Batlle Bay

ضد آب بودن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس توسط ضمانت‌نامه پشتیبانی نمی‌شود!

دسته : اخبار
ضد آب بودن آیفون 7

با عرضه‌ی گوشی‌های جدید در رویداد اپل، این کمپانی بالاخره خاصیت ضد آب بودن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را تایید کرد.

این ویژگی چند سال است که توسط کمپانی‌های دیگر به خدمت گرفته شده است. آیفون‌های جدید دارای گواهینامه‌ی IP67 هستند. این گواهینامه، ضد آب بودن و ضد گرد و غبار بودن این گوشی‌ها را تایید می‌کند، اما یک نکته وجود دارد!

ضد آب بودن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در هاله‌ای از ابهام

مشخص شد که با توجه به تبلیغات اپل درباره‌ی ضد آب بودن آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، خسارت توسط آب در ضمانت‌نامه‌ وجود ندارد.

اپل می‌گوید:

«آیفون 7 و آیفون 7 پلاس ضد آب و ضد گرد و غبار هستند و در مقابل پاشیده شدن آب نیز مقاوم هستند. این گوشی‌ها تحت کنترل شرایط آزمایشگاهی با درجه‌ی IP67 و استاندارد 60529 IEC آزمایش شده‌اند.

خاصیت ضد آبی و ضد گرد و غباری دائمی نیستند و مقاومت گوشی‌ها در نتیجه‌ی استفاده‌ی عادی کاهش می‌یابد. هیچگاه آیفون خیس را شارژ نکنید. برای خواندن دستورالعمل‌های خشک کردن گوشی به دفترچه‌ی گوشی مراجعه کنید. آسیب توسط مایعات تحت ضمانت گارانتی نمی‌باشد.»

ضد آب بودن آیفون 7

در واقع به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد کاربران بدانند پاشیده شدن اتفاقی آب، یا افتادن گوشی در گودال آب ویا خیس شدن گوشی در زیر باران مشکلی ایجاد نخواهد کرد. فقط کاربران نباید به طور مثال با گوشی خود به شنا بروند یا آن را برای مدتی زیر آب ببرند.

با این حال همانطور که بعضی‌ها اشاره داشته‌اند، اپل اگر واقعا باور دارد گوشی‌هایش ضد آب هستند باید خسارت توسط مایعات را تحت ضمانت خود قرار می‌داد.

مطرح شدن این موضوع در حالی که کمپانی‌های دیگر همچون سونی گوشی‌های ضد آب بدون قید و شرط عرضه می‌کنند می‌تواند نکته‌ای منفی برای کمپانی اپل باشد.

قطعا جای تعجب نیست اگر برای پیگیری این موضوع پرونده‌های حقوقی تشکیل شود.

اما حدس ما این است تا آن زمان با گوشی آیفون جدید خود با احتیاط رفتار کنید و تا حد ممکن آن را خشک نگه دارید.

Source: ubergizmo