crash club

اسرار مخفی موفقیت اپل برای آنان که موفقیت و محبوبیت را جستجو می کنند

دسته : کسب و کار
رمز و راز و اسرار مخفی موفقیت اپل در سطح جهانی

سیستمی که میلیون ها فرصت شغلی در جهان ایجاد کرده است و هم اکنون رمز و راز موفقیت این شرکت با عنوان اسرار مخفی موفقیت اپل برای همگان شنیدنی وجذاب است. اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که شدیدا مشتاق دانستن اسرار مخفی موفقیت اپل در این سطح گسترده جهانی هستید، به هیچ وجه این مطلب را در هات اپ نیوز از دست ندهید!

کمتر کمپانی زنجیره ای نظیر اپل وجود دارد که به این محبوبیت و شهرت در زمینه تامین نیازهای تکنولوژی مصرف کنندگان رسیده باشد. اپل بهترین و بزرگترین زنجیره تامین و ساخت در جهان است و البته در برخی از زمینه ها با مایکروسافت رقابت می کند.

رمز و راز و اسرار مخفی موفقیت اپل در سطح جهانی

Mystery and hidden secrets of Apple’s success in the World

بی شک نگاهی کوتاه به ظاهر محصولات اپل، اپلکیشن های برتر اپل  در سال و پیشرفت هایی که با عرضه محصولات جدید دیده می شود بیانگر وجود اسرار مخفی موفقیت اپل هستند. اما اپل این موفقیت را ابتدا به ساکن، مدیون تیم حرفه ای و پشتیبانی فنی خود می باشد.

تیم کوک مدیر اجرایی و مسئول ارشد اپل است که فعالیت خود را حدود 10 سال قبل از جهانی شدن برند اپل در این کمپانی آغاز کرد. نگاه تیز بین تیم کوک و عملکرد هوشمندانه وی هنوز هم مثل گذشته به تیم کسب و کار اپل رونق می‌بخشد و از اسرار مخفی موفقیت اپل به شمار می آید.

 

گام های اولیه و شناخت اسرار مخفی موفقیت اپل

اولین چیزی که شاید بتوان آن را به عنوان اسرار مخفی اپل در جهت شکل گیری این کمپانی معرفی کرد شیوه طراحی و راه اندازی سخت افزاری بوده است. مواد اولیه و تجهیزات به کار گرفته شده در ساخت این محصولات سبب شده است که کارایی و سهولت استفاده از آن ها تا این حد مطلوب به نظر برسد. توجه به ویژگی های سخت افزاری گام های اولیه در ساخت محصول به صورت انبوه بود.

پیش به سوی تولید انبوه و شناخت اسرار مخفی موفقیت اپل

بعد از این که این کمپانی در طراحی نسخه های اولیه سخت افزاری موفق عمل کرد، ایده های اولیه تولید انبوه و مقرون به صرفه برای مشتریان شکل گرفت. مشکلی که در این مرحله وجود داشت تامین مایحتاج و نیازهای اولیه بود؛ چیزی که سبب شکل گیری همکاری های اولیه اپل با کمپانی های دیگر شد. این همکاری بخش مهمی از اسرار مخفی اپل است.

این همکاری ها سبب شکل گیری قابلیت های فنی بی سابقه ای شد که امروزه به عنوان کلیدی ترین بخش در اسرار مخفی موفقیت اپل شناخته میشود.

در سال 2013 تامین کننده‌ی عمده اپل، ربات های مختلف را برای تولید آیفون و آیپد به صورت سفارشی تولید کرد. در حدود 10/5 میلیون دلار تنها صرف تولید نیازهای اولیه اپل شد تا سرانجام خط تولید این شرکت به عنوان یک برند رسمی کارش را مجددا از سر گیرد. اپل با شرکت های زیادی برای وارد سازی مواد اولیه محصولات مذاکره کرده است که این شرکت ها با نام های ODM و با جست وجو کوچکی در اینترنت قابل مشاهده هستند.

شاید تامین این سرمایه نیز بخش مهم دیگری از اسرار مخفی اپل باشد و اگر شما قصد راه اندازی کسب وکار دارید به شما کمک کند.

طبق صحبت هایی که با کارشناسان و متخصصین در این زمینه صورت گرفته است به نظر می رسد اوج موفقیت اپل را باید در خط تولید کلی آن جست وجو کرد.

آشنایی با جزییات تجهیزات و شناخت اسرار مخفی موفقیت اپل

اختراع تجهیزات و پیش نیازها برای راه اندازی خط تولید در شرکت اپل بی نظیر است. شاید این اسرار مخفی موفقیت اپل را شرکت، اینتل فقط در کار خود به صورت جزیی در نظر گرفته است. اختراع تجهیزات، گام بزرگی در روانه کردن محصولات به سمت بازار رقابت بود و سهم بزرگی در موفقیت این شرکت دارد.

هزینه تجهیزات اپل که از سال های 2011 تا 2016 صرف شده است را در نمودار ستونی زیر و صرفا برای شناخت اسرار مخفی موفقیت اپل جهت پیشرفت کسب وکار خود می توانید مشاهده و ارزیابی کنید:

رمز و راز و اسرار مخفی موفقیت اپل در سطح جهانی

شگفت انگیز است! اپل طبق این نمودار به صورت مداوم هر سال هزینه های مصرفی خود برای توسعه تجهیزات و ماشین آلات بالاتر برده است! مسلما افزایش میزان تقاضا از اسرار مخفی موفقیت اپل در بالابردن این سرمایه گذاری بوده است؛ اما مهم ترین تفاوت این شرکت در سودآوری با سایر شرکت ها است!

جزییات توسعه چشمگیر کمپانی و  اسرار مخفی موفقیت اپل

اگر کمی عمیق تر به اسرارمخفی موفقیت گوگل نگاه کنیم متوجه می شویم که این کمپانی و موفقیت آن حاصل یک اکوسیستم پایدار، حیاتی و مداوم است. جالب توجه است که طراحان اپل خود را در قلب محصولات می بینند و مشابه با یک مرکز فرماندهی مدیریت این بخش از کار را به عهده گرفته اند. طراحان اپل در هر زمان هر چه که اراده کنند را پیش روی خود می بینند؛ از اسرار مخفی موفقیت اپل که احتمالا مهم ترین دلایل افت کیفیت بازار در جهان سوم می باشد!

در سایر کشورها و کمپانی های همتای اپل این شرایط وجود ندارد؛ افراد مجبور هستند طرحی را که پیش روی آن ها است اجرا کنند و به ناچار با مواد اولیه و تجهیزات ناچیز خود بهترین ارائه را داشته باشند. این دقیقا همان چیزی است که جلوی خلاقیت و نوآوری را می گیرد و توجه به آن از اسرار مخفی موفقیت اپل برشمرده می شود. همین موضوع علت عرضه نابجا و بی رویه محصولات در بازار است؛ چیزی که رقابت را در عرصه جهانی سخت تر کرده است؛ اما همچنان اپل پیشتاز است!

ایده های خود را با ما در میان بگذارید!

ایده شما برای رونق کسب و کار بعد از معرفی اسرار مخفی موفقیت اپل چیست؟ فکر می کنید چه پارامترهای کلیدی غیر از موارد معرفی شده سبب شهرت و محبوبیت امروزی این کمپانی شده است؟ ایده های خود را با ما در میان بگذارید.

source: recode

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu