کار کمتر اما هوشمندانه ؛ ضامن موفقیت های پایدار در کسب و کار های جدید

دسته : کسب و کار
کار کمتر اما هوشمندانه

امروزه از رویکرد جدیدی به نام کار کمتر اما هوشمندانه تر سخن به میان آمده است. رویکردی که در آن به جای کنترل فرد توسط کار، فرد فعالیت را در دست می گیرد.

میزان ساعات کاری هر فرد معیاری برای سنجش سخت کوش بودن و حقوق افراد در اغلب شرکت ها و سازمان ها است. در این شیوه هر چه قدر که فرد وقت بیشتری را در محل کار خود صرف کند سخت کوش تر تلقی می شود و به عنوان یک کارمند نمونه از آن یاد می شود!

اما حقیقت در جهان پیشرفته و رو به رشد امروزی چیز دیگری است! این که فرد فکر و ذکر و تمام وقت خود را به یک فعالیت اختصاص دهد صرفا عامل موفقیت یک پروژه نیست؛ بلکه تنها سبب خستگی کارمندان و و کندی روند پیشرفت کار می شود.

امری که تاثیر منفی همه جانبه ی خود را به سرعت نشان می دهد؛ اما متاسفانه همچنان به عنوان معیار سخت کوشی و احساس مسئولیت در نظر گرفته می شود..

نقد و بررسی های زیادی در ارتباط با کار کمتر اما هوشمندانه صورت گرفته است. اگر قصد دارید کسب و کار جدیدی در آینده راه اندازی کنید یا جز تیم های استارتاپی هستید، کار کمتر اما هوشمندانه؛ ضامن موفقیت های پایدار در کسب و کار شما است. برای آشنایی بیشتر با این رویکرد و تاثیر آن در روند پیشرفت این مطلب را با هات اپ نیوز از دست ندهید.

پیشرفت بیشتر با کار کمتر اما هوشمندانه تر

working less but smarter is the guarantee of success in business

کار کمتر اما هوشمندانه شیوه ای از فعالیت است که به جای این که از شما وقت بگیرد، وقت آزاد در اختیار شما قرار می دهد و در عین بهره وری از کار لذت می برید. دقیقا مشابه با داستان های استارتاپی که امروزه می شنویم.استارتاپ هایی که با هزاران کارمند درآمدهایی بالغ بر 50 میلیون دلار در سال دارند!

برای این که بهتر با روند کار کمتر اما هوشمندانه آشنا شوید اصول موفقیت کسب و کار که چکیده ای از صحبت های راهول،  بنیانگذار استارتاپی بزرگ در آمریکا می باشد را مطالعه کنید:

اصول موفقیت استارتاپی : کار کمتر اما هوشمندانه

در یک استارتاپ عملکرد کارکنان، شیوه فعالیت، ماموریت ها و…برای هرفرد مشخص شده است. اما چیزی که از همه مهم تر است سخت کوشی کارکنان است.

در یک کسب و کار موفق هیچ حساسیتی روی ساعت کار وجود ندارد. افراد آن قدر مسئولیت پذیر هستند که زمان خروج مسئول کار در ساعت 7 شب از دفتر باز هم در محل کار خود هستند.

گاهی حتی روز های تعطیل خود را نیز درگیر پروژه می کنند. ساعات کسب و کار در تیم مهم است؛ اما تنها در صورتی کارمندان به یک ساعت خود را محدود می کنند که رییس تیم دستور دهد.

در پروژه راهول کارمندان حتی 5 دقیقه از فعالیت های خود نمی کاهند و با شوق زیادی فعالیت خود را در دفتر کاری ادامه می دهند. اگر راهول ساعت کاری روزی از هفته را تا 7 شب مشخص کرده باشد کسی در ساعت 6:55 دقیقه از درب ساختمان خارج نخواهد شد.

کار کمتر اما هوشمندانه

مقایسه اصول استارتاپ با اصول قدیمی فعالیت در ادارات

در ادارات هر کارمند به اندازه ساعتی که در شرکت حضور داشته است و به زبان دیگر کارت پرسنلی را ثبت کرده است حقوق دریافت می کند. در این شیوه  کار کمتر اما هوشمندانه معنایی ندارد و میزان تولید و بهره وری برابر با ساعت کاری کارمند در نظر گرفته می شود.

اگر در شرکت های استارتاپی بدون وجود هیچ اجباری کارمندان ترجیح می دهند تا دیروقت کار کنند به دلیل هنجارهایی است که توسط صاحبان کسب و کار از اول جا می افتد و به یک فرهنگ تبدیل می شود.

هنجارهای استاتارتاپی برای ساعات کار

این فرهنگ به کارمندان روحیه رقابتی می دهد و این بار نه تنها به خاطر شرکت و کسب و کار، بلکه برای موفقیت خود در آینده برنامه ریزی می کنند.

در این فرهنگ ساعات کاری بیشتر ، موفقیت تلقی نمی شود. روزهای زیادی وجود دارد که کارمندان استارتاپ در منزل به سر می برند و در مقابل، برخی از شب ها تا صبح فعالیت دارند.

چیزی که نیاز به مدیریت اصولی نظیر صحنه تئاتر دارد!  در این فرهنگ گاهی خوابیدن روی میز برای کارمندان افتخاری بزرگ محسوب می شود؛ چرا که نشانه خستگی زیادی بابت کار کمتر اما هوشمندانه کارمند در طول ساعات مختلف است.

کار کمتر اما هوشمندانه تر

نکاتی برای بهره وری با کار کمتر اما هوشمندانه

  • هدف یا خروجی هر فعالیت برای هر دپارتمان یا بخش در کسب وکار با رویکرد کار کمتر اما هوشمندانه باید مشخص باشد و سرمایه ها و منابع مصرفی نیز باید به دقت اندازه گیری شوند.
  • از تعاریف خاصی برای تعیین معیارهای سخت کوشی در کار استفاده شود.
  • ارتباطات باید در کسب وکار کمتر اما هوشمندانه گسترده باشد
  • همواره باید نظارت برای اصلاح مسیر وجود داشته باشد.
  • برای هر بخش باید ماموریت خاصی تعریف شود.
  • برای فعالیت هر کاربر باید تعریفی کلی داشت؛ به عنوان مثال شکل فعالیت باید به صورت هفتگی، ماهانه، روزانه و … مشخص شود.
  • قبل از شروع جدی، کسب و کار و استارتاپ باید نسبت به عواقب کار آگاهی کسب شود و به کارمندان این اطمینان را داد که پیروزی در راه است.

شما چه فکر می کنید؟

نظر شما درباره ساعات کاری چیست ؟ فکر می کنید ساعات کاری بیشتر نشانه موفقیت و پیشرفت است یا باید در این نظام تحولاتی صورت گیرد؟ دیدگاه خود را مطرح کنید.

source: venturebeat

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یک =

Mobile Sliding Menu