following

نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار و بهره وری تیم خود را همواره جدی بگیرید!

دسته : کسب و کار
نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار

شخصیت و ویژگی های فردی الگویی از روابط اجتماعی و کارآمدی افراد هستند که مطابق با تجربه ما در سه دسته طبقه بندی می شوند و بنابراین نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار همواره وجود خواهد داشت.

بنابراین برای نوآوری باید به دنبال انسان هایی با شخصیت های متفاوت و عناصر دورنی منحصر به فردی باشیم که آن ها را از دیگران متمایز می کند.

منابع انسانی بزرگ ترین دارایی یک کسب وکار هستند. انسان ها و استعدادهای آن ها هستند که به منجر به بهروه وری و شکل گیری فعالیت های مختلف می شوند؛ حتی با وجود ربات های سونی با قابلیت های حساس و سایر ربات ها و هوش های مصنوعی که توسط شرکت های مختلف دیگر تولید می شوند و مطمئنا هوشی انسانی پشت هوش مصنوعی این ربات ها قرار گرفته است.

به عنوان مثال نوآوری بخش غیرقابل چشم پوشی کسب وکار ها و به خصوص استارتاپ ها می باشد و این نوآوری در خدمت رسانی و ارائه محصولات با استفاده از قوانین کسب وکار خلاق که انسان ها به وجود می آورند محقق می شود.

این سه دسته از انسان ها قطعا ویژگی های مختلفی دارند؛ اما توانایی، صلاحیت و مهارت های آن ها در تحقیق، توسعه و رفتار صادقانه می تواند مهم ترین معیارهای انتخاب این افراد جهت برطرف کردن نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار باشد.

در مطلب امروز هات اپ نیوز که پیش روی شما می باشد تلاش شده است تاثیر افراد و علی الخصوص سه دسته خاص از منابع انسانی در بهره وری کسب وکار به خوبی تحلیل شود.

امید است شما به عنوان صاحب یک کسب وکار یا سرپرست استارتاپ نوپا که در حال جذب نیروهای انسانی است از این فاکتور ها غافل نشوید.

بررسی نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار و فعالیت های مختلف

The 3 People You Need for startup Team

نحوه کار و همکاری اعضای گروه بیتلز یکی از نکات طلایی موفقیت استیو جابز در زندگی بوده است. همان طور که می بینید یکی از موفق ترین کارآفرینان در جهان به نیروی انسانی و شیوه فعالیت آن ها اهمیت داده است تا به جایگاه امروزی خود رسید.

تجربه ثابت کرده است هر تیم و استارتاپی برای رسیدن به موفقیت ها و تحقق نوآوری لازم است نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار خود را جدی بگیرد:

نیاز به نیروی انسانی صادق و امین

شاید نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار با استخدام نیروی امین تا حد زیادی برطرف شود. چرا که صداقت برای پیشبرد کارها اهمیت زیادی دارد.

صداقت همیشه به این معنا نیست که تمام امور کار را با کارمندان خود در میان بگذاریم و منتظر باشیم همیشه تمام جزئیات را نیز از زبان آن ها بشنویم.

به عنوان مدیر علاوه بر ویژگی های شخصیتی مدیران برتر باید آن چنان در کار صداقت داشت تا شهامت رویارویی با ایده های منفی و کسانی که کار ها را آن طور که باید و شاید انجام نمی دهند را پیدا کرد.

نمونه ای از از صداقت در کسب وکار

صداقت فقط مخصوص مدیران نیست. پیدا کردن کادر و اعضای تیمی کارآزموده که بتوانند از ایده های شما انتقاد کنند و در مقابل در برابر انتقاد های دیگران ایستادگی نمایند کار سختی است.

بنابراین مهم ترین نمونه از صداقت در استارتاپ نترسیدن از انتقاد ها و بیان نقاط منفی کار شما است. به زبان دیگر باید با آغوش باز  انتقادات دیگران را نسبت به تمام جوانب کار پذیرفت!

نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار

نیاز به نیروی تحلیلگر و محقق

تحقیق در تک تک کلماتی که حین به اشتراک گذاری ایده ها بیان می شود و نهایتا منجر به توسعه یک ایده خواهد شد همان ویژگی تحقیقی و رویکرد تحلیلی افراد است.

یکی از دلایل شکست استارتاپ ها عدم تحلیل ایده های اعضای تیم است. چه روی یک مدل آماری با استفاده از سرشماری جمعیت خاص کار کنید و چه در حال توسعه ایده های کتب و مقالات دانشگاهی باشید در هر صورت نیاز به نیروی محقق وجود دارد.

ویژگی های نیروی تحلیلگر

نیروهایی در تحقیق و تحلیل موفق هستند که با سرعت و دقت همزمان کار خود را انجام می دهند. سرپرست تیم هیچ گاه نمی تواند روی امر جست وجو تمرکز داشته باشد و بنابراین استخدام فردی که تا انتها پیگیر قضیه باشد و هیچ گاه از مسئولیت خود کناره گیری نکند از ضروریات استارتاپ ها می باشد.

به عنوان مثال در یک استارتاپ توسعه اپلیکیشن نظیر نرم افزار و اپلیکیشن موبایل Erminesoft لازم است بازارجهانی به خوبی شناخته شود. شما می توانید تحلیل بازار را به این نیرو ها بسپارید.

توسعه دهنده ایده ها در راستای تجاری سازی

قطعا زمانی که یک ایده در استارتاپ مطرح شود بخش عمده ای از مسیر طولانی را طی کرده ایم؛ اما این ایده تا زمانی که توسعه نیابد و تجاری سازی نشود برای اعضای استارتاپ فایده ای ندارد.

هر تیم استارتاپ و کسب وکاری به نیروی انسانی کارآزموده برای ترکیب دیتا و داده ها و تبدیل آن ها به یک مورد قابل استفاده نیاز دارد. در واقع یک نیروی موفق باید استخدام شود تا پارامترهای بازاریابی و تجاری سازی را روی هر ایده اعمال کند.

نمونه ای از وظایف توسعه دهنده استارتاپ ها

مدیر توسعه یکی از مهم ترین نقش ها را در هر تیم ایفا می کند. فرض کنید می خواهید یک اپلیکیشن را برای کاربران اندروید تولید کنید و مدیر توسعه تصمیم می گیرد از تعامل و سرگرمی به عنوان کلید جذب مخاطب استفاده شود.

در واقع مدیر توسعه ایده هایی برای تجاری سازی محصول به شما داده است. در سطوح بالاتر این فرد می تواند قانون های زیادی را برای اعضای تیم وضع کند و یا به اعضای تیم دستور دهد تا در ساعات خاصی کارهای خاصی را برای پیشرفت کار انجام دهند.

نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار

سخن آخر:

در استارتاپ های کوچک و بزرگ به اولین چیزی که اعتماد می شود استعداد شما است و هر فرد متناسب با استعداد خود نقش های مختلفی می پذیرد.

اما بد نیست بدانید افراد نقاط ضعف و قوت مختلفی دارند و اگر نیاز به سه دسته نیروی انسانی در کسب وکار را در راس کار قرار دهیم می توانیم همان نقاط مثبت را در افراد پررنگ تر کنیم.

شما چه فکر می کنید؟

نیروی انسانی شما در استارتاپ و کسب وکارتان چه ویژگی های مثبت یا منفی دیگری دارند که در فعالیت تیم شما موثر بوده است؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

source: inc

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu