following

انتقال پسورد از طریق بدن – تلاش جدید محققان در آینده نتیجه خواهد داد؟

دسته : اخبار

امنیت بیومتریک هر روز در حال نفوذ به جنبه های مختلف زندگی ما است. در محصولات مختلف به جای استفاده از پسورد از بیومتریک های مختلف برای حفظ امنیت آنها استفاده می شود چون امکان حدس زدن اثر انگشت یا الگوی عنبیه ی چشم هیچکس وجود ندارد. بنابراین آیا امکان انتقال پسورد از طریق بدن وجود خواهد داشت؟

انتقال پسورد از طریق بدن موضوع تحقیقی است که محققان دانشگاه واشنگتن در حال کار بر روی آن هستند.

این محققان در حال بررسی شیوه ای هستند که بتوانند سیگنال های وایرلس را از طریق یک تاچ پد یا صفحه نمایش به دیوایس دیگری از طریق بدن انسان منتقل کنند.

انتقال پسورد از طریق بدن

این شیوه ی انتقال پسورد on-body transmission نامیده شده است. به عبارت ساده همچون انتقال الکتریسیته ی ساکن با این استثنا که در این مورد استفاده های کاربردی تر خواهد شد.

در این تکنیک از سیگنال هایی استفاده می شود که از طریق تاچ پد یا سنسورهای گوشی تولید شده اند. انتقال بین 2 تا 10 مگاهرتز و از طریق بدن انسان و نه هوا صورت می گیرد.

با این شیوه سنسورهای اثر انگشت دوباره به صورتی برنامه ریزی خواهند شد که فقط اطلاعات محدود به بدن را خواهند فرستاد.

در آزمایشات انجام شده انتقال بین 25 تا 50 بیت در هر ثانیه انجام گرفت که فقط برای انتقال یک پسورد از بدن به یک رسیور کافی خواهد بود.

انتقال پسورد از طریق بدن

 

چند ماه پیش هم محققان مشغول کار بر SkullConduct بودند که در حقیقت یک سیستم شناسایی است که با استفاده از یک اسپیکر هدایت استخوانی و میکروفونی که روی سرتان قرار می گیرد هویت شما را شناسایی می کند!

انتقال پسورد از طریق بدن انسان امنیت بیشتر به ارمغان می آورد

در حال حاضر به دلیل اینکه هنوز استاندارد خاصی برای اجسام متصل و اینترنت اشیا وجود ندارد بعضی از دستگاه ها به صورت تصادفی به افشای اطلاعات می پردازند و بعضی دیگر به راحتی رمز گشایی می شوند.

اما انتقال پسورد از طریق بدن به دستگاه های خاصی از جمله گوشی ها، امن تر خواهند شد.

برای مثال در مورد قفل های هوشمند کاربر می تواند دستگیره ی در را بگیرد و پسورد از طریق بدن منتقل می شود.

هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری برای انتقال پسورد از طریق بدن انسان وجود دارد و با فراهم شدن دسترسی محققان به دستگاه های مختلف، امکان تحقیقات بیشتر و بالا بردن سرعت این شیوه برای کاربردهای پیچیده تر فراهم خواهد شد.

Source: ubergizmo