فرهنگ مدرن : دیرترین ساعتی که می توانید به کسی زنگ بزنید چه ساعتی است؟

دسته : کسب و کار
فرهنگ مدرن

فرهنگ مدرن با اضافه شدن گوشی های موبایل به پیچی بسیار بزرگ برخورد کرده است. مسلما برای گذر از این پیچ قوانین، بایدها و نبایدهایی جدید به نکات فرهنگی اضافه شد. یک سری از این نکات راجع به زمان زنگ زدن به کسانی است که با آنها در ارتباطیم!

تماس های ما به سه دسته شخصی، کاری و اورژانسی تقسیم می شوند. تماس های اورژانسی هیچ وقت مشمول قوانین فرهنگ مدرن یا غیر مدرن نمی شوند. می توان واضح تر گفت مشمول هیچ فرهنگی نمی شوند! وقتی حادثه ای اتفاق می افتند هرکسی مجاز است به هر طریقی کمک بخواهد!

حتی مود Do Not Disturb هم در برخی گوشی ها (مثلا آیفون) متوجه این موضوع هست. یعنی اگر شماره ای را با اختلاف کمتر از سه دقیقه از تماس اولیه دوباره بگیرید گوشی زنگ خواهد خورد. البته خداروشکر آنقدر ها هم موارد اورژانسی در یک زندگی معمولی پیش نمی آید که نگران این مورد باشیم.

فرهنگ مدرن

تماس های شخصی تا حدود 8:30 شب مجازند! پس از این زمان یا مخل آرامش فرد می شوید، یا با او بسیار صمیمی هستید.

البته پیامک و پیام های آنلاین در هر ساعتی فرستاده شوند مشکلی ندارد. شخص می تواند در هر ساعتی که خواست به آنها پاسخ دهد. یا تنظیمات گوشی را برای عدم دریافت نوتیف پیام ها تنظیم کند.

چالش مدرن فرهنگ مدرن !

سخت ترین مورد تماس های کاری هستند. فرهنگ مدرن در این زمینه با توجه به شغل شما تغییر می کند. کسانی که آن کال بودن جزوی از کارشان است مسلما مستثنی می شوند. کسانی هم هستند که می توانند بلافاصله پس از ساعت کاری کلیه ی تماس های کاری را قطع کنند.

در حالت معمول و در شغل هایی که آن کال بودن جزو شرایطشان نیست، پاسخگویی به تماس های کاری تا زمان کوتاهی پس از ترک محل کار می تواند منطقی باشد.

مگر در شرایط خاصی که می دانید کار بسیار فشرده تر از حالت عادیست و ممکن است افراد مجموعه دائما به کمک یکدیگر احتیاج پیدا کنند. مثلا هنگام برگزاری نمایشگاه.

زمان پاسخ دادن به ایمیل ها و پیام های کاری برنامه ی ایمیل و پیام زدن همکارهایتان را تنظیم می کند. پس حواستان باشد، اگر نمی خواهید در هر ساعتی این ایمیل ها و پیام ها را دریافت کنید، تنها در ساعت هایی که راحت هستید به آنها پاسخ دهید و امیدوار باشید که طرف مقابلتان هم برای فرهنگ مدرن ارزش قائل است!

Source: Stuff

از دست ندهید!

ایده خلاقانه واقعیت مجازی

با 5 ایده خلاقانه واقعیت مجازی معمار صعود کسب وکار خود باشید!

Magic Leap و Oculus Rift یکی از دو پیشگامان اصلی واقعیت مجازی هستند که تقریبا می‌توان گفت با وجود

ادامه مطلب...
فعالیت استارتاپ‌ها در اپ استور

ترمز فعالیت استارتاپ‌ها در اپ استور به زودی کشیده می‌شود!

کاربران موبایل و علی‌الخصوص آیفون چشم توسعه دهندگان را گرفت‌اند و پا به پای آن‌ها تا اپ استور آمده‌اند؛

ادامه مطلب...

هر آن چه که باید درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن بدانید، اینجاست!

در این مطلب بسیار جالب، نکاتی درباره تعامل و کاربر پسند بودن اپلیکیشن در سال 2017 را برای شما

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu