crash club

پروژه خودروی بدون راننده اپل دوباره راه اندازی می‌شود؟ تعطیلی بخش‌ها و اخراج کارکنان

دسته : اخبار
پروژه خودروی بدون راننده

به گفته نیویورک تایمز، اپل بخش‌هایی از پروژه‌ی خودروی بدون راننده را تعطیل کرد و ده‌ها تن از کارکنان مربوط به آن را اخراج کرد. این کمپانی به اصطلاح پروژه خودروی بدون راننده را ریبوت کرده است.

تغییرات استراتژیک پروژه خودروی بدون راننده اپل

این حرکت یک ماه پس از خبر آغاز تغییر پروژه خودروی بدون راننده به سیستم‌های رانندگی خودکار (به جای وسیله‌های خودکار) تحت نظارت باب منسفیلد انجام شده است.

منسفیلد، مدیر اجرایی قدیمی اپل که قبلا معاون بخش تکنولوژی بود، در اواخر ماه جولای برای نظارت بر پروژه‌ی خودرو منسوب شد.

او تمرکز این پروژه را تغییر داد. آن‌ها می‌خواهند به جای ساخت یک خودروی بدون راننده، روی «تکنولوژی پیش زمینه» برای خودروهای بدون راننده تمرکز کنند.

طبق گفته‌ی نیویورک تایمز این اخراج‌ها بخشی از تغییر استراتژیک پروژه‌اند.

طبق گزارش نیویورک تایمز، اپل در توسعه‌ی پروژه‌ی تایتان پیشرفت‌هایی داشته است. تایتان اسم رمز پروژه‌ی خودروی این کمپانی است.

پروژه خودروی بدون راننده

این پروژه دارای تعدادی خودروی بدون راننده بود که در مسیر‌های ساده و محدود و در محیط‌های بسته تست شدند. اما تکنولوژی این خودروها طوری نبود که بشود در ساعات شلوغ از آن‌ها استفاده کرد و از این موضوع بسیار فاصله داشت.

شرکت کوپرینو صدها مهندس را از تسلا، فورد، جنرال موتورز و دیگر شرکت‌های خودروسازی و همچنین دیگر بخش‌های اپل استخدام کرده بود تا روی پروژه‌ی خودرو کار کنند. این موضوع تعداد اعضای تیم خودروی اپل (Apple Car) را به 1000 نفر رسانده بود.

در سال جاری استیو زادسکی، مهندس سابق فورد و معاون بخش طراحی محصول به دلایل شخصی شرکت را ترک کرد. او مسئول این پروژه بود.

شایعات حاکی از این است که خروج زادسکی منجر به تاخیر در پروژه و کشمکش‌های داخلی شد. این کشمکش‌ها به دلیل چالش‌هایی همچون جدول زمانی دست نیافتنی و تغییرات سازمانی ایجاد شد.

گفته شده بود که زمان اصلی عرضه‌ی Apple Car سال 2020 خواهد بود، اما تغییرات و تاخیرهای پیش آمده باعث شد این تاریخ به 2021 تغییر کند.

آیا تا چند سال دیگر شاهد حضور خودروهای بدون راننده‌ی اپل در خیابان‌ها خواهیم بود؟

Source: macrumors