Batlle Bay

خط ندادن گوشی و رابطه عجیب با نگه داشتن آن در دست راست یا چپ!

دسته : اخبار

خط ندادن گوشی و دریافت نکردن تماس ها یکی از بزرگترین مشکلات قرن بیست و یکم است. داشتن یک گوشی زرق و برق دار که نتوانید از آن برای تماس استفاده کنید واقعا وحشتناک نیست؟ وقتی نتوانید در مواقع ضروری تماس برقرار کنید درخشش و هر چه باریک تر بودن گوشی ها به چه دردی خواهد خورد؟

وقتی در حال صحبت کردن با گوشی هستیم و گوشی به اصلاح خط نمی دهد شروع به حرکت دادن دست خود در هوا می کنیم،  بالای پنجره می پریم، زیر میز می رویم یا به لبه ی پشت بام نزدیک می شویم تا شاید تماس قطع نشود.

اما طبق تحقیقات انجام شده توسط چند دانشمند باهوش به رابطه ی عجیب خط ندادن گوشی و نگه داشتن آن در دست راست یا  چپ پی برده اند. برای اینکه گوشی شما خط بدهد نیازی به انجام این حرکات نه چندان موزون نیست.

no-phone-reception0

حقایقی عجیب در مورد خط ندادن گوشی

گروهی از دانشمندان تصمیم به تحقیق بر روی این موضوع گرفتند که آیا مشکل خط ندادن مشهورترین گوشی ها به خاطر نحوه ی نگه داشتن آنها در درست اتفاق می افتد؟

این دانشمندان دریافتند که جهت و نحوه ی نگه داشتن گوشی تاثیر زیای بر نحوه ی دریافت سیگنال های رادیویی خواهد، موضوعی که هرگز فکرش را هم نکرده ایم.

در یک آزمایشگاه 26 گوشی مختلف مورد بررسی قرار گرفتند از آیفون 6 تا اچ تی سی 10 تا نحوه ی عملکرد آنها و استفاده از داده ها در شرایطی که سیگنال ضعیف است مشخص شود.

شاید عجیب به نظر برسد اما آیفون 6 وقتی با دست راست نگه داشته می شد سیگنال های قوی تری دریافت می کرد، وقتی گوشی از دست چپ به دست راست داده می شد سیگنال ها تا 300 درصد بهبود پیدا می کنند!

خط ندادن گوشی

اما جالب تر اینکه بدانید در مورد گوشی های سامسونگ کاملا برعکس است، این تحقیقات نشان داد وقتی گوشی های سامسونگ در دست چپ نگه داشته شوند تفاوت چندانی در مقایسه با آیفون ایجاد نمی شود.

گوشی های سونی اکسپریا نیز اختلاف ناچیزی در حدود 2/3 دسی بل نشان دادند و گویا به دست راست علاقه داشتند، همان نتیجه در اچ تی سی، هواوی و نکسوس هم دیده شد.

فقط گوشی ال جی وقتی از دست راست به دست چپ داده می شد بهبود زیادی در سیگنال نشان می داد.

ظاهر موضوع  خط ندادن گوشی به طراحی آنتن مربوط است

ظاهر این موضوع مربوط به طراحی آنتن است در مورد شما نمی دانیم اما برای ما واقعا عجیب است که بیشتر مشکل خط دهی گوشی ها به خاطر نحوه ی در دست گرفتن آنهاست.

اینکه گوشی در کدام دست گرفته شود تا 7 دسی بل می تواند در یک پوشش سیگنالی کم، در عملکرد گوشی تفاوت ایجاد کند.

این تحقیق عجیب اما جالب، باعث خواهد شد دیگر به هنگام صحبت با دوستانتان مجبور نباشید به صورت یک پا در هوا با زاویه 48 درجه در یک گوشه تاریک برای حل مشکل خط ندادن گوشی تلاش کنید.

Source: ibtimes

از دست ندهید!

بدافزار اندرویدی Judy

بدافزار اندرویدی Judy تاکنون 36 میلیون گوشی را آلوده کرده است!

بدافزار اندرویدی جدیدی در بعضی از اپلیکیشن‌های گوگل پلی استور کمین کرده است و تاکنون 8.5 تا 36.5 میلیون

ادامه مطلب...
بازی Terminator Genisys

در بازی Terminator Genisys شکست دادن دشمن، یک انتخاب نیست!

استودیو Plarium از توسعه دهندگان بازی‌های استراتژیک مانند Vikings: War of Clans و Throne: Kingdom at War برای گوشی‌های موبایل می‌باشد که

ادامه مطلب...
یادگیری ماشینی Blippar

یادگیری ماشینی Blippar مثل یک ماشین‌بازِ حرفه‌ای ماشین‌ها را شناسایی می‌کند!

یادگیری ماشینی Blippar تکنولوژی تشخیص خودکار خودرو می‌باشد که به تازگی معرفی شده تا به همه ماشین‌بازها نشان دهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu