بیل گیتس و آمانسیو اورتگا بر سر لقب ثروتمندترین فرد دنیا رقابتی نزدیک را آغاز کرده اند!

دسته : کسب و کار
بیل گیتس و آمانسیو اورتگا

بیل گیتس و آمانسیو اورتگا این بار نبردی برای بدست آوردن لقب ثروتمندترین فرد دنیا را آغاز کرده اند. حساب بانکی هر دو آنها بی نهایت صفر دارد اما فقط یک میلیاردر می تواند رتبه ی اول را داشته باشد.

آمانسیو اورتگا بنیان گذار اسپانیایی برند Zara که 80 سال دارد اخیرا به رقیب سرسخت بیل گیتس برای تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است.

به گفته ی لیست میلیاردهای مجله ی Forbes این فروشنده ی پوشاک در روز چهارشنبه از بیل گیتس پیشی گرفته و در دو بخش، ارقام بیشتری را به خود اختصاص داده است.

بیل گیتس و آمانسیو اورتگا

آمانسیو اورتگا (زاده ۲۸ مارس ۱۹۳۶) تاجر اسپانیایی، فعال در صنعت مد و مؤسس شرکت ایندیتکس می‌باشد. اورتگا که یک کارگر راه آهن ساده بوده است، با پیوستن به یک خیاط محلی به صنعت پوشاک علاقه مند شد.

اورتگا مالک و مؤسس فروشگاه‌های زارا، برشکا٬ پول اندبر٬ ماسیمو دوتی و حدودا ده برند و فروشگاههای خرده‌فروشی پوشاک نیز می‌باشد.

میزان دقیق دارایی‌های اورتگا، نامشخص است ولی مجله فوربز در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۴ در فهرست ثروتمندترین افراد جهان، دارایی‌های وی را معادل ۷۴ میلیارد دلار دانسته است.

درحالی‌که در همین سال، فهرست میلیاردرهای بلومبرگ، آمانسیو اورتگا را، بعنوان دومین شخص ثروتمند جهان معرفی نموده و میزان دارایی‌های او را ۷۵ میلیارد دلار برآورد کرده است!

بیل گیتس و آمانسیو اورتگا در صدر فهرست ثروتمندترین افراد جهان

بیل گیتس و آمانسیو اورتگا

از روز جمعه دارایی اورتگا به 78 میلیارد دلار رسید در حالیکه دارایی بیل گیتس 77.8 میلیارد دلار است و وارن بافت با 66.7 میلیارد دلار در رتبه ی سوم قرار دارد.

این ثروتمند اسپانیایی در حال پشت سر گذاشتن بیل گیتس است. اما در لیست دیگری از میلیاردهای بلومبرگ بیل گیتس با 89 میلیارد دلار در برابر دارایی 79 میلیارد دلاری اورتگا همچنان پیشتاز است.

اگر چه بیشتر مردم بنیانگذار مایکروسافت را که از سال 1995 مالک این لقب شده بود را ثروتمندترین فرد دنیا می دانند اما این تحصیل کرده ی هاروارد کم کم مجبور به واگذار کردن جایگاه خود به یک کارگر ساده ی راه آهن خواهد بود!

وارن بافت در سال 2008 به عنوان ثروتمندترین فرد دنیا شناخته می شد. غول مخابرات مکزیک کارلوس اسلیم نیز که سهام زیادی از جمله بخش زیادی از سهام نیویورک تایمز را به نام خود کرده است نیز با افزایش سهام شرکت خود America Movil در آمریکا، در سال 2010 از بیل گیتس پیشی گرفت.

Source: nydailynews

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu