پوکمون گو در کلیسا و متهم شدن بلاگر روسی به “برانگیختن نفرت” در روسیه!!!

دسته : اخبار
پوکمون گو در کلیسا

در روز شنبه مقامات روسی اعلام کردند که روسلان سوکولوفسکی، یک بلاگر بی خدا، برای مدت دو ماه بازداشت شده است. جرم؟ برانگیختن نفرت و توهین به احساسات دینی. این بلاگر ویدیویی از خودش هنگام بازی پوکمون گو در کلیسا منتشر کرده است. کلیسایی تاریخی و با اهمیت.

اگر دو ماه بازداشت شدن به خاطر بازی کردن در کلیسا عجیب به نظر می رسد، بهتر است بدانید که در صورتی که حکم صادر شود این بلاگر به 5 سال حبس محکوم خواهد شد!

پوکمون گو در کلیسا

در ماه جولای شبکه ی خبری دولتی Russia-24 به کسانی که پوکمون گو بازی می کنند اخطار داده بود. این افراد می توانند تحت قوانین سختگیرانه ی ضد توهین به مقدسات روسیه در صورتی که بازی پوکمون گو را در کلیسا انجام دهند محکوم به حبس شوند.

در اعتراض به این قانون سوکولوفسکی فیلم پوکمون گو بازی کردنش در کلیسای Yekaterinburg’s Church of All Saints را ضبط کرده و در یوتیوب منتشر کرد.

طبق گزارش مدوزا، پلیس بلافاصله شروع به تعقیب سوکولوفسکی کرده و در نهایت این بلاگر 22 ساله را آخر این هفته بازداشت کرد. سخنگوی کلیسای ارتدکس روسیه، ولادیمیر لگویدا، در بیانیه ای اعلام کرد که این ذات برانگیزاننده ی ویدیوی سوکولوفسکی بوده که موجب دستگیری اش شده، نه خود عمل انجام بازی!

لگویدا در فیس بوک نوشت: “مشخصا آقای سوکولوفسکی یک رهگذر عادی نیست که از روی علاقه ی صرف به بازی داخل معبد رفته باشد. او یک بلاگر معروف در شهر است که به سبک شارلی ابدو کار می کند.”

امید به آزادی متهم پوکمون گو در کلیسا

البته جاروسلاف نیلوف، رئیس کمیته امور مذهبی State Duma، گفته است که تحقیقات نشان نمی دهند سوکولوفسکی قانون ضد توهین به مقدسات روسیه را زیر پا گذاشته باشد. از نظر نیلوف بازداشت او لازم نیست.

نیلوف در گفتگو با RIA Novosti گفت: “به نظر من شکار پوکمون توهین به احساست دینی نیست. این حرکت تنها استفاده از یک اپلیکیشن موبایل در یک ساختمان مذهبی است”.

Source: Vocativ

Via Gizmodo

از دست ندهید!

راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن

با راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن به سادگی آب خوردن سد بیکاری را بشکنید!

راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن موضوع بسیار مهمی است که یک توسعه‌دهنده نباید از کنار آن به سادگی

ادامه مطلب...
علت اصلی انفجار نوت 7

علت اصلی انفجار نوت 7 – نقص باتری‌ها، کوتاهی تامین کنندگان و بی‌خبری سامسونگ!

بعد از سرنوشت ناگوار نوت 7 سامسونگ افشا می‌کند! سامسونگ بالاخره علت اصلی انفجار نوت 7 را پیدا کرده است.

ادامه مطلب...
اپلیکیشن Walla

اپلیکیشن Walla – پلتفرمی برای توسعه روابط اجتماعی در دانشگاه

زمانی که Judy هیچ ایده‌ای برای کسب درآمد نداشت و ترس از حضور در صحنه‌های اجتماعی، زندگی او را

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu