Batlle Bay

راز دانلود اپلیکیشن های موفق در مارکت های اندروید و iOS چیست؟

دسته : اپلیکیشن, کسب و کار
بررسی مختصر راز دانلود اپلیکیشن های موفق

اپلیکیشن ها مهم ترین ابزار کاربران در دنیای اسمارت فون ها هستند. دقیقا مشابه با نرم افزارهای کامپیوتر به اپلیکیشن ها برای توسعه اهدافمان نیاز داریم و تنها نمی توان به برنامه های پیش فرض سیستم عامل های مختلف متکی بود. حال به نظر شما راز دانلود اپلیکیشن های موفق چیست؟

بازار اسمارت فون ها آن قدر داغ شده و ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب وکار چنان اهمیت یافته است که به جرات می توان گفت راهی سخت پیش روی اپلیکیشن های جدید در بازار خواهد بود.

همین موضوع سبب شده است که بازاریابان و فعالان در این زمینه در مارکت های مختلف به این فکر بیفتند که چه چیزی سبب ترغیب کاربران به دانلود اپلیکیشن ها می شود یا به زبان ساده تر راز دانلود اپلیکیشن های موفق چیست؟

بر اساس تحقیقات صورت گرفته راز دانلود اپلیکیشن های موفق و علت موفقیت آن ها متعدد است. در مطلب امروز هات اپ نیوز تلاش شده است به خوبی راز دانلود اپلیکیشن های موفق در مارکت های اندروید و iOS برای صاحبان کسب وکار به خوبی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد. با ما همراه باشید.

بررسی مختصر راز دانلود اپلیکیشن های موفق

The secret of downloading successful app

اگر کمی عمیق تر به موضوع بنگریم در حقیقت وب به غذای اپلیکیشن ها تبدیل شده است؛ اما در میان این همه اپلیکیشن تنها تعدادی از آن ها در لیست بهترین اپلیکیشن های اندروید و iOS سال 2016 یا سال های قبلی قرار می گیرند.

حال برای این که بهتر متوجه راز دانلود اپلیکیشن ها شویم باید به مواردی که کاربران به سمت دانلود اپلیکیشن ها ترغیب می کنند بپردازیم:

کاربردی بودن برنامه: مهم ترین راز دانلود اپلیکیشن های موفق

ساده ترین عبارتی که در پاسخ به سوال “چرا این اپلیکیشن را دانلود کرده اید؟” می شنویم کاربردی بودن برنامه است.

مسلما کاربردی بودن برنامه یا مفید بودن آن برای دارندگان اسمارت فون ها سبب دانلود آن می شود. در واقع کاربر در مارکت های مختلف جست وجو می کند و سپس برنامه دلخواه خود را دانلود می کند.

Tune وب سایتی معتبر در زمینه نرم افزار های مدیریت موبایل است که سالانه آمار جالبی در ارتباط با راز دانلود اپلیکیشن های موفق منتشر می کند:

بررسی آماری دانلود اپلیکیشن ها

این بررسی در میان بالغ بر 3 هزار نفر از صاحبان آمریکایی اسمارت فون ها در طول تابستان 2016 انجام انجام شده. این سایت با برخی از دارندگان اسمارت فون ها پیرامون علت دانلود برنامه های مختلف مصاحبه کرده است.

به عنوان مثال حدود 31 درصد از افراد راز دانلود اپلیکیشن های موفق را توصیه دوستانشان معرفی کرده اند؛ یا این که یک چهارم کل جمعیت مشاهده ویدیوهای خبری در شبکه های اجتماعی و تبلیغات انجام شده در سایر وب سایت ها را از مهم ترین دلایل برای دانلود اپلیکیشن ها معرفی نمودند.

بررسی مختصر راز دانلود اپلیکیشن های موفق

تاثیر نتایج موتورهای جست وجو در دانلود اپلیکیشن ها

همان طور که می دانید موتور های جست وجو بیشترین بازدید ها را به سمت سایت های مختلف سوق می دهند. در بررسی های صورت گرفته ثابت شد که 13.5 درصد از کاربران اسمارت فون ها نیاز خود را در گوگل تایپ کرده اند و به نتیجه ای که گوگل نمایش داده است اعتماد نمودند.

تبلیغاتی که توسط گوگل و یا کمپانی اپل نیز صورت گرفته است راز دانلود اپلیکیشن ها برای 13 درصد از سایر کاربران بوده است.

رازحفظ برنامه های دانلود شده در اسمارت فون ها چیست؟

علاوه بر این که سازندگان برنامه ها به دنبال راز دانلود اپلیکیشن های موفق هستند دغدغه های دیگری نیز دارند. به عنوان مثال حفظ برنامه های دانلود شده در اسمارت فون ها چالش دیگری برای سازندگان است؛ چرا که اغلب کسانی که اپلیکیشن ها را دانلود می کنند بعد از نصب از انتخاب خود پیشمان می شوند!

مسلما استراتژی های توسعه اپلیکیشن موبایل برای کسب وکار به روند حفظ برنامه های دانلود شده در گوشی های هوشمند کمک خواهد کرد؛ اما آمار چیزی دیگری را بازگو می کند!

بررسی آمار حفظ اپلیکیشن ها در اسمارت فون ها

Appboy وب سایت دیگری است که تحقیقات آن در این زمینه نشان می دهد کمتر از یک چهارم کاربران اپلیکیشن ها روز بعد از دانلود برنامه مجددا از آن استفاده می کنند.

اگر نگاهی به آمار 90 روزه این سایت بیندازیم متوجه می شویم که 90 روز به عنوان تایم طلایی دانلود اپلیکیشن است و بعد از 90 روز حفظ برنامه در اسمارت فون کم تر و کم تر می شود؛ تا جایی که کاربر اپلیکیشن را پاک می کند!

بررسی مختصر راز دانلود اپلیکیشن های موفق

بررسی علت حذف برخی از اپلیکیشن ها توسط کاربران

حتی اگر راز دانلود اپلیکیشن های موفق را بدانید باز هم چالش دیگری وجود دارد! Millward Brown Digital وب سایت دیگری است که ادعا می کند حدود سه چهارم از کل کسانی که یک اپلیکیشن را دانلود می کنند آن را حذف می کنند.

علت نیز مشخص است! کاربر تعاملی با برنامه ندارد و می خواهد از اشغال بیهوده حافظه موبایل خود جلوگیری کند.

اگر بتوان راهی برای حفظ این تعامل پیدا کرد مسلما این چالش نیز با موفقیت برطرف خواهد شد.

سخن آخر:

کاربران در روز ممکن است بین 40 تا 70 برنامه را روی اسمارت فون های خود نصب کنند؛ اما به صورت متوسط تنها 6 برنامه برای همیشه روی این گوشی های اسرار آمیز باقی می ماند!

شما چه فکر می کنید؟

به نظر شما راز دانلود اپلیکیشن های موفق و حفظ آن ها در اسمارت فون های مختلف چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: emarketer

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu