Pavel Durov

استارتاپ VocalZoom و آنالیز ارتعاشات پوست حین سخن گفتن!

دسته : اخبار
استارتاپ VocalZoom

اسکن چهره بخش جدیدی از تکولوژی نیست. حتی برای تفریح هم از آن استفاده شده است! چیزی که بیش از همه در چهره ی هر کس به چشم می خورد پوست فرد است. پوست شما می تواند چیزهای زیادی راجع به شما بگوید! از سنتان گرفته تا آخرین باری که آفتاب دیده اید. حالا استارتاپ VocalZoom می خواهد بیش از این ها از پوست شما حرف بکشد!

این استارتاپ از اسکن چهره به منظور آنالیز ارتعاشات پوست حین سخن گفتن استفاده می کند. هنگام سخن گفتن پوست صورت به ارتعاش در می آید و اگر تا به حال متوجه این ارتعاشات نشده اید کاملا طبیعی است. زیرا چشم غیرمسلح انسان نمی تواند آنها را تشخیص دهد.

اما تال باکیش، مدیر عامل VocalZoom و تیمش با چشم مسلح به پوست افراد نگاه کرده و متوجه شده اند این ارتعاشات ریز معنادار هستند. بررسی دقیق این ارتعاشات و آنالیز و اندازه گیری آنها نتایج جالبی در بر داشت.

استارتاپ VocalZoom و اسکن چهره برای پوست سخنگوی شما!

پوست صورت شما تنها تحت تاثیر صدایتان هنگام سخن گفتن دچار ارتعاش می شود. یعنی هیچ صدای پس زمینه ای این لرزش را تغییر نمی دهد.

درحقیقت صدای شما و کلماتی که ادا می کنید لرزش ها را کنترل می کنند. یعنی می توان صدای متکلم را از هر صدای اضافه ای جدا کرد.

home

 

سنسور VocalZoom با اسکن چهره از فاصله ی چند پایی می تواند تغییرات در سرعت و فاصله را با دقت میکرومتر اندازه بگیرد. سپس این ارتعاشات به سیگنال های آکوستیک ترجمه می شوند.

سیگنال های حاصله توسط یک برنامه ی ساده ی speech enhancement یا کاهش نویز به یک میکروفون آکوستیک می رسند تا در نهایت یک سیگنال بدون نویز به یک برنامه ی تشخیص گفتار داده شود.

نتیجه ی نهایی سیگنالی است که نویز کمتری نسبت به صداهای ضبط شده با میکروفون عادی داشته و واضح ترند. باکیش امیدوار است این دقت اندازه گیری بتواند تشخیص گفتار را بیش از جایی که هوش مصنوعی دست یافته پیش ببرد!

وی معتقد است نوبت آن رسیده که تکنولوژی میکروفون برای رسیدن به بازده 100 درصدی استفاده ی کاربر، بهبود یابد.

VocalZoom امیدوار است با شراکت فعلی اش با Motorola Solutions ،Intel ،3M و چند شرکت دیگر بتواند تا سال دیگر تکنولوژی تشخیص چهره ی متفاوتش را به دیوایس های کاربران اضافه کند.

هم چنین گفته شده که مذاکراتی با شرکت های بزرگ خودروسازی نیز در حال انجام است تا این تکنولوژی برای کنترل صوتی در خودرو استفاده شود.

Source: DigitalTrends

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu