Pavel Durov

سایز فایل در گوگل پلی ، رقمی که پیدا کردنش کمی پرپیچ و خم بود!

دسته : اخبار
سایز فایل در گوگل پلی

همه ی اندروید داران با گوگل پلی سر و کار داشته اند و تقریبا همه ی این افراد حجم حافظه ی روی گوشی برایشان اهمیت داشته. اما چیزی که  سخت پیدا می شود سایز فایل در گوگل پلی است.

این چیزی است که در مدیریت حافظه بسیار مهم است چرا که ممکن است حجم فایل بیش از مقدار پیش بینی شده تان بوده و کارها را خراب کند.

برای پیدا کردن سایز یک فایل باید صفحه ی اپلیکیشن را باز کنید. سپس بخش “بیشتر بخوانید” را زده و در انتهایی ترین بخش این صفحه سایز فایل را ببینید. این مسیر پیچ و خم دار برای کسانی که عادت دارند با یک ضربه اکثر کارها را در گوشی انجام دهند دشوار است. یا بهتر است بگوییم دشوار بود.

سایز فایل در گوگل پلی در کنار نام اپلیکیشن

گوگل پلی به تازگی چاره ای برای این کار اندیشیده. سایز هر اپلیکیشن در اکثریت قریب به اتفاق صفحه ها نشان داده می شود. اسکرین شات های جدید نشان می دهند سایز هر فایل در سمت راست تمام اپلیکیشن ها در صفحه ی آپدیت، صفحه ی My Apps و جاهای دیگری مثل Top Charts قابل مشاهده است.

سایز فایل در گوگل پلی

این تغییر کوچک بازخورد بسیار مثبتی خواهد داشت. البته اگر قطعی و عملی شود. نمایش سایز فایل در گوگل پلی یک تغییر سمت سرور است.

این یعنی هیچ راهی نیست که بتوانید آن را به دیوایستان تحمیل کنید. مثلا با دانلود اپلیکیشن یا هر طریق دیگری. ممکن است این ویژگی در مرحله ی تست باشد و هیچ وقت قطعی نشود.

علاوه بر سایز اپلیکیشن، قیمت آن در صورتی که رایگان نباشد هم نمایش داده می شود. این ویژگی جدید نیست اما در اسکرین شات بالا نشان داده نشده است. ویژگی دیگری نیز اضافه شده است که در Top Charts قابل مشاهده است.

برخی کاربران این تغییر جدید Top Charts را بدون نمایش سایز فایل گزارش کرده اند. در چینش جدید اپ ها و بازی ها به صورت جداگانه دسته بندی می شوند.

البته هر دسته به دو زیرگروه رایگان و غیر رایگان تقسیم می شود. پیش تر نیز گوگل پلی طبقه بندی هایش را کمی تغییر داده بود.

 Source: Android Police