ربات های چت به فرمانروایان جدید و قدرتمند قلمرو اینترنت تبدیل شده اند

دسته : اخبار

اخیرا در مورد ظهور ربات های چت و پتانسیل آنها برای تغییر تعاملات مشتریان با کسب و کارها مطالب متنوعی منتشر شده است، ربات های چت به فرمانروایان جدید و قدرتمند قلمرو اینترنت تبدیل شده اند.

اما به نظر می رسد در تمامی این بحث ها یکی از کاربردهای تاثیر گذار ربات های چت در اکوسیستم موبایل و ماهیت رقابت در سرویس های دیجیتال نادیده گرفته شده است.

با افزایش کمپانی هایی که برای فروش خدمات و خودکار کردن خدمات مشتریان خود بر روی ربات های چت سرمایه گذاری می کنند، سرویس های پیام رسانی که به منظور این کار از آنها استفاده می شود به پلتفرم های جدید موبایل تبدیل می شوند.

طبق معمول چین آغازگر این راه است

با نگاهی به چین به سرعت متوجه می شویم که وی چت در حال تبدیل شدن به چیزی فراتر از یک اپلیکیشن پیام رسان است. وی چت به یک اکوسیستم غنی موبایل تبدیل شده است که دارای ویژگی های قدرتمند و سرویس های خودکاری است که تمام جنبه های زندگی مصرف کنندگان را تحت تاثیر قرار داده است.

کاربران وی چت بخش های مهمی از زندگی خود را بدون نیاز به ترک کردن اپلیکیشن مدیریت می کنند. از رزو کردن و پرداخت تا گرفتن تاکسی و سفارش دادن غذا.

ربات های چت

آنچه مهم است این است که از طریق وی چت ارتباط برقرار می کنند نه فقط به این دلیل که علاقه مند به رابط کاربری گفتگویی آن هستند. بلکه خدمات، کاملا با اپلیکیشن پیام رسان متداول در چین ادغام شده اند. وی چت پایگاه کاربری عظیمی دارد، وقتی اپلیکیشن تاکسی Didi Dache به بخشی از این پیام رسان تبدیل شد تعداد کاربران آن دو برابر افزایش یافتند.

از اپلیکیشن ها تا ربات های چت

این نوع تغییرات علت تاثیر ناگهانی ربات های چت را در صنعت تکنولوژی نشان می دهند. هدف اصلی ربات های چت ساده تر  و موثرتر کردن زندگی است. اگر ربات های چت بتوانند به خوبی از عهده ی این وظیفه برآیند، واقعا محبوب خواهند شد.

فقط این نیست، ربات های چت برای موبایل ها نسبت به اپلیکیشن ها مناسب تر هستند. پیام رسانی قلب زندگی موبایلی ما است و تبادلات از طریق چت بوت ها، سریع تر و آسان تر از نصب و باز کردن یک اپلیکیشن است.

ربات های چت

هنوز برای پیش بینی خیلی زود است، اما وی چت نشان داد که اپلیکیشن های پیام رسان فرصت تبدیل شدن به یک فروشگاه تمام عیار برای خدمات را دارند. اگر بتوانند این کار را انجام دهند، طبیعتا کاربران اپلیکیشن های کمتری را دانلود و استفاده خواهند کرد و زمان بیشتری را به پیام دادن اختصاص خواهند داد.

اقتصاد جدید موبایل

از زمانی که اپل اقدام به راه اندازی اپ استور کرد، اپلیکیشن ها نقش مهمی در تقسیم کردن اکوسیستم موبایل به عهده گرفتند. هم اکنون اقتصادی بزرگ شکل گرفته است، ساخت اپلیکیشن ها سود زیادی نصیب اپل و گوگل می کند. اما اگر کاربران استفاده از رابط کاربر محاوره ای را ترجیح دهند، چه اتفاقی برای پارادایم اخیر خواهد افتاد؟

ربات های چت، اپلیکیشن های پیام رسان را به یک پلتفرم تجاری مهم موبایل تبدیل کردند. با افزایش استفاده ی تجارت از ربات های چت و رابط کاربری محاوره ای برای مبادلات به نظر می رسد که حجم عظیمی از دلارهای اقتصادی اپلیکیشن ها به جای سرایز شدن به سمت فروشندگان سیستم عامل به سمت پلتفرم های پیام رسان صدا محور تغییر مسیر دهد. با اطمینان می توان که دنیای تجارت موبایل را به دست خواهد گرفت.

اپلیکیشن های پیام رسان، ربات های چت را به قدرت رساندند

بیشتر تحلیل گران معتقدند اپلیکیشن های پیام رسان به یک بازار باز همچون اپ استور اپل تبدیل خواهند شد. فیسبوک اعلام کرد 11000 ربات جدید از زمان راه اندازی این پلتفرم در ماه آوریل به آن اضافه شده اند و ده ها هزار توسعه دهنده هر روز در حال توسعه ی انواع جدید آنها هستند. ربات های چت 5

به هر حال بعضی از اپلیکیشن های پیام رسان ممکن است مسیر متفاوتی را انتخاب کنند. Tencent تاکنون سرمایه گذاری های زیادی بر روی کمپانی هایی که در وی چت ادغام شده اند انجام داده است. بنابراین بعد از رشد سریع، سود به دست آمده را با شرکای خود تقسیم خواهد کرد.

فروشندگان اپلیکیشن های پیام رسان ممکن است از دسترسی بیشتر به پیشنهادات بالاتر هیجان زد شوند، آنها می توانند انتخاب کنند که کدام شرکت خدمات تاکسی را ارائه دهد، کدام یکی در زمینه ی کتاب و کدام یک در زمینه ی رستوران های محلی فعالیت کند.

و برنده ….؟

اگر چه عملکرد رابط کاربری محاوره ای هنوز چندان مشخص نیست اما نشانه ی یک تغییر شرایط در دنیای موبایل است.

اگر تجربه ی وی چت در چین را در نظر بگیریم، به زودی شاهد بزرگترین پلتفرم مبادلات در جهان خواهیم بود.

دستیارهای گوگل و اپل نشان می دهند که آنها نیز تصمیماتی برای ورود به مبادلات محاوره ای دارند اما کمی دیر اقدام کرده اند و نیاز به حرکت سریع تری برای پیشرفت دارند تا از این قافله عقب نمانند.

اما سهل انگاری گوگل و اپل به نفع چه کسی تمام شده است؟ برنده ی اصلی این دنیای جدید کیست؟ در سطح جهانی فیسبوک مقام  نخست را دارد. فیسبوک با مالکیت واتس اپ و مسنجر فیسبوک از نظر تعدا کاربران از همه ی رقبا پیشی گرفته است.

ربات های چت 6

دسترسی به نمودارهای اجتماعی و پلتفرم تجاری قدرتمند آن، کمک زیادی به مشتریان خواهد کرد. در نقاط مختلف جهان کاربران اپلیکیشن های پیام رسان مختلفی را ترجیح می دهند.

تجربه ی وی چت در چین ثابت کرد که که کمپانی ها فرصت خوبی برای ساخت یک پلتفرم قدرتمند در مناطق جغرافیایی خاص خواهند داشت. به زودی شاهد ظهور برندگان احتمالی دیگری از جمله اسنپ چت، وایبر، هایک، لاین و شاید تلگرام نیز خواهیم بود.

هر کسی که برنده شود ماندگار خواهد بود، تاریخ نشان داده است هر جا رقابت شدت گیرد مشتریان برنده ی واقعی خواهند بود. سرگرمی جدی در راه است و ربات های چت از این موضوع مطمئن هستند.

Source: venturebeat

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu