اپلیکیشن HemaApp و اندازه گیری هموگلوبین خون از طریق گوشی!

دسته : اپلیکیشن

اندازه گیری هموگلوبین خون کمک زیادی به مدیریت و تشخیص شرایط بسیار خاص خواهد کرد. اما انجام این کار نیاز به گرفتن نمونه ی خون یا اکسیومترهای قوی نبض دارد. اما اپلیکیشن HemaApp اندازه گیری هموگلوبین خون از طریق گوشی را فراهم می کند!

در دانشگاه واشنگتن تیمی از محققان در پی یافتن این موضوع بودند که آیا اندازه گیری هموگلوبین خون از طریق گوشی امکان پذیر است؟

آیا با یک گوشی معمولی می توان با دقت بالا به اندازه گیری هموگلوبین پرداخت. آیا با یک گوشی( نکسوس 5) می توان هموگلوبین خون را اندازه گرفت؟

اپلیکیشن HemaApp به اندازه گیری هموگلوبین خون از طریق گوشی می پردازد

این محققان اپلیکیشنی را طراحی کردند که HemaApp نامیده شده است و با استفاده از نور داخلی و دوربین گوشی به تشخیص شدت رنگ خونی که از انگشت عبور می کند می پردازد.

اپلیکیشن HemaApp

کافی است کاربر به سادگی انگشت خود را بر روی لنز دوربین قرار دهد و با ایجاد تماس با این قسمت و راه اندازی اپلیکیشن به اندازه گیری هموگلوبین خون از طریق گوشی بپردازند.

اپلیکیشن باعث روشن شدن چراغ ال ای دی گوشی خواهد شد که نور را به انگشت خواهد تاباند و از دوربین گوشی نیز برای تشخیص ویژگی های خاصی که مربوط به میزان هموگلوبین خون می شوند استفاده خواهد شد.

اگر چه نور گوشی چندان بد نیست اما این تیم علاوه بر نور دوربین، اپلیکیشن را با استفاده از یک لامپ رشته ای نیز امتحان کرده  همچنین از وسیله متصل دیگری نیز به عنوان تامین کننده نور دوربین استفاده کردند.

اپلیکیشن HemaApp

نتیجه  شگفت انگیز این بود که در مطالعات آنها بر روی 31 بیمار، اپلیکیشن HemaApp با استفاه از تجهیزات جانبی فراهم کننده ی نور با دقت 82 درصد میزان دقیق هموگلوبین را اندازه گیری می کند.

این اپلیکیشن بدون استفاده از نور اضافی و فقط با نور خود دوربین نیز در 69 درصد موارد میزان دقیق هموگلوبین خون را مشخص می کند رقمی که واقعا خیره کننده است!

در این ویدئو نحوه ی عملکرد اپلیکیشن HemaApp برای اندازه گیری هموگلوبین خون از طریق گوشی به نمایش گذاشته شده است.

Source: medgadget

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − سه =

Mobile Sliding Menu