرفتن این نقش باعث شد خیلی ها بر روی تصمیمات او بیش از حد دقیق و او را به خاطر شیوه های متفاوت تصمیم گیری هایش با جابز، مورد انتقاد قرار دهند، استیو جابزی که محصول افسانه ای او یعنی آیفون پر فروش‌ترین پیشنهاد اپل در طول این سال ها بوده است.

از وقتی کوک در سال2011 این وظیفه را به عهده گرفت میزان سهام براساس تقسیم- تنظیم بیش از دو برابر افزایش یافت. اپل 0.75% – نسبت به آکسون موبایل پیشی گرفت و آن را تبدیل به با ارزش ترین شرکت عمومی قابل معامله در بازار کرد.

به عقیده ی بعضی از تحلیل گران، افسانه ی تیم کوک در مورد اتفاقاتی نیست که بعد از مرگ استیو جابز افتاده است بلکه در مورد کارهایی است که تیم کوک در طول این پنج سال انجام داد تا سیب اپل را تازه تر از همیشه نگه دارد.

چالش های زیادی در این مدت پیش روی اپل قرار داشت از بازار در حال اشباع اسمارتفون ها گرفته تا کاهش رشد صنعت و ظهور رقبایی با محصولات ارزان قیمت در بازار که بر روند گسترش جهانی اپل تاثیر گذاشت.

اپل در مورد محصولات آینده نظری ندارد اما به گفته ی تیم کوک، اپل در حال کار بر روی واقعیت افزوده است که فرصت تجاری بزرگی خواهد بود. گزارش های تایید نشده ای هم از فعالیت های اپل در زمینه ی خودروهای هوشمند وجود دارند.

تیم کوک در انجام این 5 کار بهتر از استیو جابز عمل کرد:

بازگشت پول نقد به سرمایه گذاران

استیو جابز علاقه ای به برنامه های بازگشت سرمایه نداشت. اما از اوایل سال 2012 اپل 127 میلیارد دلار سهم را بازخرید کرد و 44. 8 میلیارد دلار سهم را صادر کرد.

در آوریل امسال هیئت مدیره ی اپل توانایی باز خرید خود را از 140 میلیارد دلار به 175 میلیارد دلار و سایز کلی برنامه را نیز به 250 میلیارد دلار افزایش داد. همچنین سود اپل به 10درصد 57 سنت یک سهم افزایش یافت.

فعال سرمایه گذاری کارل ایکان نقش مهمی در این افزایش بازگشت سرمایه برای این کمپانی بازی کرد و بعد از اینکه این سرمایه گذار میلیاردر بیش از 2 میلیارد دلار از سهام اپل را به دست آورد خواستار راه اندازی یک برنامه ی بازخرید به ارزش 150 میلیارد دلار برای این کمپانی شد.

ایکان در گفتگویی با CNBC گفت: کوک کار درست را انجام داد حتی با وجود اینکه تمام سهم خود را از اپل به خاطر این ترس فروخت اما کاهش رشد اقتصاد چین بر رشد اپل نیز تاثیر خواهد گذاشت.

تیم کوک در انجام این 5 کار

بازگرداندن استایلوس

تیم کوک این قلم را به همراه  آیپد پرو و قلم اپل  بازگرداند. اما استیو جایز قلم دیجیتال را نشانه ای از شکست می دانست.

اما استایلوس در آیپد پرو و در بین حرفه ای ها مخصوصا در کارهای خلاقانه همچون طراحی، معماری و تصویرسازی کاربردهای زیادی دارد.

اگر چه میزان فروش آیپد نسبت به قبل کاهش یافت اما آیپد پرو به حفظ این محصول در گذر زمان کمک شایانی کرد وقتی شرکت های مانند الفبت -0.32%، گوگل 0.38% – و مایکروسافت 0.10% + بازار سخت افزار را تبلت ها، استایلوس و کیبوردهای خود در اختیار گرفته بودند.

تیم کوک در انجام این 5 کار

فشرده کردن شرکت های مخابراتی

یک سال قبل اپل تصمیم به قطع نقش واسطه ها گرفت و با یک برنامه ی ارتقا و نقشه ی نصب کاربران را قادر کرد خودشان به صورت سالیانه آیفون های خود را ارتقا دهند به جای اینکه منتظر قراردادهای دو ساله ی حاملان بمانند.

حاملان بی سیم در سال های اخیر قراردادهای دو ساله را نیز کنار گذاشته بودند اما اپل با فراهم کردن قدرت پردازش همچون دسترسی به AppleCare بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ی اضافی، باعث امن تر شدن فرآیند ارتقا گردید و مشخص شد که چرخه ی ارتقا چقدر طولانی شده بوده است.

ساخت Apple music و services empire

AppleCare تنها یکی از خدمات اپل است، کوک در گفتگویی در مورد درآمد اپل در طول شش ماه اخیر از رشد سرویس هایی مثل Apple music و AppleCare خبر داد. اوایل امسال سود حاصل از خدمات با فروش 6 میلیارد دلار از سود حاصل از مک برای نخستین بار پیشی گرفت، منبع شماره ی 2 سود اپل فقط آیفون بود.

تیم کوک در انجام این 5 کار

بسیاری از تحلیل گران سرویس ها را منبع درآمد بعدی اپل نامیده اند مخصوصا از زمانی که فروش در بخش سخت افزار تحت تاثیر اشباع شدن بازار قرار گرفته است. خرید 3 میلیارد دلاری سرویس موسیقی Beats در سال 2014 آغاز این حرکت بود که منجر به راه اندازیApple music در تابستان گذشته شد. در سال 2014 اپل Pay راه اندازی شد و سرویس های ابری iCloud نیز گسترش یافتند.

سرمایه گذاری در مسائل اجتماعی

اپل به لطف کوک سرمایه گذاری های زیادی بر روی توسعه ی پایدار و  مسائل اجتماعی از جمله تنوع نیروی کار انجام داد.

اوایل امسال بود که این کمپانی از ربات ها برای استخراج مواد معدنی مثل طلا از مواد بازیافتی استفاده کرد. در سال 2015 اپل با همکاری یک سازمان حفاظتی 36000 هکتار از جنگل های آمریکا را تحت حفاظت قرار داد. دفتر مرکزی اپل نیز به صورتی طراحی شده است که از انرژی های پاک در آن استفاده شده است و تمام پشت بام های این ساختمان مجهز به پنل های خورشیدی هستند.

تیم کوک در انجام این 5 کار

اپل همانند بسیاری از همسالان خود در سیلیکون ولی در پاسخ به فشارهای اجتماعی تاکید زیادی بر استخدام زنان و اقلیت ها دارد. در گزارش میزان تنوع که اخیرا منتشر شد به گفته ی کمپانی 37 درصد استخدام شدگان جدید در 12 ماه گذشته را زنان تشکیل می دهند و در حال حاضر 32 درصد نیروی کار را تشکیل می دهند. اقلیت ها 27 درصد از استخدام شدگان جدید را تشکیل می دهند اگر چه هنوز هم 22 درصد از نیروی کار به این قشر اختصاص دارد.

به نظر شما تیم کوک در انجام این 5 کار بهتر از استیو جابز عمل کرده است؟

 Source: marketwatch

از دست ندهید!

کلکسیون گوشی‌های قدیمی

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

قبل از وقوع انقلاب گوشی‌های هوشمند بیشتر مردم یک یا دو گوشی قدیمی داشتند، اما Stefan Polgari صاحب کلکسیون گوشی‌های

ادامه مطلب...
گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ

گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ را با وجود این دلایل بخریم یا نخریم؟

سامسونگ در 29 مارس جدیدترین پرچمدار خود را رونمایی خواهد کرد. گلکسی S8 پرچمدار جدید سامسونگ بعد از تاخیر

ادامه مطلب...
محبوبترین گوشی‌های 2016

محبوبترین گوشی‌های 2016 – ده گوشی برتر و حضور پُررنگ اپل و سامسونگ!

طبق گزارش جدید IHS Markit، آیفون 7 محبوب‌ترین اسمارتفون سال 2016 نبوده است. آیفون 6s که در سال 2015 رونمایی شد، همچنان

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu