crash club

عوامل موفقیت استارتاپ های توسعه اپلیکیشن که استورها را تسخیر کرده اند!

دسته : کسب و کار
عوامل موفقیت استارتاپ

با توجه به تغییر رویکرد مردم در استفاده از اپلیکیشن ها عوامل موفقیت استارتاپ ها نیز متفاوت شده اند و شاید پیروزی در این رقابت با وجود ابرقدرت های اپلیکیشن موبایل در اپ استور و یا گوگل پلی مشکل باشد.

روزانه و در هر دقیقه هزاران استارتاپ در سرتاسر جهان در حال شکل گیری هستند.

برخی از این استارتاپ ها در ابتدای کار با شکست مواجه می شوند و در واقع بدون هیچ سودی خاتمه می یابند و برخی نیز مشابه با استارتاپ  1 میلیارد دلاری که 70 بار رد شد آن چنان تلاش می کنند و به هدف خود پایبند هستند که روزی کل بازار را به تسخیر خود در می آورند.

در میان استارتاپ های فراوانی که شکل می گیرند استارتاپ های اپلیکیشن موبایل از پرطرفدارترین زمینه ها برای مانور هستند که همواره ظرفیت ارائه ایده های جدید در آن وجود دارد.

اما واقعا چند درصد از این استارتاپ ها به مرحله سودآوری عمده راه می یابند؟ عوامل موفقیت استارتاپ های توسعه اپلیکیشن که گاهی کل مارکت های اندرویدی و یا اپ استور را تسخیر می کنند چیست؟

با این که بارها پیرامون رموز موفقیت توسعه دهندگان موبایل صحبت کرده ایم اما این بار در مطلب امروز هات اپ نیوز قصد داریم عوامل موفقیت استارتاپ های  را برای آن دسته از کسب وکار ها و فعالیت هایی بررسی کنیم که در ابتدای راه هستند و احتمالا به جرقه ای برای ادامه مسیر تا رسیدن به بالاترین نقطه پیشرفت و تسخیر مارکت های معروف اپلیکیشن نیاز دارند.

بررسی عوامل موفقیت استارتاپ های موفق دنیا

success keys of App development startup

در طول سال های اخیر رویکرد مردم نسبت به اپلیکیشن های موبایل تغییر کرده است و به جای این که به دنبال اسرار ساخت یک برنامه، شیوه دانلود و هیجان استفاده از آن باشند بیشتر به این فکر می کنند که این برنامه کار می کند یا نه!

در واقع حساس ترین نقطه برای توسعه دهنده موبایل نیز همین است. این که کاربر تصمیم بگیرد برنامه به درد او می خورد یا این که باز هم شاهد چالش همیشگی پاک کردن برنامه ها بعد از نصب توسط کاربران باشیم.

توقع اصلی کاربران از اپلیکیشن ها چیست؟

مطابق با اطلاعات سرویس های پیش بینی گوگل و ربات های هوش مصنوعی سیری و سایر ربات های موجود، امروزه کاربران از توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل می خواهند تمام امکانات ممکن را در قالب اپلیکیشن ها و در یک اسمارت فون تجربه کنند.

بنابراین تولید یک برنامه که همه ی قابلیت های ممکن را پوشش دهد از مهم ترین عوامل موفقیت استارتاپ های توسعه اپلیکیشن خواهد بود.

عوامل موفقیت استارتاپ

بهترین زمینه برای فعالیت استارتاپ های توسعه اپلیکیشن

شاید تصور کنید با وجود شرکت ها و کمپانی های معتبر تولید اپلیکیشن دیگر فرصتی برای مطرح شدن استارتاپ های کوچک وجود ندارد؛ اما کافی است زمینه مناسب را انتخاب کنید.

ادغام کردن زمینه های مختلف برای فعالیت از عوامل موفقیت استارتاپ های توسعه اپلیکیشن و تبدیل شدن به ابر برندی نظیر کمپانی مینی کلیپ در آینده خواهد بود.

به عنوان مثال اپلیکیشن چت تلگرام تبدیل به ابزار همه کاره برای چت، سفارش اقلام مورد نیاز کاربران و حتی انجام معاملات خاص شده است!

توجه به قابلیت های درون هر اپلیکیشن

در هر برنامه و اپلیکیشنی که تولید می شود باید یکپارچگی در عین ارائه قابلیت های برتر حفظ شود.

مثلا  در برنامه های چت استفاده از ذخایر ابری و افزودن امکان ذخیره محتوا در حساب های ابری درآمدهای زیادی برای توسعه دهندگان به دنبال داشته و رمز دانلود اپلیکیشن های اندروید و iOS در مارکت های مختلف بوده است.

اگر استفاده از فناوری ابری و تکنولوژی LTE ادامه یابد احتمالا توسعه دهندگان حتی بدون دانلود برنامه ها توسط کاربر کسب درآمد خواهند کرد.

عوامل موفقیت استارتاپ

سخن آخر:

اگر چه اپلیکیشن های غربی یا حتی برنامه های ایرانی که برای چت و سایر اهداف تولید می شوند به اندازه برنامه هایی نظیر لاین ژاپنی یا ویچت چینی محبوب نشده اند اما برای آن دسته از کسانی که کسب وکار جدیدی را راه اندازی کرده است فرصت مناسبی است که حرکت های متفاوتی را با ادغام تمام نیازهای کاربران در یک اپلیکیشن داشته باشند.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

به عنوان کارآفرین، ایده پرداز یا حتی کسی که هنوز موفق به راه اندازی استارتاپ دلخواهتان نشده اید از نظر شما عوامل موفقیت استارتاپ های توسعه اپلیکیشن چیست؟

source: dogtownmedia

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu