استارتاپ VocalZoom و آنالیز ارتعاشات پوست حین سخن گفتن!

دسته : اخبار
استارتاپ VocalZoom

اسکن چهره بخش جدیدی از تکولوژی نیست. حتی برای تفریح هم از آن استفاده شده است! چیزی که بیش از همه در چهره ی هر کس به چشم می خورد پوست فرد است. پوست شما می تواند چیزهای زیادی راجع به شما بگوید! از سنتان گرفته تا آخرین باری که آفتاب دیده اید. حالا استارتاپ VocalZoom می خواهد بیش از این ها از پوست شما حرف بکشد!

این استارتاپ از اسکن چهره به منظور آنالیز ارتعاشات پوست حین سخن گفتن استفاده می کند. هنگام سخن گفتن پوست صورت به ارتعاش در می آید و اگر تا به حال متوجه این ارتعاشات نشده اید کاملا طبیعی است. زیرا چشم غیرمسلح انسان نمی تواند آنها را تشخیص دهد.

اما تال باکیش، مدیر عامل VocalZoom و تیمش با چشم مسلح به پوست افراد نگاه کرده و متوجه شده اند این ارتعاشات ریز معنادار هستند. بررسی دقیق این ارتعاشات و آنالیز و اندازه گیری آنها نتایج جالبی در بر داشت.

استارتاپ VocalZoom و اسکن چهره برای پوست سخنگوی شما!

پوست صورت شما تنها تحت تاثیر صدایتان هنگام سخن گفتن دچار ارتعاش می شود. یعنی هیچ صدای پس زمینه ای این لرزش را تغییر نمی دهد.

درحقیقت صدای شما و کلماتی که ادا می کنید لرزش ها را کنترل می کنند. یعنی می توان صدای متکلم را از هر صدای اضافه ای جدا کرد.

home

 

سنسور VocalZoom با اسکن چهره از فاصله ی چند پایی می تواند تغییرات در سرعت و فاصله را با دقت میکرومتر اندازه بگیرد. سپس این ارتعاشات به سیگنال های آکوستیک ترجمه می شوند.

سیگنال های حاصله توسط یک برنامه ی ساده ی speech enhancement یا کاهش نویز به یک میکروفون آکوستیک می رسند تا در نهایت یک سیگنال بدون نویز به یک برنامه ی تشخیص گفتار داده شود.

نتیجه ی نهایی سیگنالی است که نویز کمتری نسبت به صداهای ضبط شده با میکروفون عادی داشته و واضح ترند. باکیش امیدوار است این دقت اندازه گیری بتواند تشخیص گفتار را بیش از جایی که هوش مصنوعی دست یافته پیش ببرد!

وی معتقد است نوبت آن رسیده که تکنولوژی میکروفون برای رسیدن به بازده 100 درصدی استفاده ی کاربر، بهبود یابد.

VocalZoom امیدوار است با شراکت فعلی اش با Motorola Solutions ،Intel ،3M و چند شرکت دیگر بتواند تا سال دیگر تکنولوژی تشخیص چهره ی متفاوتش را به دیوایس های کاربران اضافه کند.

هم چنین گفته شده که مذاکراتی با شرکت های بزرگ خودروسازی نیز در حال انجام است تا این تکنولوژی برای کنترل صوتی در خودرو استفاده شود.

Source: DigitalTrends

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu