iOS یا اندروید ؟ چگونه با یک گوشی اندرویدی و یک آیفون بطور مسالمت آمیز زندگی کنیم؟!

دسته : اخبار
تلفن اندرویدی یا آیفون

iOS یا اندروید ؟ سوالی تکراری و مهم که سال هاست ذهن همه را درگیر خود کرده است! پیشنهاد می کنیم در این مطلب فوق العاده تا انتها با هات اپ نیوز همراه باشید.

مطلب حاضر از زبان شخصی نوشته شده که با هر دو سیستم عامل زندگی کرده است! در این مطلب از قول نویسنده ای که در سایت AndroidPIT قلم می زند به تفاوت های این دو سیستم عامل نگاه می کنیم.

تازه از من خواسته شده بود تا به تیم AndroidPIT ملحق شوم. آن موقع یکی از اولین کارهایی که باید انجام می دادم، درست کردن پروفایلی برای فوروم(انجمن) سایت بود و باید برخی اطلاعات شخصی از جمله اسمارت فون مورد استفاده خودم را در پروفایلم می نوشتم.

آن زمان گوشی من و یکی از تلفن های همراهی که در اختیار داشتم Zenfone 5 بود. اما اگر الان قرار به ویرایش کردن همان پروفایل باشد، بدون شک در قسمت تلفن همراه مورد استفاده ام، اسم آیفون را می نویسم!

 همه چیز از مدت ها قبل شروع شد…

بسیار پیش آمده دیگران از من سوال می کنند که چطور است در مورد اندروید مطلب می نویسی، اما از آیفون استفاده می کنی؟

خیلی اوقات هم شده من به این افراد مثالی را زده و می گویم: “ببینید من رنگ آبی را دوست دارم، اما معنیش این نیست که صرفا آبی بپوشم و فقط با کسانی که آبی می پوشند حرف بزنم یا از رنگ سبز بدم بیاید!”

اولین آیفون خودم که یک دستگاه 5S بود را قبل از اینکه برای AndroidPIT بنویسم خریداری کردم. البته وقتی به عنوان ویراستار این سایت استخدام شده بودم، سراغ خریدن آیفون 6 رفتم.

تمایل من به استفاده از اسمارت فون اپل به خاطر ناامیدی بود که در نتیجه استفاده از تلفن همراه ساخت سونی، یکی از معروف ترین تولیدکنندگان اندرویدی برایم پیش آمد!!!

iOS یا اندروید

من از روزگار Sony Ericsson، یکی از طرفداران این برند ژاپنی بودم و تا موقع عرضه شدن نسل تلفن های همراه اکسپریای این شرکت، همچنان از آن خریداری می کردم.

Xperia ZQ ، زیباترین اسمارت فون اواسط سال 2013 نبود، اما هرچه بود بی شک یکی از گران قیمت ترین ابزارهای الکترونیکی بود که برایش هزینه صرف کردم!

چند ماه بعد از این قضیه، وقتی سونی،Xperia Z1 خود را معرفی کرد که قیمتی مشابه، آنهم به ازای تلفن همراهی بسیار زیباتر ازXperia ZQ داشت، از این برند به طور کل ناامید شدم.

یکی از دلایل اصلی علاقه من به برند سونی، زیبایی تلفن های آن بود. هر چند طراحی امری است بسته به نظر شخصی افراد ولی برای من موقعی که ZQ اولین بار عرضه شد، هیچ تلفن همراهی زیباتر از آن جلوه نمی کرد.

تصمیم گرفتم تا 18 ماه بعد صبر کنم تا شاید Xperia Z2 ارائه شود. اما این اتفاق نیفتاد، کمتر از 6 ماه بعد ازZ1 برادرش نورسیده اش یعنی Xperia Z2 به بازار آمد.

این برای من آغاز یک پایان بود! سونی طرفدارانش را به شوخی گرفته بود. نتیجه این تصمیم کنار گذاشتن اندروید بود که آنقدر بهش علاقه داشتم!

ولی درنهایت سراغ تلفن همراه زیبای دیگری رفتم، یعنی یک iPhone 5S خریدم.

iOS یا اندروید ؟ همه چیز متفاوت شد!

تصویر کنید آن دوران از صفحه نمایش بزرگ فول اچ دی دل کندم و سراغ تلفن همراهی با رزولوشن کمتر و ابعاد کوچکتر رفتم. هرچند عملکرد آیفون روی هم رفته خوب بود ولی حس می کردم iOS  کلا پلتفرمی محدودتر است.

البته به دلیل ارتباط همزمان بین مک بوک و آیفون خودم، کم کم به آیفون علاقمند شدم، هر دوی این ابزارها خیلی روان با هم کار می کردند و به راحتی می توانستم کارم را انجام بدهم.

در آن روزها موقعیتی در محل کار پیش آمد که از من خواستند در مورد آیفون  6 بنویسم، من هم اصلا درنگ نکردم.

iOS یا اندروید

iOS یا اندروید ؟ جدال با تعصب!

آن هنگام اسمارت فون هایی از سایر تولیدکننده ها، منظورم تولیدکننده های اندرویدی است، به دستم می رسید تا در موردشان یک بررسی کامل بنویسم.

چند ماهی هم در مورد انواع مدل های موتورولا و تعدادی مدل های ایسوس مطلب نوشتم.

در همین دوران بود که اتفاق جالبی افتاد. هر یک از سیستم های عامل iOS و اندروید، در شناخت من از رقیب خود کمکم کردند. به علاوه دانش من در مورد تلفن های همراه و سیستم های عامل هم به این ترتیب افزایش یافت.

به جای قضاوت کردن در مورد هر یک از این سیستم ها، می توانستم بی طرفانه آنها را تحلیل کنم.

دلیل این موضوع هم این بود که از هر دویشان، به صورت مساوی استفاده می کردم.

iOS یا اندروید ؟ آشتی با سونی!

سال 2016 مجددا به اندروید رو آوردم و +Xperia Z3 را انتخاب کردم.

این مدل، از دیگر تلفن های همراهی بود که در قالب یک ترفیع شغلی به من پیشنهاد شده بود (البته از مشکل داغ کردن بیش از حدش اطلاع داشتم که خود موضوع مقاله دیگری است).

با توجه به در اختیار داشتن یک تلفن همراه اندرویدی جدید، تصمیم گرفتم کارهایی را انجام بدهم که با آیفون ممکن نبود. سراغ روتینگ و نصب ROMs رفته و کل سیستم را بالا و پایین کردم.

iOS یا اندروید ؟ هر یک چه کاربردهایی دارند؟

انتخاب یین کاربردهای اندروید یا iOS برای من کار ساده ای بوده است. به این ترتیب که از آیفون برای انجام کارهای تولیدی، همگام سازی ایمیل ها و قرارهای ملاقات با مک بوک خود استفاده می کنم.

به علاوه برخی از برنامه های شخصی ام مثل تمرینات ورزشی را هم با آیفون انجام می دهم. اندروید را برای کارم گذاشته ام و بیشترین زمان روز را با آن سر می کنم!

iOS یا اندروید

این حقیقت دارد که اپل، اپلیکیشن های خاص خود را به کاربران تحمیل می کند، البته به نوبه خود همین مسئله باعث می شود بتوان آیفون و مک بوک را با هم یکپارچه سازی کرد.

به علاوه قابلیت ارتباط مولتی پلتفرمی این دو سیستم هم مرا بسیار متحیر می کند.

iOS یا اندروید ؟ جنگ اپل و گوگل

اپلیکیشن های گوگل هم قابلیت اشتراک گذاری بین پلتفرمی و اتصال به هم را دارند و بسته به اینکه مجانی باشند یا پولی، قابلیت هایشان هم کمتر یا بیشتر می شود.

اساسا، مجموعه اپلیکیشن های گوگل، بهترین تجربه برای اشتراک گذاری محتوا بین کامپیوتر و اسمارت فون را فراهم می سازد.

اپلیکیشن های ویژه اپل، همانند اپلیکیشن های خاص گوگل، ابتدایی هستند. اما باید توجه داشت تنوع راه حل های طرف ثالث که کیفیت را افزایش داده و یکپارچه سازی بین ابزارهای مختلف را ممکن می سازند، در اپلیکیشن های اپل بیشتر به چشم می خورد.

خود من شخصا از کلاینت ایمیل استاندارد مک و آیفون دیگر استفاده نمی کنم و سراغ Airmail رفتم، به جای تقویم هم از Fantastical  بهره می گیرم.

در واقع به جز اینکه جایگزینی برای موارد استاندارد هستند، باید بگویم تجربه کاربری راحت تری در اختیار می گذارند.

iOS یا اندروید ؟ اپلیکیش ها در دو سیستم عامل چگونه اند؟

اپلیکیشن های مورد استفاده من مثل واتس اپ و فیسبوک، روی آیفون بهتر عمل می کنند. این درحالی است که اندروید فراتر از آنچه در حد عادی عرضه می دارد را هم ساپورت می کند.

خود من یکی از طرفداران پر وپا قرص قابلیت سفارشی سازی هستم که البته شاید با استفاده ام از سیستم عامل iOS تضاد داشته باشد، اما Z3 پلاس من از این نظر واقعا عالی جواب داده است.

علاوه بر تم های محشری که سونی عرضه می کند، می توانم از لانچرها، پکیج های آیکون مختلف بهره ببرم و واپیپرهای فول اچ دی برای خودم نصب کنم.

سفارشی سازی روی iOS هم امکان پذیر هست، ولی تا یک حدی و بیشتر روی اکسسوارها و مانند آن می شود انجامش داد.

iOS یا اندروید ؟ استفاده همزمان بهترین انتخاب!

از هر دو سیستم به شکل متوازن استفاده می کنم. این سیستم ها در عین شباهت های زیادی که با هم دارند، تفاوت هایی هم دارند که مختص خودشان است.

آنچه باعث شد استفاده از اندروید را کنار بگذارم، تمایل به پیدا کردن دیزاین کامل و بی نقص بود که البته باید گفت دیزاین های کنونی اندروید واقعا کامل هستند.

بنابراین، هنگامی که امکان انتخاب استفاده از iOS یا اندروید هر دو به من داده شد، بهترین انتخابی که انجام دادم به کارگیری هر دویشان بود.

iOS یا اندروید ؟

شما کدام را انتخب می کنید؟ iOS یا اندروید ؟ بدانید که می شود بصورت مسالمت آمیز و بدون تعصب از هر دوی آنها لذت برد!

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Souce: androidpit

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn iOS یا اندروید ؟ چگونه با یک گوشی اندرویدی و یک آیفون بطور مسالمت آمیز زندگی کنیم؟!

  • فقط آندروید.. بخاطر شخصی سازی و راحتتر پیدا کردن و حاضر بودن آپ هایی که دوس دارم… الیته روزی برسه حق وقم بیشتر شه بدم نمیاد به iphone se .iphone7بیگیرم…خخخخخخ

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu