crash club

تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل جایگزین طلایی پروژه معوق آرا می شود

دسته : اخبار
تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل

به نظر می رسد با استفاده از تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل این بار به تمام سوالاتی که ممکن است این خودروها را زیرسوال ببرند پاسخ داده می شود. اما این بار هم این محدودیت با ارائه طرح تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل برطرف خواهد شد!

هر نوآوری فراز و فرود های زیادی را تجربه می کند تا نهایتا به نتیجه برسد. گاهی نیز یک نوآوری با وجود موانع موجود متوقف می شود؛ اما ایده آن مقدمه ای برای پیشرفت سایر امور است.

یکی از پروژه های پر سروصدا گوگل پروژه آرا گوگل بود که اخیرا اخبار تعویق تولید گوشی های ماژولار در پروژه آرا گوگل منتشر شد.با وجود موانعی که برای تولید این گوشی های پرکاربرد و ارزان قیمت گوگل وجود داشت این کمپانی دست از تلاش برنداشت و حال تمرکز بیشتری روی پروژه قدیمی تر خود، یعنی خودروهای خودران گوگل گذاشته است.

پروژه خودروهای خودران گوگل ایده ای بود که در سال 2011 برای اولین بار عملی شد و راندن ماشین ها بدون دخالت انسان به واقعیت پیوست! این پروژه محدودیت های زیادی داشت؛ به عنوان مثال تشخیص علائم پلیس یا سایر افراد در اطراف خودرو از جمله سوالاتی بود که در ذهن تحلیلگران این تکنولوژی ایجاد شد.

با هات اپ نیوز برای اطلاع از جزییات این تکنولوژی همراه باشید؛ تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل که قرار است جایگزین طلایی پروژه معوق آرا شود.

تجهیز ماشین های بدون سرنشین به تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل

Google self-driving car project police detection technology replaced the Project Ara

پیش از این که گوگل پروژه آرا را کنار بگذارد و تمرکز خود را نسبت به دنیای گوشی های هوشمند کاهش دهد به نظر می رسید تولید گوشی های ماژولار گام موثری در کاهش ضایعات گوشی های هوشمند از کار افتاده و قدیمی باشد.

اگرچه گوشی های ماژولار هیچ وقت روانه بازار نشد اما به کاربران این امکان را می داد تا به سادگی گوشی های فعلی خود را قطعات قدیمی تکمیل کنند.

حال با بسته شدن این طرح افزودن تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل آخرین پروژه ای است که گوگل و تیم  PatentYogi مشغول کار کردن روی آن هستند.

تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل

پیشرفت های خودروهای خودران از گذشته تاکنون

پیش از معرفی تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل این کمپانی اقدامات زیادی را پیرامون افزایش قابلیت های خودروهای خودران انجام داد.

تجهیز خودروهای خودران به اموجی های تامین کننده ایمنی عابران نمونه ای از این اقدامات بود. اما بخش خودرو گوگل فعال تر از گذشته شده است. ثبت اختراع اخیر گروه PatentYogi  فناوری اخیر گوگل را برای ردیابی ایمن ماشین های پلیس نشان می دهد.

در این اختراع سنسور های تشخیصی ویژه ای با استفاده از تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل افزوده شده است که ردیابی چراغ ماشین های دولتی را به سادگی امکان پذیر کرده است.

نحوه عملکرد تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل

با استفاده از این تکنولوژی هر زمان که ماشین های خودران گوگل خودرو پلیس را تشخیص دهند فورا ماشین را به کنار خیابان هدایت کرده و متوقف می شوند. تکنولوژی ای که با استفاده از آن گوگل مجاز به تصرف جاده ها با استفاده از خودروها خودران خواهد شد!

مزایای دیگر این تکنولوژی

در تحلیلی شخصی از تکنولوژی تشخیص پلیس توسط خودرو های خودران گوگل این چنین به نظر می رسد که با استفاده از ردیاب چراغ های خودروهای دولتی نه تنها ماشین پلیس، بلکه سایر اتومبیل های دولتی نظیر آمبولانس و ماشین آتش نشانی نیز شناسایی می شوند.

به این ترتیب خودروهای خودران بهینه ترین وسایل برای رفت و آمد شهری بدون سرنشین خواهند شد؛ چرا که در مواقع ضروری از ترافیک می کاهند و رانندگان قانونمداری هستند!

شما چه فکر می کنید؟

با این که هنوز جزییات زیادی درباره این تکنولوژی منتشر نشده است اما می توان حدس زد با این قابلیت چه محدودیت هایی در استفاده از خودروهای خودران برطرف خواهند شد. دیدگاه خود را در این زمینه مطرح کنید.

source: benzinga

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu