The best strategy games in 2016

اندروید یا iOS ؟ مشکل آپدیت های اندروید و دلیلی دیگر بر برتری iOS

دسته : اخبار

تمام کاربران گوشی های هوشمند حداقل یک بار با سوال بنیادین اندروید یا iOS مواجه شده اند. طرفداران هر سیستم عامل دلایل خود را برای انتخابشان دارند. اما گاهی یکی از این دو رقیب از دیگری پیشی می گیرد. یکی از مواردی که موجب پیش افتادن iOS می شود مشکل device fragmentation در اندروید است.

یعنی همیشه تعداد نسبتا زیادی از کاربران اندروید نمی توانند گوشی خود را به اندروید جدید آپدیت کنند. پس هرچقدر هم که گوگل از مزایای اندروید 7 بگوید تعداد زیادی از کاربران سیستم عاملش زحمت خواندن آنها را به خود نمی دهند چون در نهایت از آنها بهره مند نخواهند شد.

دیوایس هایی که پردازنده ی کوالکام اسنپدراگن 800 یا 801 دارند به اندروید 7 آپدیت نمی شوند. و این اصلا خبر خوشایندی برای کاربران اندروید نیست. کاربران اندرویدی دلیل ناخوشایند بودن این خبر را می دانند. تقریبا همه ی دیوایس های 2013 و 2014 و حتی چند دیوایس جدیدتر از همین دو چیپ استفاده می کنند.

شاید کسانی که گوشی های میان رده دارند خیلی از این اتفاق ناراحت نشوند. اما کسی که یک پرچمدار را به امید چند سال پشتیبانی از دستگاه انتخاب کرده کاملا حق دارد ناامید شود.

آپدیت های “فراگیر” متعلق به اندروید یا iOS ؟

در این صحنه برتری iOS نمایان می شود و پاسخ اندروید یا iOS می شود گزینه ی 2. چرا که iOS 10 همه ی آیفون ها از آیفون 5 به بعد را ساپورت می کند. این در حالی ست که آیفون 5 در 2012 ارائه شده بود. گوگل حدود یک دهه است که با مشکل مذکور دست و پنجه نرم می کند. گرچه تلاش هایی برای رفع این مشکل شده است اما آمار نشان از بی حاصل بودن اکثر این تلاش ها دارد.

مثلا در ماه مارس گذشته 79% از آیفون داران دیوایسشان را به iOS 9 آپدیت کردند. در حالی که تنها 2.3% از کاربران اندروید از مارشملو استفاده می کردند. این دو آپدیت تقریبا هم زمان ارائه شده بودند.

اندروید یا iOS
اندروید یا iOS

حدود 50% از دیوایس های اندرویدی همچنان از کیت کت یا حتی ورژن های قدیمی تر استفاده می کنند. کیت کت در ماه اکتبر سال 2013 ارائه شده بود! بسیاری از کاربران اندروید پاسخ اندروید یا iOS را با “اندروید” داده اند چرا که از آزادی های موجود در این سیستم عامل لذت می برند. اما ظاهرا همین مزیت موجب این آپدیت ناپذیری می شود!

پیش از این برخی اندروید را به نداشتن نوآوری متهم کرده بودند و حالا آپدیت نشدن بیشتر دیوایس هایی که از این سیستم عامل استفاده می کنند نیز به لیست اضافه می شود.

با همه این اوصاف هیچ راهی برای پیشی گرفتن از اندروید و iOS نیست و بقیه رقبا کار سختی پیش خواهند داشت!

به نظر شما برتری متعلق به کدام دسته خواهد بود؟

Source: BGR

از دست ندهید!

ویژگی‌های آیفون 8

ویژگی‌های آیفون 8 این گوشی خسته‌کننده آینده را بشناسید!

از گوشه و کنار زمزمه‌هایی از ویژگی‌های آیفون 8 بصورت نه‌چندان دقیق و مبهم شنیده می‎شود که البته تا

ادامه مطلب...

مروری بر گذشته و آینده گوشی‌های ضدآب – همراهِ روز‌های بارانی و برفی!

ضرورت وجود گوشی‌های ضدآب با این همه سرمایه‌ای که سالانه به دلیل صدمات آبی به موبایل رخ می‌دهد یک

ادامه مطلب...
کلکسیون گوشی‌های قدیمی

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

قبل از وقوع انقلاب گوشی‌های هوشمند بیشتر مردم یک یا دو گوشی قدیمی داشتند، اما Stefan Polgari صاحب کلکسیون گوشی‌های

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu