برنامه تشخیص اوتیسم موفق به دریافت جایزه iAward استرالیا شد

دسته : اپلیکیشن
برنامه تشخیص اوتیسم

دانشگاه لاتروب (La Trobe) با همکاری Salesforce تصمیم به ساخت برنامه تشخیص اوتیسم کرده‌اند. این برنامه والدین و سرپرستان را قادر می‌سازد بیماری اوتیسم را زودتر و دقیق‌تر از قبل تشخیص بدهند.

این برنامه‌ی رایگان که ASDetect نام دارد در بخش تحقیق و توسعه، جایزه‌ی پروژه‌ی سال iAward را از آن خود کرد.

از تاریخ عرضه در فوریه 2016، این برنامه بیش از 10,000 بار دانلود، 6,000 بار ثبت نام و 4,000 بار ارزیابی شده است.

جایزه‌ی iAward برنامه‌ای است در استرالیا به منظور اهدای جوایز به نوآوری‌ها در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتالی.

مسئولان اهدای این جایزه هم از شرکت‌هایی که در نوآوری تکنولوژی پیشرفته هستند و هم از حرفه‌ای‌ های برجسته‌ی این بخش تقدیر و تشکر می‌کنند. داوران اپلیکیشن ASDetect را مثال بارزی از هر دو گزینه دانستند.

این برنامه از سوالات استخراج شده از پژوهش دکتر جوزفین باربارو در مرکز تحقیقات اوتیسم اولگا تنیسون لاتروب (OTARC) استفاده می‌کند.

کاربران برنامه تشخیص اوتیسم ASDetect  قادرند به ویدئوهایی از ارزیابی بالینی واقعی دسترسی داشته باشند. همچنین این برنامه توضیحاتی ارائه می‌دهد و رفتارهای کلیدی کودکان در هر سن را بررسی می‌کند.

تخمین زده شده است که از هر 50 کودک یک نفر اختلال طیفی اوتیسم (ASD) دارد.

پژوهش انجام شده توسط OTARC نشان می‌دهد اوتیسم اکثریت این کودکان تا چهارسالگی تشخیص داده نمی‌شود. یعنی دو سال دیرتر از زمانی که می‌شود بیماری را تشخیص داد و زندگی این کودکان را تغییر داد.

برنامه تشخیص اوتیسم

برنامه تشخیص اوتیسم ASDetect چگونه توسعه داده شده است؟

شرکت Salesforce برنامه تشخیص اوتیسم ASDetect را بر پایه‌ی مدل بشر دوستانه‌ی 1-1-1 خود توسعه داده است. یعنی شرکت 1 درصد از وقت کارمندان، محصولات و منابعش را برای پشتیبانی بخش خیرخواهانه در نظر گرفته است.

تیمی از مهندسان، طراحان و توسعه دهندگان Salesforce داوطلب شدند وقت بگذارند تا این برنامه در پلتفرم Salesforce بسازند.

رئیس OTARC، پروفسور چریل دیسانایکه گفت که این جایزه ی کار خلاقانه‌ی انجام شده در زمینه‌ی تشخیص زود هنگام اوتیسم در لاتروب بود.

او افزود: «با همکاری Salesforce روش‌شناسی اولیه‌ی ما در تشخیص اوتیسم، هم اکنون در سرتاسر جهان در دسترس والدینی قرار دارد که نگران رشد فرزندان خود هستند. این برنامه نه تنها می‌تواند با تشخیص زود هنگام فرصت پیگیری بی‌درنگ را فراهم کند، بلکه فرصت یادگیری و پیشرفت کودک را نیز افزایش می‌دهد.»

دن بوگنار معاون ارشد آسیا و اقیانوسیه در Salesforce گفت: «ما از این که این جایزه‌ی معتبر استرالیایی را برنده شده‌ایم بسیار هیجان زده هستیم. این یک عهد بزرگ برای بینش و نوآوری OTRAC است که فقط Salesforce می‌تواند انتقال دهد.»

او در ادامه افزود: «این جایزه نشانگر قدرت بالای تکنولوژی موبایل و فضای ابری در بازکردن قفل پژوهش‌های بدیع و ایجاد تاثیر مثبت جهانی است. ما از تیم داوطلبانمان در Salesforce که کار گروهی انجام دادند و با فداکاری خویش این ابتکار را به زندگی ارائه کردند تشکر می‌کنیم. این زحمات زندگی خیلی از کودکان را تا الان تحت تاثیر قرار داده است.»

برنامه تشخیص اوتیسم

برنامه تشخیص اوتیسم

دقت کنید همراهان اندرویدی در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

Source: healthcanal

از دست ندهید!

تماس صوتی در تلگرام

تماس صوتی در تلگرام این اپلیکیشن را محبوب‌تر خواهد کرد؟

یکی از پیام‌رسان‌های معروف در کشور ما یعنی تلگرام در ادامه فعالیت های شبانه روزی رقیبانش، سعی کرده که

ادامه مطلب...

4 سنگ بنای بازاریابی موبایلی موفق برای کسب وکار در سال 2017

حتی اگر خودتان هم خیلی اهل موبایل بازی نیستند و نمی‌دانید با مردم موبایل به دست چه کنید، از

ادامه مطلب...
بازی Flip Stack

بدون شک بازی Flip Stack را در اسمارت‌فون خود تجربه خواهید کرد!!

بازی Flip Stack از playmotive یک بازی بسیار ساده و سرگرم کننده است که برای تمام سنین مناسب می‌باشد. این بازی

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu