Pavel Durov

مشکل طول عمر باتری آیفون را با این 8 ترفند برای همیشه حل کنید

دسته : آموزش
مشکل طول عمر باتری آیفون

باید قبول کرد که در در هر نوآوری نواقصی وجود دارد که مسیر پیشرفت آینده کمپانی های به نامی همچون اپل را برای عرضه گوشی های جدید ناهموار می کند. مشکل طول عمر باتری آیفون یکی از دغدغه های کاربران این سری از اسمارت فون ها بوده است.

تحرکات اخیر اپل در انتشار نسخه های مختلف آیفون بی نظیر بوده است؛ انتشار آیفون 6S برای کاربرانی که به دنبال صفحه نمایش معمولی هستند، آیفون 6s Plus برای کسانی که به دنبال اسکرین های پهن و بزرگ هستند و نسل آشنای آیفون SE که ظاهر دوست داشتنی اولین گوشی های اپل را برای دوستداران این برند جهانی تداعی می کند.

با وجود ثبت طول عمر مفید 10 الی 12 ساعته باتری برای اعمال متداولی نظیر چک کردن ایمیل، چت کردن و بارگذاری صفحات وب در آیفون همچنان مشکل طول عمر باتری آیفون برای کاربران آزاردهنده است.

به نظر می رسد این مقدار برای کاربران معمولی هم پاسخگو نیست و باید به دنبال راه چاره برای برطرف کردن مشکل طول عمر باتری آیفون بود.

اگر شما نیز از آن دسته از کاربرانی هستید که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید مطالعه مطلب امروز هات اپ نیوز فرصتی بی نظیر است تا مشکل طول عمر باتری آیفون را با این 8 ترفند برای همیشه حل کنید.

8 ترفند کاربردی برای برطرف کردن مشکل طول عمر باتری آیفون

How to fix iPhone battery life problems

مشکل طول عمر باتری آیفون مسئله ای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. امید است که این مشکل با تغییرات بزرگ آیفون بعد از دریافت iOS 10 و تنظیم میزان مصرف باتری برنامه و افزایش ظرفیت سخت افزاری برطرف شود.

اما در حال حاضر کاربران آخرین گوشی های هوشمند اپل در سال 2015 و 2016 با مشکل طول عمر باتری آیفون رو به رو هستند که سبب درگیری بخش های دیگر موبایل نیز می شود.

خوشبختانه همیشه راه نجاتی در دنیای پیچیده اسمارت فون ها وجود دارد. با ترفند هایی که در ادامه معرفی می کنیم این مشکل را به سادگی برطرف کنید.

رفع مشکل طول عمر باتری آیفون با کاهش استفاده بعد از به روزرسانی!

هر عملیاتی که در آیفون انجام می دهید می تواند مقدمه ای برای مصرف باتری باشد. بک آپ گیری از برنامه ها با استفاده از اپلیکیشن های iOS، به روزرسانی سیستم عامل iOS به ورژن های جدید تر، نصب و بازی با گیم های مختلف در گوشی هوشمند و کار مداوم با گوشی حجم زیادی از اندوخته های باتری را درگیر می کنند.

علت استفاده بیش از حد باتری در این مواقع، ماندگاری امواج وای فای حین جستجوی همزمان، بارگذاری دیتا از اینترنت و ایندکس کردن محتوا در سیستم عامل فعلی در آیفون می باشد.

تمام این موارد سبب افزایش بی رویه مصرف باتری و نهایتا بروز مشکل طول عمر باتری آیفون می شوند. در این مواقع بهتر است شرایط فعلی را درک کنید؛ بدانید که افزایش استفاده باتری در چنین شرایطی طبیعی بوده و بهتر است تا زمانی که موبایل عملیات خاصی را انجام می دهد درگیر فرمان های دیگری توسط شما نشود.

 مشکل طول عمر باتری آیفون

رفع مشکل طول عمر باتری آیفون با تست standby

گاهی استفاده های متنوعی که از موبایل داریم سبب می شود به سلامت باتری شک کنیم. مسلما استفاده همزمان از دوربین 12 مگاپیکسلی آیفون، ضبط ویدیوهای 4K و پیام رسانی با برنامه iMessage تاثیر زیادی بر کاهش باتری دارند.چیزی که ممکن است در نگاه اول مشکل طول عمر باتری آیفون تلقی شود.

مسلما این اعمال سبب روشن ماندن اسکرین یا صفحه نمایش آیفون و بازخوانی اطلاعات ذخیره شده در موبایل می شوند؛ به خصوص اگر اتصال وای فای شما نیز فعال باشد.

یکی از تست های کاربردی برای این که از بودن یا نبودن مشکل طول عمر باتری در آیفون مطمئن شویم تست standby است. تستی که با استفاده از آن میزان مصرف خود را دو برابر می کنیم و مقادیر باتری مصرفی را تحلیل می نماییم.

شروع تست standby

برای شروع تست ابتدا دقت کنید چه مقدار از باتری آیفون شما مانده است. سپس گوشی را به مدت 20 تا 40 دقیقا بدون استفاده در گوشه ای قرار دهید. بعد از مدت زمان مقرر میزان باتری باقی مانده را چک کنید.

اگر تغییر خاصی در مقدار باتری موبایل شما دیده نمی شود می توانید از سلامت باتری خود مطمئن باشید.در این حالت مشکل طول عمر باتری آیفون وجود ندارد و با برگشتن فرآیند های گوشی به حالت قبلی میزان باتری مصرفی شما نرمال می شود.

 مشکل طول عمر باتری آیفون

رفع مشکل طول عمر باتری آیفون با تنظیم مجدد یا ریست

ری بوت یا ری استارت کردن و ریست کردن موبایل از جمله راه های قدیمی برای بازگشت به حالت قبلی و رفع مشکلات احتمالی در اسمارت فون ها می باشد. برای ریست کردن گوشی خود گام های زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. دو دکمه Sleep/Wake و Home را به صورت همزمان فشار دهید
 2. دکمه ها را به صورت همزمان نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید
 3. دکمه ها را رها کنید

بعد از این که دستگاه ری بوت شد گام های گفته شده را یک بار دیگر تکرار کنید تا مصرف باتری با حالت قبلی بازگردد و مشکل طول عمر باتری آیفون در صورت وجود حل شود.

 مشکل طول عمر باتری آیفون

رفع مشکل طول عمر باتری آیفون با بررسی میزان مصرف

iOS 9 از شاهکار های اپل بود، همچنین ویژگی های کمتر دیده شده در iOS 9 طرفداران متعصب اپل را خشنود کرد!

terrific battery usage یکی از این ویژگی های بی نظیر جدید در این نسخه از iOS بود که امکان مانیتورینگ مصرف باتری را برای کاربر فراهم کرد.

با استفاده از این بخش به سادگی می توانید متوجه شوید کدام برنامه چه میزان باتری مصرف می کند و می توانید برای متوقف کردن آن تصمیم گیری کنید.

 مشکل طول عمر باتری آیفون

برای استفاده از این بخش در آیفون خود گام های زیر را طی کنید:

 • چند ثانیه صبر کنید تا نمودار و تحلیل های Battery Usage نمایش داده شود
 • گزینه Battery را انتخاب کنید
 • وارد بخش Settings شوید

 مشکل طول عمر باتری آیفون

 •  Show Detailed Usage را لمس کنید تا میزان مصرف باتری در پیش زمینه و روی یا ظاهر برنامه ها را مشاهده کنید
 • Last 7 Days را انتخاب کنید تا دوره مصرف باتری در 7 روز گذشته نشان داده شود

 مشکل طول عمر باتری آیفون

نکاتی در استفاده حرفه ای از بخش terrific battery usage

در تحلیل هایی که مشاهده می کنید باید به چند نکته جهت برداشتی حرفه ای تر و تشخیص مشکل طول عمر باتری آیفون از این بخش دقت کنید:

 • اگر در میان برنامه ها iCloud Photo Library را مشاهده می کنید دقت داشته باشید که مصرف باتری این بخش بعد از دانلود تصاویر بندانگشتی به حالت نرمال باز می گردد
 • اگر برنامه Facebook در لیست موجود حدود 4 درصد مصرف باتری در پس زمینه و 40 درصد در پیش زمینه یا روی برنامه داشته باشد به احتمال زیاد مشکلی در بارگذاری برنامه وجود دارد که باید حل شود

نحوه مدیریت مصرف باتری برنامه ها در بخش terrific battery usage

برای برنامه های پرمصرف با استفاده از نکات زیر می توانید مشکل طول عمر باتری آیفون را برطرف کنید:

 1. دو بار دکمه Home را فشار دهید
 2. برنامه دلخواه خود را با Swipe کردن یا کشیدن برنامه ها به بالا و انتخاب برنامه پرمصرف انتخاب نمایید
 3. با کشیدن برنامه به سمت بالا و سعی به خارج کردن آن از صفحه نمایش مصرف باتری متوقف می شود

 مشکل طول عمر باتری آیفون

اگر مشکل طول عمر باتری آیفون با این ترفند همچنان باقی بود بهتر است برنامه را لغو نصب و مجددا نصب نمایید یا مشکل را با سرویس دهنده برنامه در سایت آن در میان بگذارید.

رفع مشکل طول عمر باتری آیفون با بازگشت به تنظیمات کارخانه

بازگشت به تنظیمات کارخانه یا ری استور کردن برنامه ها از ابتدا ترفندی قطعا موثر اما پرزحمت در آینده است. ممکن است مشکل طول عمر مصرف باتری آیفون به دلیل یکی از برنامه ها یا فایل هایی باشد که با نسخه های بک آپ آیفون و خصوصا سایر دستگاه های اپل نظیر آیپد وارد شده باشد. در این حالت بازگشت به تنظیمات کارخانه می تواند شروعی تازه برای دستگاه شما باشد.

مزایا و ومعایب بازگشت به کارخانه

همان طور که گفته این ترفند قطعا پاسخ گو و کاربردی است؛ اما مشکلاتی نظیر پاک شدن تمام تنظیمات و تغییرات شما روی موبایل اولیه وجود دارد. فعالیت های شما، بازی های سیو شده، عکس و فیلم ها و شماره ها و تنظیماتی که موبایل شما را سفارشی کرده بودند باید مجددا سِت شوند.

 مشکل طول عمر باتری آیفون

رفع مشکل طول عمر باتری آیفون از طریق مشاوره با کارشناسان

در صورتی که دستگاه خود را از نمایندگان معتبر اپل خریداری کرده باشید و در کشوری باشید که امکان استفاده از خدمات پس از فروش AppleCare وجود داشته باشد جای نگرانی نیست ! مشاوران اپل شما را در رفع مشکلات احتمالی نظیر مشکل طول عمر باتری آیفون راهنمایی می کنند.

البته اگر در ایران باشید و کمی زبان انگلیسی بدانید می توانید از سایت اپل درخواست کمک کنید، خوشبختانه کارشناسان اپل با احترام و پیگیری بی نظیر، مشکل شما را حل خواهند کرد.

 مشکل طول عمر باتری آیفون

افزایش طول عمر باتری آیفون با بوت کردن دستگاه در حالت Low Power

اگر دقت کرده باشید این بار به جای مشکل طول عمر باتری از افزاش طول عمر باتری صحبت می کنیم. مسلما انتشار اخباری نظیر ساخت باتری هایی که تا 200000 بار قابل شارژ هستند می تواند راه حل کاربردی از سوی کمپانی ها برای افزایش طول عمر باتری ها باشد.

اگر شما از آن دسته از کاربران پرمصرف آیفون هستید می توانید با ترفند استفاده از حالت Low Power ظرفیت های دستگاه خود را افزایش دهید.

در این حالت گام های زیر را طی کنید:

 • وارد بخش Settings شوید
 • Battery را انتخاب کنید
 • دقت کنید که گزینه Low Power Mode فعال باشد

 مشکل طول عمر باتری آیفون

برای این که ساده تر بتوانید متوجه فعال بودن حالت Low Power  دستگاه خود شوید رنگ آیتم باتری گوشی نشانه خوبی است. زمانی که باتری به رنگ زرد بود این حالت فعال شده است. این قابلیت به صورت خودکار در آیفون با شارژ دستگاه به مقدار 80 درصد یا بیشتر غیرفعال می شود.

ترفند های جانبی ذخیره باتری موبایل در زمان های اضطراری

فرض کنید در موقعیتی هستید که باتری موبایل شما کم است و نیاز به استفاده از آیفون خود دارید؛ با این حال شارژ باتری شما آن قدر کم است که ممکن است گوشی خاموش شود. در این حالت می توانید با استفاده از ترفند های زیر طول عمر باتری خود را افزایش دهید:

 • روشنایی اسکرین موبایل را کاهش دهید
 • Auto-Lock یا قفل خودکار صفحه نمایش را روی 1 دقیقه و ترجیحا کمتر تنظیم کنید
 • از هدفون به جای اسپیکر اصلی آیفون جهت گوش دادن به موزیک یا دیدن ویدیو استفاده کنید
 • اپ یا برنامه های Clock که با نمایش انیمیشنی ساعت از سیکل GPU استفاده می کنند را غیرفعال کنید

چه ایده های دیگری دارید؟

برای رفع مشکل طول عمر باتری آیفون یا افزایش آن چه ایده های دیگری دارید؟ پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

source: imore

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu