راهنمای خرید گوشی : 8 گام ساده تا انتخاب گوشی موبایل ایده آل شما

دسته : آموزش
راهنمای خرید گوشی

هر روز قابلیتی جدید معرفی می شود. تا دیروز شاهد رونمایی از آیفون 7 بودیم و امروز بازگشت شکوه مندانه اچ پی با موبایل HP Elite 3x را جشن می گیریم! اخباری که نه تنها راهنمای خرید گوشی خوبی نیستند؛ بلکه ما را در بازار گوشی سردرگم تر می کنند!

هر انتخابی چالش های خاص خود را دارد. برای این که گزینه صحیحی را انتخاب کنیم باید از استراتژی های مناسب بهره مند شویم تا در این مسیر چالش های پیش رو ساده تر شود.

خرید گوشی نمونه ای از انتخاب های دشوار و چالش برانگیز در دنیای اسمارت فون های امروز می باشد. انتخابی دشوار که با رشد روزافزون برندها و سیستم عامل های مختلف پیچیده تر نیز می شود.

با وجود این تنوع و زرق وبرقی که ما را از یک مدل به مدل دیگر و از یک برند به سمت برند دیگر می کشاند تنها یک راه برای خرید گوشی مناسب باقی می ماند: تعیین معیارهای مشخص، مقایسه و انتخاب نهایی که راهنمای خرید گوشی در این بازار آشفته هستند.

برای سهولت خرید شما معیار های مختلفی را تحت عنوان 8 گام ساده تا انتخاب گوشی ایده آل بررسی و طبقه بندی نموده ایم.  تاآخر این مطلب با هات اپ نیوز باشید.

راهنمای خرید گوشی با انجام تست های ضروری

smart phone buying guide in 8 steps

در بازار اسمارت فون ها، گوشی های سیستم عامل iOS تنوع کمتری دارد و اگر هدف شما استفاده از این پلتفرم باشد شاید انتخاب ساده تری داشته باشید؛ اما در میان گوشی های اندرویدی پیچیدگی ها برای انتخاب بهترین گوشی شروع می شود. 8 گام زیر راهنمای خرید گوشی ایده آل برای شما خواهد بود:

بررسی آماری موبایل ها

آمار مختلفی که برای هر گوشی، هر برند و هر سیستم عامل ارائه می شود راهنمای خرید گوشی ایده آل شما خواهد بود. ابتدا باید شرکت هدف خود را انتخاب کنید.

مدل دلخواه خود را در بازارهای مطرح و مارکت های جهانی جست وجو کنید، میزان محبوبیت و نقد و بررسی های صورت گرفته را مطالعه کنید و…تا انتخابتان را دقیق تر کنید می توانید آماری پیرامون پرفروش ترین مدل های گوشی های هوشمندی که صفحه نمایش بزرگ دارند داشته باشید.

یا این که خوش دست بودن موبایل های اندرویدی را جست وجو و آماری کلی درباره هر یک از مدل ها به دست بیاورید.

مسلما با جست وجو ها گفته شده تنها به یک مدل برخورد نمی کنید. اگر سیستم عامل هدف شما اندروید باشد این رقم شاید قابل شمارش نباشد! به هر حال همیشه لیست ده تایی از بهترین گوشی ها طبق معیار شما وجود خواهد داشت.

بین 5 تا 10 تا از بهترین گوشی ها را لیست کنید و مقایسه دو به دو یا حتی کلی داشته باشید. وقتی هر بخش از گوشی را در هر 10 دستگاه مقایسه کردید می توانید از اعتبار راهنمای خرید گوشی که خودتان تهیه کرده اید مطمئن شوید.

راهنمای خرید گوشی

مقایسه نمونه واقعی در مقابل نمونه های شبیه سازی شده

در این مرحله می توانید قابلیت هایی که بررسی کرده اید را شخصا روی نمونه های فیزیکی تست کنید. این نمونه ها یا واقعی هستند یا شبیه سازی شده های موبایل می باشند که در هر فروشگاه فروش موبایل مشاهده می کنید.

برای تست این قابلیت ها روی موبایل واقعی و چه نمونه شبیه سازی شده مزایا و معایبی وجود دارد.

استفاده از موبایل واقعی

مزایا:

 • نتایج اطمینان بخش تر
 • امکان مقایسه شیوه اجرا و کاربرد قابلیت های در موبایل دوستان و نزدیکان که مشابه است
 • تست تماس و وپیام های ورودی
 • همه چیز واقعی است و شکی در آن وجود ندارد

معایب

 • دستگاه های واقعی نیازمند توجه و نگهداری هستند
 • در برخی از کشورها محدودیت دسترسی وجود دارد

استفاده از نمونه های شبیه سازی شده

مزایا:

 • امکان ارزیابی هر دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری
 • اتصال به IDE و آزمایش دستگاه

معایب

 • شبیه ساز معمولا کندتر از نمونه واقعی است
 • برخی از بخش ها مثل مشکلات طول عمر باتری در آیفون قابل ارزیابی نیستند
 • ممکن است از تمام سیستم عامل ها پشتیبانی نکنند

مقایسه تست فیزیکی و بررسی های ابری

روش های زیادی برای تست موبایل وجود دارد. در تست ابری موانع موجود مشابه با تست های فیزیکی نظیر نگهداری از دستگاه وجود ندارد. تصور کنید بتوانید در منزل شناکردن در دریا را تجربه کنید؟ چه احساسی دارید؟

تست های ابری تحت عنوان رایانش ابری برای موبایل در سرتاسر جهان مطرح شده است و نمونه خوبی از راهنمای خرید گوشی هستند. شیوه های تست فیزیکی برای افرادی بهتر است که به مسائل امنیتی اهمیت بیشتری می دهند. با این کار می توانند تست محتوا را در محل کار و با اطمینان بیش تری انجام دهند.

راهنمای خرید گوشی

تست اتصال به اینترنت

تست اینترنت یکی از مهم ترین گام ها در راهنمای خرید گوشی است؛ چرا که برنامه های موبایل اغلب با استفاده از اینترنت به روزرسانی می شوند و با توجه به گستردگی اپلیکیشن ها برتر این نیاز ضروری تر می شود.

با توجه به این که امکان تست همه ی برنامه های مدنظر شما روی موبایل به صورت فیزیکی وجود ندارد در این مواقع استفاده از تست های ابری گزینه بهتری خواهند بود.

تست خودکار و دستی بخش های مختلف

بخش های مختلف موبایل با دو رویکرد اتوماتیک و دستی تست می شوند. از این دو روش برای امتحان تمام برنامه های نصب شده روی گوشی استفاده می شود.

تست خودکار

از تست خودکار برای برنامه هایی که استفاده مکرر از آن ها داریم استفاده می شود. همیشه برخی از برنامه های گوشی نسبت به سایرین بیشتر اجرا می شوند؛ بنابراین نیاز به تست خودکار بیشتر حس می شود. از ویژگی این تست قابل پیش بینی بودن و قابل اثبات بودن آن است.

تست دستی

از تست دستی برای بررسی شخصی محیط یک برنامه و باگ های احتمالی آن استفاده می شود. با استفاده از این شیوه مشخص می شود که مثلا در باز کردن یک برنامه مشکلی وجود دارد یا این که به کندی اجرا می شود.

تست اجرای برنامه ها

تست اجرا برای اغلب دستگاه های هوشمند ضروری است و راهنمای خرید گوشی هوشمند برای شما است؛ چرا که با وجود قابلیت های متعددی که در اسمارت فون ها می بینیم همواره محدودیت ظرفیت یا حافظه در اغلب اسمارت فون ها وجود دارد.

زمانی که حافظه دستگاه اندک باشد اجرای برنامه ها با مشکلات زیادی همراه خواهد بود. از این رو باید بتوانید نصب یکی از برنامه های خاصی که بیش تر با آن سروکار دارید را در مدل محبوب خود امتحان کنید.

انواع تست های اجرایی

 • تست بارگذاری
 • تست استرس یا فشار به دستگاه
 • تست استقامت

در صورتی که برنامه های مدنظر شما پوشه بندی در اسمارت فون ایجاد کنند میزان بیشتری از حجم دستگاه اشغال می شود و باید منتظر نتایج متفاوتی باشید.

راهنمای خرید گوشی

تست امنیتی موبایل

روز به روز به نگرانی کاربران برای افشای اطلاعات در صورت هک شدن یا دزدیده شدن دستگاه افزوده می شود. شاید یکی از دلایل کاهش فروش اسمارت فون ها در برخی از مدل ها همین موضوع بوده است.

بنابراین رمزگذاری ایمن شبکه های موبایل اهمیت بسیاری دارند و این تست بخشی از راهنمای خرید گوشی مناسب می باشد. فراموش نکنید که هر چه قدر هم امنیت اسمارت فون بالا باشد نباید اطلاعات محرمانه نظیر اطلاعات بانکی را در آن نگهداری کنید.

نحوه انجام تست امنیتی:

 • برنامه در نسخه وب را باز کنید
 • اطلاعات ورود را وارد کنید
 • برنامه را ببندید و با استفاده از بخش بازگشت به صفحه قبلی برگردید
 • برنامه را مجددا باز کنید و وارد صفحه ورود برای وارد کردن نام کاربری و پسورد شوید
 • در صورتی که مجددا به شما درخواست ورود رمز و پسورد داده شد می توانید از ایمنی نسبی دستگاه مطمئن شوید

تست UI

یوزر اینترفیس تست مشهوری در انواع دستگاه ها و حتی سایت ها می باشد که اتفاقا در توسعه اپلیکیشن های موبایل نیز مورد توجه قرار گرفته است. با استفاده از این تست خطاها و مشکلات موجود حین استفاده از برنامه مشخص می شود.

سخن آخر:

شاید انجام برخی از تست های گفته شده با محدودیت زمان و موقیت افراد امکان پذیر نباشد؛ بنابراین نگران نباشید. زمانی که تست های زیر را با موفقیت انجام داده اید می توانید مطمئن باشید که موبایل ضدگلوله خریداری می کنید!

ایده های خود را مطرح کنید

در صورتی که ایده های دیگری برای تست موبایل پیش از خرید در نظر دارید با ما به اشتراک بگذارید.

source:testobject

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu