crash club

حساب های شبکه های اجتماعی بعد از مرگ ما چه خواهند شد؟ چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد؟

دسته : اخبار

در دنیای مدرن امروزی که دار و ندار همه به صورت پوشه هایی در حساب های شبکه های اجتماعی قرار گرفته است بد نیست گاهی به این موضوع نیز فکر کنیم که حساب های شبکه های اجتماعی بعد از مرگ ما چه خواهند شد؟ چه اتفاقی برای آنها خواهد افتاد؟

البته امیدواریم در کنار شبکه های اجتماعی سیصد سال عمر پر برکت داشته باشید اما همه رفتنی هستیم. شبکه های اجتماعی به مکانی برای افکار، عکس ها و ایده های خیلی از ما تبدیل شده اند. اینستاگرام و فیسبوک به آلبوم های جدید عکس ما تبدیل شده اند و دیگر از آلبوم های قدیمی خبری نیست.

حساب های شبکه های اجتماعی بعد از مرگ ما چه اوضاعی پیدا خواهند کرد؟

چه حقوق قانونی نسبت به محتوای شبکه های اجتماعی خود دارید؟ خانواده ی ما چه حقوق قانونی برای دسترسی به حساب های شبکه های اجتماعی بعد از مرگ ما خواهند داشت؟ چه کسی به این محتوا دسترسی خواهد داشت؟

حساب های شبکه های اجتماعی بعد از مرگ ما

بسیاری از انبوه داده هایی که از زندگی خود در شبکه های اجتماعی انباشته کرده اید به شدت خصوصی هستند و اصلا قابل به اشتراک گذاری نخواهند بود. برای این اطلاعات شخصی چه اتفاقی خواهد افتاد؟

فیسبوک

فیسبوک در مورد حریم شخصی افراد بسیار جدی عمل می کند. برای مثال وقتی والدین نوجوان 15 ساله ای که خودکشی کرده بود وارد حساب فیسبوک او شدند، فیسبوک از این پدر و مادر به دادگاه شکایت کرد.

فیسبوک سه گزینه برای هر حساب ارائه می دهد. گزینه ی legacy contact تماس با وراث که می توانید یک نوتیفیکیشن به حساب خود پین کنید و به درخواست دوستان پاسخ دهید، عکس ها را تغییر دهید و پست ها و رسانه های خود را بعد از مرگ آرشیو کنید.

به محض اینکه مرگ شما به فیسبوک گزارش شد، نوتیفیکیشن ها دقیقا کارهایی که از آنها خواسته اید را انجام خواهند داد. حساب شما فریز می شود و  فقط دوستان اخیر شما قادر به مشاهده آن خواهند بود.

ممکن است حساب شما کاملا حذف شود. اطلاعات آرشیو می شوند اما با هیچکس به اشتراک گذاشته نمی شوند. اطلاعات با هیچکس در اشتراک گذاشته نمی شوند مگر با دوستان نزدیک شما که قبلا وصیت کرده اید و می توانند آنها را آرشیو کنند.

توییتر

توییتر نیز سیاست مشابهی را در پیش گرفته است. اطلاعات خصوصی شما بعد از مرگ با هیچکس در اشتراک گذاشته نمی شوند اما نزدیکان شما با ارائه ی مدرک فوت می توانند حساب شما را حذف کنند.

ممکن است نیاز داشته باشید به جای حذف کل حساب یک رسانه ی خاص را حذف کنید. اما توییتر قبل از حذف آن در مورد تاثیر اجتماعی و حذف شدن یا حذف نشدن آن رسانه تصمیم خواهد گرفت. توییتر به غیر از حذف حساب گزینه های دیگری نیز ارائه می دهد.

حساب های شبکه های اجتماعی بعد از مرگ ما در گوگل و اینستاگرام چه بر سرشان خواهد آمد؟

گوگل

متاسفانه گوگل با وجود حجم عظیمی از اطلاعات شخصی که در خود ذخیره کرده است دسترسی محدودی به وارثان و نزدیکان شما داده است.

حساب گوگل شما که شامل یوتیوب، گوگل درایو، پیکاسا و سایر موارد دیگر می شود که معمولا به گوشی شما متصل می شود. همچون فیسبوک، گوگل یک آرشیو دائمی از اطلاعات شما خواهد ساخت.

نزدیکان به هیچ وجه به این اطلاعات دسترس نخواهند داشت مگر به موارد بسیار محدود. گوگل بعد از درخواست نزدیکان، تمام اطلاعات را مورد به مورد بررسی خواهد کرد و فقط موارد مورد نیاز را به اشتراک خواهد گذاشت.

بهترین گزینه استفاده از Google’s Inactive Account Manager است تا دقیقا مشخص کنید بعد از مرگ قصد دارید حساب کاربری شما دچار چه سرنوشتی شود. می تواند با هماهنگ کردن با گوگل به نزدیکان خود امکان دسترسی به بخش هایی که صلاح می دانید را بدهید.

اینستاگرام

اینستاگرام نیز سیاست های حفظ حریم شخصی سفت و سختی بعد از مرگ افراد دارد. بعد از مرگ یک کاربر اینستاگرام، باید با اینستاگرام تماس گرفته شود و از طریق یک ایمیل درخواست دسترسی به حساب کاربر مطرح شود.

تنها گزینه ای که اینستاگرام ارائه می دهد حذف حساب تازه درگذشته است. نزدیکان نیز می توانند برای حذف حساب با اینستاگرام تماس بگیرند، در غیر اینصورت این حساب غیر فعال خواهد شد.

بهترین راه برای حصول اطمینان از این موضوع که خانواده و نزدیکان بعد از مرگ شما به اطلاعاتی که احتمالا دوست دارید دسترسی پیدا خواهند کرد برنامه ریزی از قبل و دادن اجازه ی دسترسی به آنها است.

اگر نگرانی شما حفظ حریم شخصی و خصوصی است، نگران نباشید تمام شبکه های اجتماعی محکم پشتتان ایستاده اند!

Source: elitedaily

از دست ندهید!

یادگیری ماشینی Blippar

یادگیری ماشینی Blippar مثل یک ماشین‌بازِ حرفه‌ای ماشین‌ها را شناسایی می‌کند!

یادگیری ماشینی Blippar تکنولوژی تشخیص خودکار خودرو می‌باشد که به تازگی معرفی شده تا به همه ماشین‌بازها نشان دهد

ادامه مطلب...
فایل‌های دانلود شده در اندروید

پیدا کردن فایل‌های دانلود شده در اندروید در کم‌تر از یک دقیقه!

هر چند بسیاری از کارها در سیستم عاملی مانند اندروید با این انعطاف و سازگاری خیلی ساده به نظر

ادامه مطلب...
رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی

رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی و بازاری که به مذاق توسعه‌دهنده خوش می‌آید

آیا می‌دانستید رونق اپ استور نسبت به گوگل پلی هم برای کاربر و هم برای سازنده اپلیکیشن بیش‌تر است؟!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu