Batlle Bay

درس موفقیت در کسب وکار را این بار از زبان احسان علی پور بیاموزید

دسته : کسب و کار
درس موفقیت در کسب وکار

احسان علی پور توانست 11 سال پس از تحصیل، شرکت خود را بر پایه پروژه های دوران دانشگاهی خود راه اندازی کند. در واقع ایده ای که شاید برای اغلب افراد، پیش پا افتاده به نظر می رسید تبدیل به درس موفقیت در کسب وکار برای اغلب افراد نامجو و بلند همت در دنیا شد.

احسان علی پور در سال 1983 ایران را ترک نمود، به هند عزیمت و در آنجا ازدواج کرد. او فردی با فعالیت بین المللی است که در صنعت تولید لوازم خانگی هوشمند فعالیت دارد. وی طرح خود را برای اولین بار تحت عنوان SmartIron یا اتوی هوشمند برای پروژه کلاسی دانشگاه استفنورد ارائه کرد.

ساخت محصولات فیزیکی و آنلاین تفاوت های زیاد به جهت شیوه حمل و نقل، معرفی محصول و بازار هدف دارند. اما بدون شک تجربیات علی پور بدون استثنا درس موفقیت در کسب وکار چه به صورت فیزیکی و چه برای محصولاتی است که به صورت مجازی عرضه می شوند.

حتی اگر داوطلب شدن از دلایل موفقیت در کسب وکار شما باشد و از بهترین منابع انسانی برای رونق فعالیت خود استفاده کرده باشید باز هم نکاتی در دنیای کسب وکار وجود دارد که احتمالا از آن ها بی خبر هستید. در این بین استفاده از  تجربه افراد موفق و کسانی که عمر خود را در زمینه های مشترک با فعالیت شما صرف کرده اند مسلما کاربردی تر است.

مسلما اولین درس موفقیت در کسب وکار که از همه ی کارآفرینان می آموزید ترس نداشتن از شکست خوردن خواهد بود؛  دعوت می کنیم سایر نکات موفقیت را این بار به همت هات اپ نیوز و از زبان این کارآفرین بخوانید:

درس موفقیت در کسب وکار

 

درس موفقیت در کسب وکار با احسان علی پور

احسان علی پور با رشد ایده SmartIron و تولید اتو های هوشمند در حال حاضر خط تولید محصولات هوشمند خود را دو برابر کرده است.

آشنایی مختصر با SmartIron

اتوی هوشمند بخشی از نوآوری های Oliso است که اتوکشی ساده و آسان را در هر جهتی حتی به صورت عمودی فراهم می کند و با سنسورهایی که دارد از سلامت لباس محافظت می کند.

سطح اتو زمانی که استفاده ای از آن ندارید به صورت خودکار جدا می شود و تماس با لباس ها که ممکن است سبب سوختگی و اتفاقات ناگوار بعدی شود قطع خواهد شد.

قطعا این ایده جالب و هوشمندانه درس موفقیت در کسب و کار خلاقانه خواهد بود.

درس موفقیت در کسب وکار

برخی از دروسی که از این فرد موفق می آموزیم عبارتند از:

موفقیت های بزرگ گاهی به شکل عجیبی حاصل می شوند

تنها کافی است نگاهی به پروژه ها و استارتاپ های مختلف بیندازیم. مشاهده می کنیم که اغلب سوژه ها تکراری و متداول هستند. در حقیقت نوآوری در این استارتاپ ها دیده می شود؛ اما موضوعات چیز عجیبی نیستند.

مثلا استارتاپ آنالیز اپلیکیشن Pyze یکی از استارتاپ های موفقی است که برای تحلیل اطلاعات یک اپلیکیشن منتشر شده است.

اما ایده SmartIron ایده ای عجیب و غریب در دنیای استارتاپ های امروزی بود. ایده ای بزرگ که درس موفقیت در کسب وکار برای شروع با ایده های عجیب است.

آن چه که SmartIron را متمایز می کند

همه ی ما مسلما با اتو و ساختارش آشنایی داریم. ابزاری که مدت ها است ساخته شده است و احتمالا از دید انسان های معمولی جای خلاقیت ندارد. اما طبق قوانین کسب و کار خلاق اگر کمی ریسک پذیر باشید می بینید که تلفیق وسایل ساده ای نظیر اتو با تکنولوژی هوشمند شدن دستگاه ها ایده منحصر به فردی می شود.

این اتو بخش های لمسی فعال داشت و از قابلیت کنترل شدن با استفاده از تاچ و تماس افراد برخوردار بود. زمانی که این اتوی هوشمند عرضه شد به سطح فروش باور نکردنی رسید!

آن چه که به شما انگیزه می دهد بشناسید

ایده SmartIron برای علی پور جذاب بود و در واقع کشش همین طرح بود که به او انگیز می داد. برای علی پور و تمام کسانی که استارتاپ های مختلفی راه اندازی می کنند توجه به اهمیت تجربه کاربری مشتریان ، ارتباط با مشتریان از طریق اپلیکیشن ها و نهایتا آنالیز بازخوردها باید انگیزه قطعی یا نهایی شما برای ادامه کار و درس موفقیت در کسب وکار باشد.

درس موفقیت در کسب وکار

روی جامعه مخاطبان خود تمرکز کنید

بعد از اختراع اتوی هوشمند علی پور دست از تولید و نوآوری برنداشت. به صورت مداوم با مشتریان خود در تماس بود و سعی داشت ایده ها و نظرات آن ها را دخیل کند.

گوش فرادادن به نظرات مخاطبان مرز بین موفقیت و شکست استارتاپ های مختلف است.

با تیمی مطمئن کار کنید

اگر به کسب وکار های مشابه نگاه کنید متوجه خواهید شد که بخش بزرگی از موفقیت به کسانی بستگی دارد که با آن ها کار می کنید.

راه اندازی استارتاپ اپلیکیشن مدیریت ایمیل TouchMail تک نفره میسر نبود و همکاری دو فرد مورد اطمینان از نگاه یکدیگر بود که منجر به سرمایه گذاری آلفابت در استارتاپ Flatiron Health شد.

Oliso نیز از این قضیه مستثنی نبود و توانست با همکاری تیمی مطمئن به جایگاه فعلی خود دست یابد.

درس موفقیت در کسب وکار

اهمیت همراهی یک تیم مطمئن در کسب وکار

زمانی که یک کمپانی را راه اندازی می کند اهمیت روابط و ارتباطات بیش از گذشته احساس می شود. عمق هر رابطه است که موفقیت افراد را مشخص می کند.

باید مطمئن شد که افرادی امین و در عین حال علاقمند به چالش و رقابت را انتخاب می کنید. این که تیم شما حامی نظرات و افکارتان باشند نشان می دهد که انتخاب درستی از میان گزینه های موجود برای استخدام در کسب وکار خود داشته اید.

شما چه فکر می کنید؟

تیم خوب، ایده های عجیب و موفقیت های بزرگ درس موفقیت در کسب وکار از زبان احسان علی پور بود. به نظر شما چه نکات دیگری موفقیت کسب وکار را تضمین خواهند کرد؟ ایده های خود را مطرح کنید.

source: entrepreneur

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu