The best strategy games in 2016

همکاری توییتر و فیسبوک برای از بین بردن اخبار جعلی شبکه های اجتماعی

دسته : اخبار
همکاری توییتر و فیسبوک

آیا از خواندن خبرهایی که از صحت آن‌ها اطلاع ندارید خسته شده‌اید؟ غول‌های شبکه‌های اجتماعی نیز از این موضوع خسته شده‌اند. برای همین، خبر از همکاری توییتر و فیسبوک برای بهبود کیفیت اطلاعات منتشر شده‌ی آنلاین به گوش می‌رسد.

شبکه‌های اجتماعی آنلاین به شبکه‌ای متشکل از 30 کمپانی و سازمان بین المللی رسانه‌ای پیوسته‌اند. هدف این شبکه بالابردن کیفیت اطلاعات منتشر شده‌ی آنلاین است.

آن‌ها می‌خواهند اخبار جعلی و فریب دهنده را از میان انبوه اطلاعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی پاکسازی کنند.

شبکه‌ی همکاری ائتلاف First Draft شامل رسانه‌هایی همچون نیویورک تایمز و سی ان ان می‌شود. هدف آن‌ها این است که به روزنامه نگاران آموزش دهند چگونه از وب استفاده کنند و اخبار مختلف را بیابند و گزارش دهند.

جنی سارجنت، مدیر این ائتلاف در پست وبلاگش نوشت:

«جامعه‌ای از متخصصان در سراسر جهان در حال کار کردن هستند. این متخصصان مهارت‌های گردآوری اخبار و تایید آن‌ها را توسعه داده‌اند.»

او در ادامه افزود:

«با آغاز به کار این شبکه‌ی همکاری، First Draft این افراد را کنار هم جمع می کند تا روی ایده‌ها و ابتکارات مختلف کار کنند. این ایده‌ها شامل برنامه‌ی آموزش مربی، راه ‌اندازی پلتفرم تحقیق و تایید مشترک و ایجاد یک دستورالعمل داوطلبانه برای شیوه‌ها می‌شود.»

گزارش منتشر شده توسط Knight Foundation در ماه مه نشان‌گر این است که شبکه‌های اجتماعی پس از تلوزیون که بالاترین منبع خبری است، به منبع محبوبی برای افراد زیادی تبدیل شده‌اند. اما این رشد محبوبیت باعث رشد خبرهای دروغین و کذب شده است.

فیسبوک ماهانه توسط 1.7 میلیارد نفر بازدید می‌شود. این شبکه‌ی اجتماعی ماه پیش به دلیل ترویج اخبار نادرست در مورد گوینده‌ی اخبار فاکس نیوز یعنی مگین کلی مورد انتقاد قرار گرفت.

همکاری توییتر و فیسبوک

هدف همکاری توییتر و فیسبوک چیست؟

این کر (Áine Kerr) مدیر همکاری مطبوعاتی فیسبوک گفت:

«شبکه‌ی همکاری First Draft فرصت مهمی برای صنعت خبرگزاری فراهم می‌کند تا کنار هم روی بهترین آموزش‌ها، تمرین‌ها و تحقیقات و غیره کار کنند. ما بسیار خوشحالیم که به اتاق‌های خبری متخصص در استفاده از محتوای شاهد عینی کمک کرده و از آن‌ها حمایت کنیم.»

توییتر اعلام کرد بسیار خوشحال است جزئی از این شبکه است. «وقتی موضوع به کشف و بررسی رسانه‌های شاهد عینی می‌رسد، ما می‌توانیم با همکاری هم بهترین شیوه‌ها، توصیه‌های اخلاقی و ابزار‌ها را شکل بدهیم.»

Source: cnet

از دست ندهید!

ویژگی‌های آیفون 8

ویژگی‌های آیفون 8 این گوشی خسته‌کننده آینده را بشناسید!

از گوشه و کنار زمزمه‌هایی از ویژگی‌های آیفون 8 بصورت نه‌چندان دقیق و مبهم شنیده می‎شود که البته تا

ادامه مطلب...

مروری بر گذشته و آینده گوشی‌های ضدآب – همراهِ روز‌های بارانی و برفی!

ضرورت وجود گوشی‌های ضدآب با این همه سرمایه‌ای که سالانه به دلیل صدمات آبی به موبایل رخ می‌دهد یک

ادامه مطلب...
کلکسیون گوشی‌های قدیمی

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

قبل از وقوع انقلاب گوشی‌های هوشمند بیشتر مردم یک یا دو گوشی قدیمی داشتند، اما Stefan Polgari صاحب کلکسیون گوشی‌های

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu