اپلیکیشن Doodle3D به آسانی نقاشی های دو بعدی را به مدل های سه بعدی تبدیل می کند!

دسته : اپلیکیشن

احتمالا با مدل سازی سه بعدی آشنا هستید. اما چگونه می توان کودکان را نیز با این تکنولوژی آشنا کرد؟ اپلیکیشن Doodle3D به کاربران این امکان را می دهد که نقاشی های دو بعدی خود را به یک مدل سه بعدی آماده چاپ تبدیل کند.

کمپین جدیدی در کیک استارتر تصمیم به انجام این کار با استفاده از یک اپلیکیشن کرده است که با استفاده از آن حتی کوچکترین اعضای خانواده نیز قادر به لذت بردن از دنیای مدل سازی سه بعدی شوند!

original

Rick Companje بنیانگذار این پروژه می گوید: با استفاده از پرینتر سه بعدی خود به راحتی تصاویری را که از وب می گرفتم پرینت می کردم اما وقتی چیزی را خودم می کشیدم این کار به دشواری انجام می گرفت.

اپلیکیشن Doodle3D تبدیل نقاشی های دو بعدی به مدل های سه بعدی

برنامه های پیچیده ی 3D CAD در دسترس است اما من به دنبال شیوه ای راحت تر بودم که حتی بچه ها هم بتوانند از آن استفاده کنند.

نتیجه اپلیکیشن Doodle3D شد که کاربران با استفاده از آن به راحتی نقاشی های دو بعدی خود را به مدل های قابل چاپ سه بعدی تبدیل می کنند.

همه می توانند یک نقاشی دو بعدی بکشند اما هدف از ساخت این اپلیکیشن، سهولت تبدیل هر تصویر نقاشی دو بعدی به مدل سه بعدی برای همه بود.

یک اپلیکیشن دو بعدی به سه بعدی که در آن انواع هدایا، آثار هنری، بدلیجات، اسباب بازی، گلدان و خلاقیت های مختلف دیگر وجود خواهد داشت.

اپلیکیشن Doodle3D دارای ابزارهای معمول نقاشی از جمله قلم، پاک کن و سطل رنگ است امکان اضافه کردن عمق سه بعدی به نقاشی ها به شیوه ای ابتدایی نیز وجود خواهد داشت.

این اپلیکیشن به این زودی های جایگزین ابزارهای طراحی CAD نخواهد شد اما به عنوان یک اپلیکیشن چاپ سه بعدی برای یادگیری کودکان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گفته ی Rick Companje بعضی از اشکال را نمی توان به صورت لایه های انباشته پرینت گرفت اما اپلیکیشن Doodle3D بیشتر برای معرفی چاپ سه بعدی به کاربران جوان تر طراحی شده است. در آینده قصد داریم قابلیت های این اپلیکیشن را افزایش دهیم.

دقت نمایید نسخه جدید این برنامه بعد از اکتبر منتشر و در دسترس خواهد بود.

همچنین پیشنهاد می کنیم این ویدئو را حتما تماشا کنید:

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu