طراحی گجت EyeCane توسط امیر عامدی که نابینایان را قادر به دیدن می کند!

دسته : پوشیدنی‌ ها

طراحی گجت EyeCane توسط امیر عامدی شگفتی ساز شد!

هزاران سال قبل پیش از اختراع اعداد و حروف، مغز انسان در حالت بدوی به سر می برد اما امروزه در دنیای مدرن نمودارهای مربوط به مغز انسان دارای مناطقی خاص برای خواندن و شمردن هستند.

این حقیقت را چگونه می توان در مورد افرادی که فاقد شنوایی یا بینایی هستند اعمال کرد. آیا مناطق بصری در مغز این افراد به خواب رفته است؟

این سئوالی است که سال ها است ذهن دانشمندان را درگیر کرده اما پروفسور امیر عامدی با چاپ مقاله ای در Nature Communications ادعا کرده است که افراد نابینا به این دلیل قادر به دیدن نیستند که چشم آنها مشکل دارد و مشکل از مغز آنها نیست.

این منطق ها به فعالیت ها پاسخ می دهند اما به حسی که برای رسیدن به آن استفاه می شوند پاسخ نمی دهند.

این مطالعات، آغازی برای بررسی راه های توانمند کردن افراد نابینا در دیدن اشکال و رنگ ها شد. پروفسور عامدی به کمک همکارانش گجتی را طراحی کرده که اطلاعات بصری را در قالب صدا و لمس در اختیار فرد نابینا قرار می دهد.

man-picking

گجت EyeCane دستگاهی شبیه چراغ قوه است که با تابش اشعه ی مادون قرمز اشیاء اطراف را تا فاصله ی 5 متر برای حس طرف ترجمه می کند. کاربران EyeCane می توانند به تخمین فاصله، تشخیص موانع و جهت یابی موفق در فضاهای ساده بپردازند.

طراحی گجت EyeCane توسط امیر عامدی

EyeCane نیز به یک اپلیکیشن موبایل و یک سیستم دوربین کوک است که بوسیله انتقال رنگ ها، اشکال و موقعیت اجسام با استفاده از تبدیل تصاویر به صداهایی برای مغز آنها امکان تفسیر تصویری آنها را فراهم می کند.

افراد نابینا قادر خواهند بود با دیدن آموزش های لازم حروف الفبا را تشخیص دهند، تصاویر حیوانات را ببینند یا یک جسم یا شی را در فضای پیچیده بیابند.

نسخه ای از این اپلیکیشن به صورت رایگان در اپ استور و پلی استور در دسترس است.

طراحی گجت EyeCane توسط امیر عامدی

ترکیب تجاری گجت EyeCane و اپلیکیشن EyeMusic توانایی جدید جهت یابی را برای افراد نابینا به ارمغان خواهد آورد.

درک محیط اطراف با استفاده از توانایی ها خود مغز و بوسیله تفسیر اشیا بدون هیچ ماشین خاصی چون هیچ ماشینی پیچیده تر از مغز انسان نیست.

پروفسور عامدی برای توسعه ی این تکنولوژی کمک مالی شورای تحقیقات اروپا را دریافت کرد.

طراحی گجت EyeCane توسط امیر عامدی

تحقیقات شگفت انگیز پروفسور عامدی این مفهوم متعارف را که مغز انسان از بخش های متمایز حسی تشکیل شده است را به چالش کشید. او ثابت کرد که افراد این توانایی را دارند که اطلاعات را از یک حس بگیرند و آن را در حسی دیگر نشان دهند، بنابراین افراد نابینا نیز قادر خواهند بود با استفاده از حواس دیگر مثل شنیدن یا لمس کردن ببینند.

نسخه ی اولیه ی EyeCane تا چهار ماه آینده در دسترس قرار خواهد گرفت ترکیب این گجت و اپلیکیشن EyeMusic و استفاده از اشعه ی مادون قرمز دقت بی نظیری به این گجت خواهد داد.

طراحی گجت EyeCane توسط امیر عامدی گامی مهم در پیشرفت علم خواهد بود.

Source: canadafreepress

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 9 =

Mobile Sliding Menu