Batlle Bay

نوکیا 3310 عزیز، تولد 16 سالگی ات با دو روز تاخیر مبارک باشد

دسته : اخبار

یکی بود یکی نبود،  قبل از ظهور گوشی های به اصطلاح هوشمند و خیلی قبل تر از گوشی های اندرویدی، آیفون و ویندوزیها، یک گوشی زندگی می کرد که نامش نوکیا 3310 بود. یک گوشی تک رنگ که فقط می توانست سه کار انجام دهد: فرستادن پیام، زنگ زدن و چند بازی ساده.

نوکیا 3310 در 1 سپتامبر سال 2000 معرفی شد و در حجم عظیمی به فروش رسید. 126 میلیون واحد از این گوشی به فروش رفت. امروز نوکیا 3310 به یکی از افسانه های صنعت موبایل تبدیل شده است و از آن به احترام یاد می شود.

60s

در آن زمان همه یا نوکیا 3310 داشتند یا 3210 یا 5110. یک گوشی بسیار بزرگ که با نازک نارنجی های براق امروزی قابل مقایسه نبود. ویژگی های 3310 بسیار ساده بود، یک صفحه کلید T9، دکمه ی C برگشت به عقب، یک دکمه ی ورود و یک کلید جهت یابی پایین و بالا.

صفحه کلید T9 که این روزها منقرض شده است! گوشی های هنوز وجود دارد که دارای صفحه کلیدهای فیزیکی هستند اما مطمئن باشید وقتی صفحه کلید را فشار می دهید آن صدای خاطره انگیز را به هنگام اس ام اس دادن نخواهید شنید.

فقط در طول چند ثانیه بدون نگاه کردن به صفحه کلید می توانستید یک پیام طولانی بفرستید که تازه نصفش هم فرستاده نمی شد.

چیزی به نام دوربین گوشی هنوز ظهور نکرده بود اما همان پیام های تصویری ساده هم کاربران را به شدت ذوق زده می کردند. شاید باید گفت نخستین عکس های پس زمینه ی گوشی قبل از اینکه صورت اردکی ها و گربه ها صفحه نمایش های گوشی را پُر کنند. حتی وقتی می خواستیم تولد کسی را تبریک بگوییم عکس کیک را با یک تبریک ساده می فرستادیم و همان، چقدر ارزش داشت.

 

 نوکیا 3310

بازی ضربه ی فضایی جنگ با غول ها در یک صفحه نمایش تک رنگ، بازی مار که وقتی به مرحله ی 9 می رسید واقعا چالش برانگیز می شد. بازی هایی به شدت ساده و اعتیاد آوردر آن زمان که اگر هنوز هم باشند مطمئنا هیچکس از امتحان کردنش پشیمان نخواهد شد.

 نوکیا 3310

مطمئنا بهترین ویژگی نوکیا 3310 که همه با آن موافق هستند عمر باتری آن بود!

گوشی را شارژ می کردیم و 5 تا 7 روز اصلا تا وقتی زنده بودیم دوام می آورد. چهار ستون مربوط به شارژ باتری که در قسمت بالای گوشی بودند چندان راستگو نبودند و شارژ گوشی تا جای ممکن دوام می آورد.

 نوکیا 3310

البته نبود اپلیکیشن های متعدد دلیل این موضوع بود، اما آرزوی همه ی ما داشتن چنین عمر باتری طولانی برای گوشی های هوشمند عمدتا خنگِ امروزی است.

 نوکیا 3310

حتی در سال 2016 هنوز هم می توان عاشق نوکیا 3310 بود. این گوشی نحوه ی برقراری ارتباط مردم را تغییر داد و فقط در طول چند ثانیه امکان برقراری  ارتباط را فراهم می کرد. پدر گوشی های امروزی که بسیاری از سادگی آن الهام گرفتند و گوشی های هوشمند امروزی را طراحی کردند.

Source: neowin

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu