The best strategy games in 2016

صفحه نمایش آبگریز گوشی های سامسونگ – قابلیتی جدید و کاربردی برای کاربران!

دسته : اخبار
صفحه نمایش آبگریز گوشی های سامسونگ

کمپانی سامسونگ با ارائه‌ی صفحه نمایش QHD AMOLED منحنی برای گوشی‌های خود در اوج تکنولوژی حال حاضر قرار دارد، اما با این حال به آینده نیز نیم نگاهی دارد. اگر می‌خواهید در مورد صفحه نمایش آبگریز گوشی های سامسونگ بیشتر بدانید با هات اپ نیوز همراه باشید.

دپارتمان انرژی آزمایشگاه ملی اوک ریج آمریکا (ORNL) امروز اعلام کرد که سامسونگ مجوز منحصر به فردی برای تکنولوژی لایه‌ی فوق آبگریز برای گوشی های خود دریافت کرده است.

صفحه نمایش آبگریز گوشی های سامسونگ

تکنولوژی لایه‌ی فوق آبگریز در لغت سخت و دهان پر کن است، اما به طور خلاصه، اصطلاحی است که ORNL برای لایه‌ی شفاف محافظ انتخاب کرده است. این لایه‌ی شفاف برای محافظت از صفحه نمایش طراحی شده است.

این لایه‌ی محافظ به دفع آب کمک می کند و از چسبیدن ذرات گرد و غبار و کثیفی به شیشه‌ی صفحه نمایش جلوگیری می کند. یک سطح فوق آب گریز عادی دارای زاویه تماس قطره‌ی آب 150 درجه و بیش‌تر است.

لایه‌ی محافظ ORNL زاویه‌ای بین 155 درجه تا 165 درجه ارائه می دهد. این یعنی آب پس از برخورد به صفحه نمایش از سطح آن پرتاب می شود و کثیفی و گرد و غبار را با خود می برد.

صفحه نمایش آبگریز گوشی های سامسونگ

این موضوع همچنین به این معنی است که صفحه نمایش هایی که این تکنولوژی را داشته باشند اثر انگشت و لکه‌ی کمتری به خود جذب می‌کنند.

تکنولوژی فوق آبگریز با قرار دادن ورقه‌ی نازک شیشه‌ای روی یک سطح شیشه‌ای و حرارت دادن آن‌ها و ترکیب این دو لایه ایجاد می شود.

این روند با پروسه‌ای دیگر ادامه داده می‌شود تا شبکه‌ای سه بعدی از شیشه‌ای با محتوای سیلیکای سطح بالا تولید شود. این پروسه باعث می شود تا ورقه‌ی تولید شده خواص مورد نظر را داشته باشد.

صفحه نمایش آبگریز گوشی های سامسونگ برای چه مدل‌هایی در دسترس خواهد بود؟

سامسونگ باید قبل از این که صفحه نمایش گوشی های آتی خود را تولید کند، این تکنولوژی را در تولیدات خود ادغام کند. این تکنولوژی شاید برای گلکسی S8 زود باشد ولی می تواند برای گلکسی S9 آماده بهره برداری باشد.

این لایه‌ی محافظ می‌تواند روی تمام سطوح شیشه‌ای استفاده شود. بنابراین سامسونگ می تواند از آن در گوشی‌ها، تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند یا هر چیز دیگری که صفحه نمایش دارد استفاده کند.

صفحه نمایش آبگریز گوشی های سامسونگ

با توجه به این که تمام گوشی های پرچمدار امسال سامسونگ دارای گواهینامه‌ی ضد آب IP68 هستند، به نظر می رسد این تکنولوژی جدید موضوعی طبیعی برای پرچمداران آتی سامسونگ باشد.

با تکنولوژی صفحه نمایش آبگریز گوشی های سامسونگ اگر لیوان آبتان تماما روی گوشی خالی شود، قطره‌ای از آن روی صفحه نمایش باقی نمی ماند.

با توجه به این که گوشی‌های جدید اپل خاصیت ضد آبی دارند، آیا اپل نیز به استفاده از این تکنولوژی ترغیب خواهد شد؟

Source: androidauthority

از دست ندهید!

تاخیر آپدیت تلگرام

تاخیر آپدیت تلگرام و حمله پاول دورف بنیانگذار تلگرام به تیم کوک!

احتمالا شما هم مثل ما متوجه تاخیر آپدیت تلگرام شده‌اید، تلگرام قرار بود این ماه آپدیت بزرگی را منتشر

ادامه مطلب...

گلکسی S8 و S8 پلاس با تغییراتی بزرگ و ظاهری زیبا رونمایی شدند

سامسونگ دیشب بصورت رسمی گلکسی S8 و S8 پلاس را رونمایی کرد. حذف دکمه هوم، دستیار هوش مصنوعی، حذف

ادامه مطلب...
ویژگی‌های آیفون 8

ویژگی‌های آیفون 8 این گوشی خسته‌کننده آینده را بشناسید!

از گوشه و کنار زمزمه‌هایی از ویژگی‌های آیفون 8 بصورت نه‌چندان دقیق و مبهم شنیده می‎شود که البته تا

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu