crash club

بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل که گیمر ها باید تجربه کنند

دسته : غول ها

Independent video games یا Indie Games یکی از انواع بازی های مهیج هستند که اولین بار در دهه 1990 روانه بازار شدند. بهترین بازی های ایندی را از نگاه تازه ای مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تولید کنندگان بازی های ایندی معمولا مشهور نیستند و با سرمایه های شخصی اقدام به طراحی این بازی ها می کنند. همین سرمایه شخصی و نبستا اندک تعداد بازیکنان این بازی ها را نسبت به سایر بازی ها کاهش داده است.

شاید نامگذاری ایندی در زبان فارسی تحت عنوان بازی های مستقل برای این دسته از برنامه ها چندان مناسب نباشد.

علت نامگذاری بازی های ایندی دقیقا مشخص نیست؛ اما به نظر می رسد توسعه دهندگان مستقل آن ها و شیوه طراحی این بازی ها علت اصلی نامگذاری آن ها باشد.

از ویژگی های کلیدی بازی های ایندی می توان به خلاقیت و ترکیب هنرمندانه خلاقیت طراحان با دنیای دیجیتال اشاره کرد؛ کما این که واکسل امروزه وارد دنیای کوچک اما پرهیجان و پرطرفدار بازی های ایندی شده است و شاهد عرضه بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل در چند سال اخیر بوده ایم.

واکسل کوچک ترین المان یک صفحه سه بعدی نظیر پیکسل در تصاویر عادی و دو بعدی است که تجسم سه بعدی یک صحنه را برای کاربر ساده تر می کند.

استفاده از سیستم واکسل در تولید بازی های ایندی نشانگر اهمیت تجربه کاربری در کسب وکار توسعه اپلیکیشن های موبایل نظیر سایر کسب وکار ها است و سبب می شود تجربه بهتری از بازی کردن با Indie Games در ذهن کاربر نقش ببندد.

اگر از آن دسته از گیمر هایی هستید که ظاهر جذاب و متفاوت این بازی های رایگان و بی دردسر شما را مجذوب خود کرده است دعوت می کنیم با معرفی بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل در پست امروز هات اپ نیوز با ما همراه باشید.

بهترین بازی های ایندی

معرفی بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل

Best indie voxel-based games

شاید تصور کنید با ظهور بازی هایی نظیر پوکمون گو به عنوان موفق ترین بازی های موبایل یا کلش اف کلنز و موارد مشابه جایی برای بازی های ایندی باقی نمی ماند؛ اما این بازی های در طول سالیان مختلف با وجود این که توسعه دهندگان مشهوری ندارند با ابتکار عمل توانسته اند جای خود را میان کاربران پیدا کنند و هم اکنون نیز با افزایش امکانات ایندی گیمز نظیر بازی های دونفره روز های اوج خود را می گذارنند.

آشنایی با مفهوم واکسل

برای بررسی عامیانه تر مفهوم واکسل می توان آن را ذراتی مجازی دانست که سبب شکل گیری عناصر مجازی نظیر یک انسان، یک اسلحه و…در دنیای بازی می شوند.

اگر یک درخت در حقیقت تنه ای توخالی باشد با به کارگیری سیستم واکسل در فضای مجازی همان درخت به صورت سه بعدی و ترکیبی از صدها هزار بلوک های مختلف دیده می شود.

تاثیر استفاده از واکسل در بازی ها

شاید ساخت تصویری کاملا واقع گرایانه و صد درصد مشابه از اجسام حقیقی در دنیای بازی ها ممکن نباشد؛ اما با استفاده از واکسل می توان اجسام را به نمونه های حقیقی شبیه سازی کرد.

به عنوان مثال اگر در حال کاوش در فضا هستید، بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل این کاوش را با اشکال چند ضلعی که از بلوک های مختلف ساخته شده اند حقیقی تر می نماید.

دقیقا مشابه با بازی های واقعیت مجازی نظیر موتور سواری به سبک واقعیت مجازی که تلاش می شود کاربر واقعیت را در بازی حس کند.

بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل

از میان سازندگان و توسعه دهندگان گمنام بازی های ایندی 4 توسعه دهنده برتر را انتخاب کرده ایم که از این سیستم قدیمی اما جذاب برای مهیج تر کردن بازی های مستقل یا ایندی استفاده نمودند:

بازی ایندی Riverbond

این بازی در واقع کاوش خزندگانی در سیاهچال برای حفر مناطق مختلف است.

Riverbond به شکل خاصی از هنر بصری واکسل بهره برده است ؛ دقیقا مشابه به پیکسل های یک تصویر که هرچه قدر هنرمندانه تر در کنار هم چیده شده باشند کیفیت بهتری ایجاد می کنند.

Riverbond بازی 4 نفره ای مشابه با بازی 3D Dot Game Heroes می باشد؛ با این تفاوت که 3D Dot Game Heroes پویا تر و گیج کننده تر است.

نتایج استفاده از واکسل در Riverbond

روش سنتی طراحی بازی های ویدیویی چینش بخش های استاتیک رندر شده در کنار هم بوده است. در بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل نظیر Riverbond دیگر مجبور به چینش این بخش ها در قالب یک جدول نیستیم و محدودیت با آرایش رنگ ها و مختصات بندی بخش های مختلف به شکل دلخواه از بین می رود.

تا جایی که مثلا اگر بخواهید از دوربین قدرتمند آیفون 7 برای فیلمبرداری استفاده کنید تعداد پیکسل ها از میلیون ها واکسل موجود در این صفحات کمتر خواهد بود.

بهترین بازی های ایندی

تریلر بازی Riverbond

سازندگان بازی Riverbond در تورنتو مستقر هستند و هزینه های طراحی بازی را با همکاری موسسه ای هنری از سوی دولت کانادا تامین می کنند.

به نظر می رسد تغییرات آینده ی این بازی باعث شود که شاهد بخش متفاوتی از بازی های ایندی در نمایشگاه PAX West باشیم.

بازی ایندی Astroneer

Astroneer بازی اکتشاف فضایی ایندی است که متاسفانه زمان انتشار سر و صدای زیادی به پا نکرد؛ اما اگر عمیق تر بدان بنگریم متوجه می شویم که به کارگیری حرفه ای بی نهایت واکسل در ساختار این بازی متفاوت است.

شاید در میان بازی های موفق با ایده های ساده که در حال حاضر جایگاه خود را در بازار پیدا کرده اند کمی نسبت به بازی های مشابه نظیر Astroneer کم لطفی شده باشد.

در Astroneer در فضا جست وجو می کنید، منابع را پیدا می کنید و ماموریت های خود را انجام می دهید.

بهترین بازی های ایندی

تریلر بازی Astroneer

ساختار متفاوت واکسلی Astroneer

سازندگان این بازی اعلام کرده اند که ساختار بازی را با استفاده از واکسل های “نرم” طراحی کردند.

در فضای بازی ها، ایجاد سیاره ها به شکل کروی و سه بعدی غیرممکن است و با استفاده از واکسل های نرم بازیکن قادر است زمین را مشابه با یک سیاره حفر کند؛ حتی اگر نتوانسته باشیم واکسل های کروی را برای ایجاد سیاره سه بعدی به کار ببریم.

بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل نظیر  Astroneer با استفاده از این سیستم به بازی های مشهوری همچون Play-Doh شبیه شده اند.

نتایج استفاده از واکسل در Astroneer

تجزیه و تحلیل هندسی جزییات درشت در سطح سیاره ها در بازی Astroneer و به کارگیری واکسل های نرم تر غیرممکن های این بازی را امکان پذیر کرده است.

بازی ایندی Eco

Eco به بازیکنان خود نشان داد که غفلت توسعه دهندگان بازی ها از کاربران برای نسل جدید بازی های ایندی معنایی ندارد.

اگر طراحی سیاره های بی آب و علف تنها برای اکتشاف و حفاری، استقبال کاربران را در پی داشته است مسلما تجربه بازی در سیاره ای مملو از حیوانات و جانداران و گیاهان بی نظیر است!

این ایده اولین بار توسط Eco مطرح شد و در حال حاضر با سیستم واکسل به عنوان بازی های ایندی عملی شده است.

بهترین بازی های ایندی

مروری بر ساختار بازی Eco

Eco جهانی رو به زوال و سیاره ای با نابودی قریب الوقوع است که ساکنان و جانداران ساکن در آن توسط عوامل نابودگر همواره تهدید می شوند و شما به عنوان نیرویی قوی باید این خطرات را دفع کنید.

این ایده کاملا سازگار با محیط زیست بوده است و در آن به خوبی از اصول هندسی واکسل آمیخته با هنر طراحان استفاده شده است.

شاید بتوان آن را با بازی Animal Crossin تشبیه کرد که تعامل با طبیعت ایده اصلی آن بوده است.

روند بازی

در این بازی با حفر معادن بزرگ و غول پیکر، تونل های عظیم در دل کوه و تبدیل جنگل به مزارع بزرگ می توانید از نابودی جلوگیری کنید.

در پایان بازی منظره ای که با فعالیت شما در طبیعت به جا می ماند با تکیه بر اصول محافظت از اکوسیستم نسبت به منظره اولیه متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال قطع درختان باید اصولی صورت بگیرد تا لانه ی پرندگان تخریب نشود و یا فضای سبز به نابودی کشیده نشود. این چالش مثبت با استفاده از واکسل جذاب تر شده است.

تریلر بازی Eco

نتایج استفاده از واکسل در Eco

استفاده از واکسل در Eco مشابه با درهم شکستن جهان و تبدیل آن به قطعات کوچک است.

در واقع واکسل است که امکان شبیه سازی این جهان پیچیده را در قالب بازی های کم هزینه ایندی را فراهم کرده است.

Eco با این سیستم به یکی از پیچیده ترین و زمان برترین گیم میان بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل تبدیل شده است.

بازی کاملا آموزشی است ؛ مثلا کاربر یاد می گیرد که در جهان جدید خود نباید شکار بی رویه انجام دهد.

بازی ایندی Dual Universe

Dual Universe یک بازی علمی تخیلی با دامنه ای وسیع تر از بازی Eco می باشد.

در واقع این بازی قطب مقابل بازی های ساده ای نظیر پلی گیم Big Maker با ایده های چالش برانگیز است.

اثر مدرنی از استودیوی نواکوارک فرانسه که امکان ساخت و ساز با استفاده از مواد طبیعی و معدنی استخراج شده در دل زمین را با بهره گیری از سیستم واکسل در محیط مجازی برای کاربران فراهم کرده است.

هدف این بازی ویرایش و بازسازی جهان با برهم زدن تعادل میان اجزای موجود در این دنیا است.

مروری بر ساختار بازی Dual Universe

سیاراتی که در این بازی تغییر می یابند، کشف می شوند یا برای همیشه به نابودی کشیده می شوند با استفاده از واکسل طراحی شده اند.

بنابراین گیم پلی این برنامه واقع بینانه است. ساخت و ساز، حفاری معادن، طراحی ایستگاه های فضایی و مدار استیشن ها با استفاده از طرح و برنامه ریزی شما و در واقع به اختیار شما در این بازی میسر می شود.

بهترین بازی های ایندی

نتایج استفاده از واکسل در Dual Universe

واکسل محدودیت های توسعه دهنده این بازی را از بین برده است. در واقع تولید کننده برای استفاده از  عناصر مختلف آزادانه عمل می کند و  پیچیدگی های عناصر را برای تعیین سختی و آسانی بازی ساده تر تعیین می کند.

تریلر بازی Dual Universe

وجه تمایز بازی Dual Universe با سایر بازی ها

آن چه که این بازی را از سایر بازی های آنلاین متمایز می کند گیم پلی یا بازی همزمان بازیکنان در یک جهان و به صورت همزمان است.

تمام این جهان به صورت یکسان برای تک تک کاربران به اشتراک گذاشته می شود و به یک اندازه می توانند آن را تغییر دهند. بنابراین هزاران بازیکن به صورت همزمان از سرتاسر دنیا با یکدیگر همکاری می کنند تا یک شهر را بسازند یا استراتژی های مختلفی برای حمله و تخریب یا بازسازی به کار ببرند.

Dual Universe از نگاهی دیگر

برخی نگاه متفاوتی نسبت به Dual Universe و بازی های مشابه دارند و معتقدند این بازی با صدور مجوز برای کاربر جهت تخریب و ورود به حریم مختلف ( به جز بخش هایی که تحت مالکیت افراد قرار دارد ) انگیزه کاربران را برای ارتکاب جرم و خطا تقویت می کند.

به هر حال هزینه زیادی برای این نمونه از بازی ایندی که شاید با انواع دیگر بازی ها رقابت می کند صرف شده است و کمپین های مختلفی برای تامین هزینه و سرمایه های لازم تشکیل شده است.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

اگر از علاقمندان بازی های ایندی هستید درباره بهترین بازی های ایندی مبتنی بر سیستم واکسل چه فکر می کنید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

source: techcrunch

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu