crash club

نینتندو و انهدام 500 بازی غیررسمی شامل ماریو، زلدا یا کاراکترهای پوکمون گو

دسته : اخبار
نینتندو

ماریو و شخصیت های پوکمون را همه می شناسند. شاید کمی برای ما ناآشنا تر باشد اما محبوبیت جهانی این سه دسته کاراکتر های نینتندو انکارناپذیر است. این محبوبیت موجب شده افراد زیادی بازی هایی بسازند که از این شخصیت ها استفاده می کند.

نینتندو
کاراکترهای محبوب نینتندو

مشکل اینجاست که نینتندو هیچ گاه تحمل مسائل کپی رایتی را نداشته و ندارد. خواه در یک ویدیوی یوتیوب خواه در یک بازی ساخته ی هرکس جز خود کمپانی. و این بازی هایی که توسط طرفداران این شخصیت ها ساخته شده اند کپی رایت را زیر پا گذاشته اند.

حذف بیش از 500 بازی توسط نینتندو

نینتندو در این هفته برخوردی جدی با این بازی ها کرد. این کمپانی در سایت بازی های مستقل Game Jolt درخواست حذف 562 بازی را تحت DMCA (قانون کپی رایت هزاره دیجیتال) ثبت کرده است.

ظاهرا یکی از کارکنان این وب سایت متن کامل درخواست انهدام نینتندو را در GitHub منتشر کرده است. این اخطاریه نشان می دهد نینتندو از Game Jolt خواسته دسترسی عمومی را به تمام صفحاتی که محتوی کپی رایت شده از ماریو، زلدا یا پوکمون دارند غیرفعال کند.

بخش بعدی این اخطاریه به بیش از 500 صفحه لینک می دهد که در حال حاضر دیگر به آنها دسترسی نداریم. یعنی طبق درخواست نینتندو این صفحات از دسترسی عمومی خارج و حق کپی رایت حفظ شده است.

با این که از لحاظ قانونی این حرکت کمپانی هیچ منعی ندارد اما واکنش تمامی طرفداران به این اقدام، سر تکان دادن به نشانه ی تایید نبوده است. برخی با افرادی که با استفاده از این کاراکترها هر گونه مطلبی ساخته و منتشر می کنند اصلا موافق نیستند. و برخی دیگر از واکنش های تند کمپانی برای حفظ نام تجاری اش رنجیده خاطر شده اند.

از آنجا که بسیاری از کسانی که حقوق کپی رایت این کمپانی را زیر پا می گذارند از طرفداران دو آتشته ی این کاراکترها هستند این برخوردهای تقریبا خصمانه با آثار این هواداران ممکن است محبوبیت کمپانی یا حتی همین کاراکترها را کاهش دهد.

Source: BGR

 

از دست ندهید!

کسب و کار موفق

4 کلید اصلی کسب و کار موفق از زبان سازنده دستیار صوتی سیری

بدون شک شما هم با ما هم‌عقیده هستید که دستیار صوتی سیری که توسط آدام چیر، یکی از توسعه‌دهندگان این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن TheCut

با اپلیکیشن TheCut معطلی در آرایشگاه‌ها دیگر معنایی ندارد!

به نظر می‌رسد با اپلیکیشن TheCut معطلی در آرایشگاه‌ها دیگر معنایی ندارد! جالب است نه؟ ایده‌ای جذاب که اگر نسخه

ادامه مطلب...
پوشیدنی Ontenna

پوشیدنی Ontenna به افراد ناشنوا در حس کردن صدا کمک می‌کند!

پوشیدنی Ontenna یکی از پوشیدنی‌های مورد نیاز برای تغییر زندگی افراد ناشنوا است که از شنیدن صداهای مختلف محروم

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu