Batlle Bay

نینتندو و انهدام 500 بازی غیررسمی شامل ماریو، زلدا یا کاراکترهای پوکمون گو

دسته : اخبار
نینتندو

ماریو و شخصیت های پوکمون را همه می شناسند. شاید کمی برای ما ناآشنا تر باشد اما محبوبیت جهانی این سه دسته کاراکتر های نینتندو انکارناپذیر است. این محبوبیت موجب شده افراد زیادی بازی هایی بسازند که از این شخصیت ها استفاده می کند.

نینتندو
کاراکترهای محبوب نینتندو

مشکل اینجاست که نینتندو هیچ گاه تحمل مسائل کپی رایتی را نداشته و ندارد. خواه در یک ویدیوی یوتیوب خواه در یک بازی ساخته ی هرکس جز خود کمپانی. و این بازی هایی که توسط طرفداران این شخصیت ها ساخته شده اند کپی رایت را زیر پا گذاشته اند.

حذف بیش از 500 بازی توسط نینتندو

نینتندو در این هفته برخوردی جدی با این بازی ها کرد. این کمپانی در سایت بازی های مستقل Game Jolt درخواست حذف 562 بازی را تحت DMCA (قانون کپی رایت هزاره دیجیتال) ثبت کرده است.

ظاهرا یکی از کارکنان این وب سایت متن کامل درخواست انهدام نینتندو را در GitHub منتشر کرده است. این اخطاریه نشان می دهد نینتندو از Game Jolt خواسته دسترسی عمومی را به تمام صفحاتی که محتوی کپی رایت شده از ماریو، زلدا یا پوکمون دارند غیرفعال کند.

بخش بعدی این اخطاریه به بیش از 500 صفحه لینک می دهد که در حال حاضر دیگر به آنها دسترسی نداریم. یعنی طبق درخواست نینتندو این صفحات از دسترسی عمومی خارج و حق کپی رایت حفظ شده است.

با این که از لحاظ قانونی این حرکت کمپانی هیچ منعی ندارد اما واکنش تمامی طرفداران به این اقدام، سر تکان دادن به نشانه ی تایید نبوده است. برخی با افرادی که با استفاده از این کاراکترها هر گونه مطلبی ساخته و منتشر می کنند اصلا موافق نیستند. و برخی دیگر از واکنش های تند کمپانی برای حفظ نام تجاری اش رنجیده خاطر شده اند.

از آنجا که بسیاری از کسانی که حقوق کپی رایت این کمپانی را زیر پا می گذارند از طرفداران دو آتشته ی این کاراکترها هستند این برخوردهای تقریبا خصمانه با آثار این هواداران ممکن است محبوبیت کمپانی یا حتی همین کاراکترها را کاهش دهد.

Source: BGR

 

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu