مرسدس بنز و سامسونگ – تیم دو نفره ی ساخت سوییچ دیجیتال ماشین!

دسته : اخبار
مرسدس بنز و سامسونگ

مرسدس بنز و سامسونگ که هر دو از غول های بازار جهانی امروز در زمینه های مختلف هستند به تازگی هم تیم شده اند. این دو کمپانی با همکاری یکدیگر سوییچ دیجیتال ماشین ساخته اند که دیروز در 2016 IFA در برلین به نمایش گذاشته شد. جالب است که همیشه می توان در IFA محصولاتی متفاوت و جالب پیدا کرد.

در نتیجه ی همکاری مرسدس بنز و سامسونگ هر گوشی گلکسی که به تکنولوژی NFC مجهز باشد تبدیل به یک سوییچ هوشمند می شود. یعنی می توانید با گلکسیتان، درِ بنزتان را قفل یا باز کرده، یا حتی ماشینتان را روشن کنید (اگر سوالی راجع به برخورداری پراید از این تکنولوژی برایتان پیش آمده در جواب باید بگوییم که “ان شا الله”!).

مرسدس بنز و سامسونگ
محصول جدید مرسدس بنز و سامسونگ

مرسدس بنز و سامسونگ با دزدهای باهوش که گلکسی دارند چه می کنند؟

اگر بلافاصله افکاری راجع به امنیت این محصول مشترک به ذهنتان رسیده و مطمئن نیستید که محصول بتواند جلوی نبوغ دزدهایی که اطلاعات بسیار بالایی از تکنولوژی دارند مقاومت کند باید بدانید که تنها نیستید. خود کمپانی مرسدس نیز به این دزدهای نابغه فکر کرده است. مرسدس بنز هم مانند کمپانی های دیگری چون گوگل سعی در پیشگیری دزدی به روش خود دارد.

برای پیشگیری از دزدی یک چیپ tamper-proof NFC  نصب شده و یک Secure Element جاسازی شده در دستگیره درب سمت راننده تعبیه شده است. با این اقدامات امنیتی درب خودرو تنها هنگامی باز می شود که از طریق یک دیوایس مجاز دستور باز شدن قفل صادر شده باشد.

همان طور که می دانید از NFC یا ارتباط حوزه نزدیک برای انتقال اطلاعات بین دو دستگاه مجهز به این تکنولوژی استفاده می شود. گوشی های هوشمند بسیاری امروزه مجهز به این تکنولوژی هستند و تعداد کسانی که گوشی های هوشمند دارند به طرز غیرقابل انکاری رو به افزایش است.

پیش از این نیز شاهد همکاری کمپانی های مختلف برای ساخت اپ هایی که انسان را به رویای کنترل همه چیز با یک دستگاه کوچک نزدیک کند بوده ایم. حتی پیراهنی هوشمند نیز برای اهداف کاری ساخته شده بود. حالا مرسدس بنز و سامسونگ نیز وارد صحنه شده و سعی در تحقق این رویا دارند.

Source: Samsung

Via Sammobile

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 10 =

Mobile Sliding Menu