following

توسعه ایده های کارآفرینی با جایزه فلوشیپ کارآفرینی IWU به خوبی تحقق یافت!

دسته : کسب و کار
توسعه ایده های کارآفرینی

تیم لیزر ( Tim Leiser ) دانشجوی دانشگاه ایلی نیوی است که با وجود 16 تلاش ناموفق در زمینه کسب و کار توسعه موبایل توانسته است با طرحی جذاب جایزه کارآفرینی دانشگاه را کسب کند و توسعه ایده های کارآفرینی خود را تحقق بخشد.

فلوشیپ کارآفرینی IWU جایزه ای از سوی دانشگاه ایلینوی وسلی برای تجاری سازی ایده هایی است که در مرحله اول ایده پردازی باقی مانده اند؛ ایده هایی که بارها با شکست رو به رو شده اند و سرمایه ای برای به حقیقت پیوستن نداشته اند.

این جایزه مشابه به یک کمک هزینه تحصیلی اهدا می شود. تیم لیزر توانست 5 هزار دلار پشتیبانی مالی برای گسترش ایده های خود و ورود به بازار جهانی اپلیکیشن ها دریافت کند.

اگر چه ممکن است اهدای چنین جایزه ای از سمت دانشگاه برای ما کمی نامانوس باشد؛ اما اگر درباره روند توسعه ایده های کارآفرینی این دانشجوی ارشد کنجکاو شده اید شما را به مطالعه این مطلب در هات اپ نیوز دعوت می کنیم.

جایزه  کارآفرینی IWU ؛ حرکتی برای توسعه ایده های کارآفرینی

Development of entrepreneurial ideas with IWU fellowship

تنها کافی است میدان برای ایده های تازه باز و سرمایه ای برای پشتیبانی از آن ها وجود داشته باشد تا شاهد پروژه هایی جذاب نظیر  پروژه خلاقانه C-Lab و مواردی از این قبیل باشیم که صرفا از ایده های غیرممکن و عجیب شکل گرفته اند.

تیم لیزر از علم کامپیوتر و جامعه شناسی برای ردیابی و ثبت فعالیت های تعاملی دانشجویان، کارمندان و.. برای توسعه ایده های کارآفرینی خود استفاده کرده است.

گزارش اپلیکیشن های سال 2016 نیز نشان می دهد که اپلیکیشن های تعاملی یا دانشجویی با استقبال خوبی مواجه بوده اند.

شکل گیری ایده کارآفرینی تیم لیزر

تیم لیزر با مشاوره با مرکز تحقیقات ایلینوی وسلی دریافته بود که مدت ها است خلا ابزار الکترونیکی یا نرم افزاری برای ثبت اطلاعات جامع استادان و دانشجویان حس می شود.

اطلاعاتی نظیر ساعات استراحت دانشجو، ساعات کار داوطلبانه و اطلاعات گروه ها و تیم هایی که دانشجو و استاد با آن ها در تعامل است.

پس از این ایده مرکز ARC یا تحقیقاتی این دانشگاه توانسته بود با اسناد گوگل و برنامه های گسترده ای نظیر اکسل، نرم افزاری موقت جهت ردیابی فعالیت های دانشجویان و استادادن تولید کند.

توسعه ایده های کارآفرینی

دلایل رد نرم افزار موقت و استقبال از طرح تیم لیزر

ثبت ساعات های داوطلبانه دانشجویان اهمیت زیادی برای دانشگاه ایلینوی و سایر دانشگاه های آمریکا دارد.

ARC با وجود نرم افزار موقت همچنان نگران عدم ثبت ساعات داوطلبانه برخی از دانشجویان بود.

با این که در نرم افزار موقت از طریق آزمون و خطا اطلاعات جامعی تحت یک دیتابیس به دست آمده بود، اما باز هم به دنبال محیطی سرگرم کننده و کاربرپسند برای چنین برنامه ای بودند.

تولید برنامه “Do Good”

“Do Good” نام اولیه برنامه ای بود که با توسعه ایده های کارآفرینی تیم لیزر برای اولین بار منتشر شد.

نام برنامه از نصیحت و توصیه بنیانگذار این دانشگاه در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان الهام گرفته شده است که دانشجویان را به جلو رفتن و خوب عمل کردن دعوت می کند : “go forth and do good.” برنامه ای فراتر از یک ابزار ساده برای ثبت شیفت های کار داوطلبانه در دانشگاه.

چالش های رو به روی اپلیکیشن

با این که اپلیکیشن گامی موفق در جهت توسعه ایده های کارآفرینی بود، اما بعد از فروش و عرضه آن به سایر دانشگاه ها خلا و چالش هایی در استفاده از آن دیده شد.

به عنوان مثال دقت لازم برای ثبت فعالیت های تعاملی دانشجویان در تیم ها و گروه های دانشجویی وجود نداشت یا این که هزینه میزبانی از پروفایل های کاربری برای هر دانشجو در دانشگاه سنگین بود.

ایده ای متفاوت برای رفع چالش ها

تیم لیزر تصمیم گرفت هزینه های میزبانی را از طریق نرم افزار پژوهشی Qualtrics دانشگاه وسلی کاهش دهد.

Qualtrics نرم افزار جستجوی خصوصی در شرکت ها و نهاد های مختلف است.

متاسفانه این روش نیز با موانع زیادی رو به رو بود. همه ی ارگان ها از Qualtrics استفاده نمی کنند و بنابراین فروش این نرم افزار با محدودیت رو به رو شد. او برای رفع این مشکل از راه های دیگر استفاده کرد.

توسعه ایده های کارآفرینی

راه اندازی شرکت فناوری؛ راه نجات تیم لیزر

توسعه ایده های کارآفرینی به مشاوره های فناوری نیاز دارد. در واقع هر موسسه و شرکت خصوصی برای توسعه ایده های خود به مشاوره از سوی کسانی احتیاج دارد که در این زمینه متخصص هستند.

بنابراین وی مقداری از جایزه فلوشیپ کارآفرینی IWU را برای مشاوره جهت توسعه برنامه های موبایل کسب وکار های کوچک صرف کرد که هنوز حتی وب سایت یا اپلیکیشن ندارند.

او این شرکت را مشابه با اپلیکیشن به نام Do Good رسما معرفی کرد. هدف کمپانی تولید وب سایت و اپلیکیشن هایی با تاثیر پذیری از شبکه های اجتماعی بوده است.

نقش سایر اعضای گروه کارآفرینی تیم لیزر

همان طور که مشاهده می کنید اعطای این جایزه در جهت توسعه ایده های کارآفرینی سبب شد ایده تولید یک اپلیکیشن ساده به تاسیس یک شرکت نرم افزاری منجر شود.

نقش اعطای این جایزه را نباید در هدایت تیم لیزر نادیده گرفت. تیم لیزر گروهی جدید متشکل از ایده پردازان و دانشیاران دانشگاهی را تشکیل داد که معقتد است حضور آن ها جان تازه ای به ایده های او بخشیده است.

هر زمان که تیم لیزر در مسیر توسعه ایده های کارآفرینی با مشکلی رو به رو می شد از این تیم برای برطرف کردن آن ها با مکاتبه و ایمیل استفاده کرده است.

رمز موفقیت تیم لیزر

با وجود تمام تجربیاتی که در طول این پروژه نصیب تیم لیزر شده است نباید ناامیدی وی را در ابتدای کار نادیده گرفت.

تیم لیزر تصور می کرد ایده وی با مشکلات زیادی همراه و برنامه باگ های زیادی داشته باشد و به خوبی کار نکند.

اما مسلما کسی تصور نمی کرد ایده طراحی اپلیکیشن تعاملی سبب بنیانگذاری یک شرکت و ایجاد کسب وکار خواهد شد.

تیم لیزر در ارتباط با رمز موفقیت خود می گوید: می دانستم که در این مسیر سختی هایی وجود خواهد داشت که سبب لغزش من می شود؛ اما با آرامش خاطر عمل کردم و معتقد بودم اگر کاری عملی نمی شود، باید مسیر را عوض کرد؛ نه هدف را!

توسعه ایده های کارآفرینی

منابع و هزینه های راه اندازی کمپانی تیم لیزر

مسلما برای عملی شدن هر پروژه ای باید هزینه ها و میزان منابع مورد نیاز برای توسعه ایده های کارآفرینی را پیش بینی کرد. اولین گام برای شروع این کسب وکار سرمایه و جرقه ای است که توسط جایزه فلوشیپ کارآفرینی IWU ایجاد شده است.

اگر چه این جایزه تنها بخش کوچکی از این پیشرفت را با وجود کمپانی بزرگ Do Good تشکیل می دهد؛ اما نباید نقش اساسی آن را نادیده گرفت. به علاوه وجود ارگان ها و موسساتی که این مشاوره را برای کسب وکار به دانشجویان می دهد موثر است.

سخن آخر:

جایزه فلوشیپ کارآفرینی IWU تنها نمونه کوچکی از فرصت های پیش رو برای دانشجویان شیکاگو است؛ اگر این امکانات در اختیار شما نیست فعالیت های خلاقانه و ایده های متفاوت خود را به عنوان سرمایه اصلی شروع کسب وکار در نظر بگیرید!

ایده های خود را با ما به اشتراک بگذارید

چه ایده ای برای توسعه کارآفرینی و ایجاد مشاغل و کسب وکار نظیر اعطای جایزه فلوشیپ کارآفرینی IWU دارید؟ پیشنهاد خود را مطرح کنید.

source: iwu

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu