پیشتازی سامسونگ در عرصه باتری ماشین های برقی با ساخت کارخانه در اروپا

دسته : اخبار
پیشتازی سامسونگ در عرصه باتری

سامسونگ این غول ابزارهای الکترونیکی کره ای امیدوار است بتواند خود را در جمع شرکت های معدودی جای دهد که هم اکنون در بازار پیل های باتری لیتیومی-یونی مخصوص استفاده در ماشین های برقی، حرف اول را می زنند! پیشتازی سامسونگ در عرصه باتری ماشین های برقی شاید رقابت با ال جی محسوب شود!

البته در حال حاضر بخش باتری Samsung SDI  پیل های لازم را در اختیار شرکت بی ام دبلیو می گذارد، ولی این شرکت بدنبال گسترش عمده کسب و کار باتری خود است تا بتواند با LG Chem رقیب هموطن خود و نیز Panasonic ژاپن به رقابت بپردازد.

به تازگی و بنابر گزارش سایت اخبار مالی The Motley Fool، سامسونگ حرکت هایی را انجام داده که حاکی از آنست این شرکت به دنبال بدل شدن به بازیگری عمده در عرصه ماشین های برقی می باشد.

همین هفته قبل خبری منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ حدود 400 میلیون وون (358 میلیون دلار آمریکا) در کارخانه جدید ساخت باتری در کشور مجارستان سرمایه گذاری خواهد کرد.

قرار است کارخانه مزبور تولید خود را در نیمه دوم سال 2018 آغاز کند و بنا به تخمین ها در صورت رسیدن به ظرفیت تولیدی کامل، از امکان تولید پیل برای 50 هزار ماشین برقی به صورت سالیانه برخوردار خواهد بود.

پیشتازی سامسونگ در عرصه باتری

2017 BMW i3

پیشتازی سامسونگ در عرصه باتری و ساخت کارخانه تولید باتری در اروپا

درحال حاضر سامسونگ پیل های لازم را برای ماشین برقی مدل BMW i3 در کارخانه ای خارج از کشور کره تولید می کند، البته خودBMW i3 در آلمان مونتاژ می شود.

کارخانه جدید که در مجارستان ساخته می شود بطور بالقوه امکان تولید پیل را برای تمام مدل های تمام برقی این شرکت و نیز مدل های هیبرید پلاگ این بی ام دبلیو، که طی سال های آینده رونمایی می شوند، خواهد داشت.

برنامه سامسونگ جهت ساخت کارخانه تولید باتری خود در اروپا به آن شرکت اجازه می دهد تا همچنان به رقابت با LG Chem ادامه دهد، زیرا شرکت ال جی نیز به تازگی خبر از ساخت کارخانه ای متعلق به خود در کشور لهستان داده است.

پایگاه مشتریان اتومبیلی ال جی بسیار بزرگتر از سامسونگ

باید دانست که درحال حاضر پایگاه مشتریان اتومبیلی ال جی بسیار بزرگتر از سامسونگ بوده و شامل 25 خودروساز می شود.

یکی از همین خودروسازها جنرال موتورز است که قراردادی را برای کار توسعه گسترده ای بر روی مدل 2017 Chevrolet Bolt EV  خود با ال جی منعقد ساخته است، قراردادی که محتوی آن بسیار فراتر از تامین پیل های باتری لازم برای این مدل ماشین است.

توجه داشته باشید که قرار است هم Samsung SDI و هم LG Chem  پیل های باتری Audi SUV تمام برقی را تامین کنند که سال 2018 رونمایی می شود!

پیشتازی سامسونگ در عرصه باتری

تصویر منتشره سدان تمام برقی Q6 آئودی که قرار است در آن از پیل های ساخت LG Chem و Samsung SDI استفاده شود.

این مدل در اروپا ساخته می شود، بنابراین می شود از پیل های تولیدی هر دو کارخانه مربوط به سامسونگ و ال جی که آنها هم در اروپا واقع هستند برایشان استفاده کرد.

افزون بر هزینه کردن سرمایه جهت ساخت کارخانه جدید تولید باتری، سامسونگ در ماه جولای هم 449 میلیون دلار را صرف کسب مالکیت 4 درصد سهام خودروساز چینی BYD  نمود، که وارن بافت از جمله سرمایه گذاران آن به شمار می رود.

سال گذشته BYD  نسبت به هر شرکت دیگری خودروهای برقی و هیبریدهای پلاگ این تولید کرد، هرچند کسر کوچکی از تولیدات مزبور را بیرون چین به فروش رساند.

سامسونگ سعی کرده خودش هم اقدام به خودروسازی کند! اما…

دهه 1990 این شرکت بخشی مربوط به خودرو اختصاص داد اما سپس آنرا به رنو فروخت. رنو هم همچنان تعدادی از مدل هایش را در کره جنوبی با برند رنو-سامسونگ به فروش می رساند، از آن جمله می توان از سدان برقی Fluence ZE  نام برد که تولیدش در فرانسه متوقف شده است.

پیشتازی سامسونگ در عرصه باتری را چطور ارزیابی می کنید؟

Source: greencarreports

Via  venturebeat

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu