crash club

پیام دادن مداوم باعث تخریب روابط عاشقانه و رضایت کمتر دو طرف می شود

دسته : اخبار
اپلیکیشن Firstage

پیام دادن مداوم باعث تخریب روابط عاشقانه و رضایت کمتر دو طرف می شود. فکر کردن به این وضع واقعا عجیب است، در تاریخ بشریت هر وقت دلتان برای کسی تنگ می شد در طول روز گوشی را برمی داشتید و با آنها حرف می زدید! این اتفاق فقط وقتی رخ می داد که واقعا کار مهم و ضروری داشتید.

امروز با فرستادن یک شکلک در حال بوسیدن به آنها نشان می دهید که دارم به تو فکر می کنم و چقدر برایم مهم هستی و هر چیز دیگری را در این شکلک نیم وجبی جای داده ایم.

اما عشق بسیار پیچیده است. طبق تحقیقات جدید یکی از راه های تخریب کردن روابط عشقی پیام دادن های مداوم است.

مردانی که پیام های بیشتری می فرستند یا دریافت می کنند از روابط خود رضایت کمتری دارند.

این تحقیق بین زنان 18 تا 25 انجام گرفت. در این تحقیقات از زوجین خواسته شد در مورد نحوه ی برقراری ارتباط در طول روز اطلاعاتی ارائه دهند. آیا از طریق شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار می کنند یا از طریق فرستادن پیام و چه نوع پیام هایی می فرستند؟

بیشتر شرکت کنندگان گفتند در طول روز پیام های متعددی رد و بدل می کنند. این شرکت کنندگان پرسشنامه هایی نیز در مورد میزان رضایت از روابط با طرف مقابل پر کردند، اینکه چند بار روابطشان دچار مشکل شده است و طرف مقابل چقدر به آنها توجه می کند و چقدر به حرفشان گوش می دهد.

پیام دادن مداوم باعث تخریب روابط عاشقانه

زنانی که به شریک زندگی خود بیشتر پیام می دادند ادعا کردند روابط پایدارتری دارند؛ اما مردانی که به طور مداوم برای طرف مقابل پیام می فرستادند رضایت کمتری از روابط خود داشتند.

به جای پیام دادن مداوم از یک گفتگوی چهره به چهره استفاده کنید!

مسئول این تحقیقات Lori Schade در این مورد گفت: شاید مردان علاقه ای نداشته باشند دائما چک شوند و گوشی را راه مناسبی برای ابراز وجود نمی دانند.

اما زنان بیشتر مسائل را از طریق پیام های متنی مطرح می کردند اما آنهایی که از این استراتژی استفاده می کردند نیز رضایت کمتری از روابط خود داشتند.

مطمئنا فرستادن پیام های متنی منفی روابط بی کیفیت تر و فرستادن پیام های محبت آمیز روابط محکم تری به همراه خواهند آورد.

شاید فکر کنید بهتر است مهم ترین شخص از نظر عاطفی در زندگی خود را از گوشی حذف کنید اما محققان هنوز هم نتوانسته اند قطعا تایید کنند که پیام دادن مداوم باعث تخریب روابط عاشقانه می شود. اما داده ها نشان داده اند که این دو موضوع با هم در ارتباط بوده و هنوز نیاز به تحقیقات بیشتر است.

اما اگر عصبانی هستید یا اگر نیاز دارید در مورد مسائل کاملا جدی صحبت کنید از یک گفتگوی چهره به چهره استفاده کنید. اگر هم متوجه شدید که همین امروز برای شخصی بیش از 100 پیام فرستاده اید در حالیکه هیچ حسی به او ندارید بهتر است برای ترمیم روابط خود و تجربه ی راهکارهای هیجان انگیزتر به فکر چاره باشید!

Source: businessinsider

از دست ندهید!

نسخه 4.2 تلگرام با قابلیت‌‌های جدید و متفاوت از راه رسید

اپلیکیشن پیامرسان تلگرام به خاطر تعریف خاصی که از امنیت ارائه داده، موردپسند کاربران قرار گرفته است. در نسخه

ادامه مطلب...
آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu