پاکسازی اپ استور – برنامه‌های زامبی و برنامه‌های دیگر از اپ استور حذف خواهند شد

دسته : اپلیکیشن, اخبار

کمپانی سازنده‌ی آیفون قصد دارد در پاکسازی اپ استور تعداد زیادی برنامه از جمله برنامه‌های زامبی را حذف کند.

اپل اعلام کرده است برنامه‌هایی که کارایی خواسته شده را ندارند، برنامه‌هایی که از دستورالعمل‌های جاری پیروی نمی‌کنند و یا منسوخ شده‌اند از اپ استور حذف خواهند شد.

عملیات پاکسازی اپ استور از 7 سپتامبر (17 شهریور) آغاز خواهد شد. این تصمیم هنگامی گرفته شد که تحلیل‌گران تشخیص دادند 90 درصد برنامه‌های موجود در اپ استور زامبی هستند!

اپل در سایت رسمی Apple Developer چگونگی انجام پروسه را توضیح داده است. آن‌ها همچنین توضیح داده‌اند توسعه‌دهندگان چگونه می‌توانند در اپ استور باقی بمانند و حذف نشوند.

همه‌ی برنامه‌ها در تمام دسته‌های اپ استور ارزیابی خواهند شد تا اطمینان حاصل شود کارایی مورد انتظار را دارند. همچنین اپ استور برنامه‌ها را بررسی خواهد کرد تا ببیند آیا از دستورالعمل‌های جاری پیروی کرده و یا قدیمی و منسوخ شده نباشند.

اگر برنامه‌ای مشکل داشته باشد، تیم اپ استور با توسعه دهنده تماس خواهند گرفت و تغییراتی که برای ماندن در اپ استور نیاز است انجام شود را به آن‌ها خواهند گفت. فقط برنامه‌هایی که در لحظه‌ی باز شدن خطا داده و کرش می‌شوند بدون اطلاع از اپ استور حذف خواهند شد.

اپل فقط 30 روز به توسعه دهندگان مهلت می‌دهد تا تغییرات گفته شده را انجام دهند و در فروشگاه آنلاین باقی بمانند. در غیر این صورت برنامه‌ی آن‌ها از اپ استور حذف خواهد شد.

اما نگران نباشید. اگر شما یک آپدیت به برنامه‌ی خود ارائه بدهید و مورد تایید واقع شود، برنامه‌ی ساخته شده‌ی شما به اپ استور باز می‌گردد.

پاکسازی اپ استور

برای عده‌ای این سوال پیش آمده که اگر یک برنامه از اپ استور حذف شود از گوشی آن‌ها نیز حذف می‌شود؟ پاسخ منفی است. اپل گفته است برنامه‌ها حتی اگر از اپ استور حذف شوند به طور کامل در گوشی کاربران به عملکرد خود ادامه خواهند داد.

هیچ‌گونه خللی در خدمات برنامه‌ها ایجاد نخواهد شد و کاربران همچنان قادر خواهند بود از خرید داخل برنامه‌ای استفاده کنند.

با این وجود، اپل توسعه دهندگان را تشویق می‌کند برنامه‌ هایشان را هرچه سریع تر آپدیت کنند تا به اپ استور بازگردند و اطمینان حاصل کنند برنامه‌ی آن‌ها کاربردی است و کاربران جدید را درگیر خود می‌کند.

اگر برنامه‌ای از اپ استور حذف شود نام آن برنامه برای دیگران غیر قابل دسترسی خواهد بود. اپل در سایت Apple Developer می‌گوید هنگامی که یک برنامه از اپ استور حذف می‌شود، از اکانت توسعه دهندگان حذف نمی‌شود و نام برنامه با توسعه دهنده‌ی خویش در ارتباط خواهد بود.

اهمیت پاکسازی اپ استور و ایجاد فضای بیش‌تر

از زمان شروع به کار اپ استور در سال 2008، اپل راهی حیاتی در میان دنیای برنامه‌ها و توسعه دهندگانِ مشتاق به دسترسی به کاربران باز کرده است.

اما داده‌های تحلیل‌گران موسسه‌ی Adjus نشان می‌دهند اپ استور از برنامه‌های «زامبی» پر شده است. این اصطلاح برای برنامه‌هایی به کار می‌رود که تنها از راه جستجوی مستقیم پیدا می‌شوند.

داده‌های Adjust نشان می‌دهد تعداد برنامه‌های زامبی در سه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. تا سال 2016 حدود 90 درصد از اپ استور را برنامه‌های زامبی تشکیل داده‌اند.

پاکسازی اپ استور مُرور این فروشگاه مجازی را برای کاربران آسان‌تر خواهد کرد و هر دوی کاربر و توسعه دهنده از این موضوع خوشنود خواهند شد.

توسعه دهندگان شانس دیده شدن پیدا می‌کنند و کاربران نیز برای پیدا کردن یک برنامه با کیفیت خوب ساعت‌ها جستجو نخواهند کرد.

 

Source: pulseheadlines

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

Mobile Sliding Menu