استفاده از اموجی ها در خودروهای خودران آنها را برای عابران امن تر خواهد کرد

دسته : اخبار

یک کمپانی آمریکایی قصد دارد آزمون جدید تکنولوژی رانندگی خود را امتحان کند. استفاده از اموجی در خودروها! آیا استفاده از اموجی ها در خودروهای خودران آنها را برای عابران امن تر خواهد کرد؟

به گزارش فایننشال تایمز این شرکت که Drive.ai نام دارد در دو قسمت عقب و جلویی خودرو از اموجی های شناخته شده برای سایر افراد حاضر در جاده استفاده خواهد کرد. اموجی مناسب توسط افرادی انتخاب خواهد شد که داخل ماشین هستند، این تئوری یک شیوه ی آسان و قابل فهم را برای بیان حرف دل سرنشینان خودرو برای کاربران دیگر جاده فراهم خواهد کرد.

 استفاده از اموجی ها در خودروهای خودران

استفاده از اموجی ها در خودروهای خودران در آینده ای که مردم فقط به مسافران یک خودرو تبدیل خواهند شد به یک هنجار تبدیل خواهد شد!

فراتر از نمایش چندین اموجی، صفحه نمایش قادر به نمایش متن نیز خواهد بود. حتی امکان پخش صداهای متمایز نیز وجود خواهد داشت. اگر چه این موضوع ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما اموجی ها می توانند به ایجاد رابطه ی موثرتر سرنشینان خودروهای خودران و سایر کاربران جاده کمک زیادی کنند.

به گفته ی Drive.ai ما فقط در آغاز یک صنعت جدید هستیم، رابطه مردم و اتومبیل ها در حال تغییر است و احتمالا کنش های بین مردم و اتومبیل در جاده ها نیز تغییر خواهد کرد. خودروهای خودران باید از شیوه ی ارتباطی مودبانه تری به جای بوق استفاده کنند. عابران نیز باید دقیقا بدانند یک خودروی خودران قصد انجام چه کاری را دارد.

برای مثال عابران به هنگام عبور از جاده سعی می کنند با راننده تماس چشمی برقرار کنند، یا از تکان دادن دست استفاه می کنند. مردم کشور ما هم که اگر بوق نداشته باشند اصلا نمی توانند رانندگی کنند، کار واقعا دشواری است!

اما وقتی یک خودرو راننده نداشته باشد نیاز به شیوه ای دیگر از ارتباط است. آیا استفاده از اموجی ها در خودروهای خودران راه حل خوبی خواهند بود؟ به نظر شما استفاده از کدام اموجی ها در خودروهای خودران پر کاربردتر خواهد شد؟

Source: carscoops

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =

Mobile Sliding Menu