گوشی های دوال بوت با دو سیستم عامل اندروید و ویندوز – پتنت سامسونگ با دو سیستم عامل!

دسته : اخبار

تاکنون شاهد پتنت های بی شماری از کمپانی ها ی مختلف بوده ایم اما این بار پتنت سامسونگ گوشی های دوال بوت با دو سیستم عامل را نشان می دهد.

رایانه های شخصی دو بوت پدیده ی جدیدی نیستند. چندین دهه است که کاربران از سیستم عامل های چندگانه استفاده می کنند که به صورت همزمان امکان انجام چند وظیفه را فراهم می کنند.

گوشی های دوال بوت با دو سیستم عامل

گوشی های دوال بوت با دو سیستم عامل

اما گوشی های دو بوت یا دوال بوت هرکز آنقدر ساده، قدرتمند و مفید نبوده اند که امکان دستیابی به آنها فراهم شود. به همین دلیل است که چند سیستم عامل خاص بازار را به دست گرفته اند. اما سامسونگ با ارئه ی پتنتی سعی در تغییر فضا دارد.

طبق پتنتی که این شرکت کره ای در سال 2015 ثبت کرده است،‌ سامسونگ به دنبال فراهم کردن شرایط ازدواج اندروید و ویندوز  است. کاربران هر کدام از این سیستم عامل ها را به صورت یک اپلیکیشن جداگانه مورد استفاده قرار دهند.

گوشی های دوال بوت با دو سیستم عامل

فولدرها و منابع اشتراکی نیز به صورتی تنظیم شده اند که هر دو سیستم عامل به آنها دسترسی داشته باشند. عملکرد دو سیستم عامل توسط شیوه ای با محدود کردن دسترسی آنها به CPU‌، رم و حافظه محدود می شود. گوشی های دو بوت با دو سیستم عامل

کاربران قادر به کپی، چسباندن و کشیدن فایل ها بین سیستم عامل ها خواهند بود. می توان گفت به راحتیه کاری که بین فولدرها انجام می دهید!

گوشی های دوال بوت با دو سیستم عامل

ویژگی های گوشی های دوال بوت با دو سیستم عامل بر روی کاغذ بسیار عالی به نظر می رسند اما

البته اگر چه این ویژگی ها بر روی کاغذ بسیار عالی به نظر می رسند ولی نحوه ی عملکرد سیستم موضوع کاملا متفاوتی است.

این سیستم عامل ها چگونه در کنار هم کار خواهند کرد؟ سیستم عامل های چند گانه هرگز بر روی اسمارتفون ها پیاده نشده اند چون منابع گوشی بسیار محدود هستند. اما با ارتقا ویژگی گوشی ها ممکن است روزی شانس داشتن گوشی های دو بوت را داشته باشیم.

گفته می شود منتظر نباشید که گلکسی S8‌ یک گوشی با دو سیستم عامل ویندوز و اندروید باشد. طبق معمول پتنت ها همیشه به محصولات واقعی تبدیل نمی شوند و چنین محصولی ممکن است هرگز روانه ی بازار نشود!

اما شما چه فکر می کنید آیا گوشی های دوال بوت با دو سسیستم عامل نظر شما را جلب خواهد کرد؟‌ آیا می توانید کارکردهای متفاوتی را با یک گوشی با دو سیستم عامل تجربه کنید؟

Source: sammobile

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu