following

عوامل و موانع تمرکز روی کار و ایجاد حواس پرتی در افراد را جدی بگیرید!

دسته : کسب و کار
عوامل و موانع تمرکز روی کار

متاسفانه با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی انسان ها قدرت تمرکز ذهن افراد ضعیف شده و توانایی تمرکز ربات ها و هوش های مصنوعی جایگزین فعالیت های مغز ما برای تمرکز کردن شده اند. البته ناگفته نماند که عوامل و موانع تمرکز روی کار و ایجاد حواس پرتی برای افراد مختلف متعدد هستند.

حتما برای شما هم پیش آمده است که حین کار کردن در محل کار، درس خواندن و…نتوانید آن طور که باید و شاید کارها را انجام و مفاهیم را درک کنید؛ یا این که موقع فکر کردن به یک موضوع خاص حواس شما به سمت امور دیگری اصطلاحا پرت شود.

تمام این مشکلاتی که احتمالا در زندگی روزمره ی خود با آن ها رو به رو می شویم ناشی از فقدان یا ضعف عاملی درونی به نام تمرکز می باشد. تمرکز یکی از ویژگی های شخصی مثبت در افراد مختلف و زمینه ی صدور فرمان های مختلف از سمت مغز می باشد.

طی تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین ثابت شده است که علاوه بر استفاده مداوم از اسمارت فون ها و اپلیکیشن های مختلف به عنوان اصلی ترین عوامل و موانع تمرکز روی کار ، افرادی که عصبی هستند و تنش های روانی بیش تری نسبت به سایرین دارند بیش تر از ضعف قوه ی تمرکز رنج می برند.

اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که ضعف تمرکز سر کار یا در سایر امور زندگی شما را آزار می دهد تصمیم داریم در مطلب امروز هات اپ نیوز با بررسی عوامل و موانع تمرکز روی کار بخشی از دلایل ناکامی در کسب وکار و موفقیت انسان ها را تحلیل کنیم.

عوامل و موانع تمرکز روی کار

بررسی عوامل و موانع تمرکز روی کار

Overcoming Barriers to Focus on job

همان طور که گفته شد عصبی بودن یکی از مهم ترین دلایل برای کاهش تمرکز در افراد است. اگر کمی عمیق تر موضوع را بررسی کنیم می بینیم که استفاده از موبایل هم می تواند سبب عصبی شدن افراد شود.

مثلا استفاده از گوشی پشت فرمان و حین رانندگی ممکن است شما را از یک خبر ناراحت و عصبی کند و تمرکز خود را نسبت به اطراف و ماشین های دیگر از دست بدهید.

همان طور که می دانید حتی قوانین بازدارنده استفاده از اسمارت فون حین رانندگی برای افزایش تمرکز رانندگان کار آمد نبوده است!

ویژگی های فردی انسان های عصبی با قدرت تمرکز کم تر

اگر می خواهید کسانی که تمرکز کم تری در اطراف شما دارند را بشناسید و مطابق با ویژگی های شخصیتی آن ها منابع انسانی مناسب برای کسب وکار خود را انتخاب کنید باید ویژگی این افراد را در نظر داشته باشید.

انسان های عصبی مضطرب و بیش از حد حساس هستند و تمایل دارند حال و هوای اتفاقات ناگوار گذشته را حفظ کنند. به این افراد از نظر بیولوژیکی نوروتیک هم گفته می شود.

عوامل و موانع تمرکز روی کار

نحوه برخورد اجتماعی انسان های عصبی

مطابق با تحقیقات صورت گرفته روی بیش از 40 کارمند در طول 2 هفته 2 نشانه اصلی در رفتار و شیوه ی برخورد انسان های عصبی به عنوان عوامل و موانع تمرکز روی کار مطرح شده است :

  • انسان های پرخاشگر سعی دارند از تمام مسائل جوانب منفی را ببینند و بابت آن ها مضطرب شوند
  • انسان های عصبانی پیوسته مشکلات، مشاجرات و مسائل روزمره ی خود را برای همه تعریف می کنند

چرا افراد عصبی تمرکز کمتری دارند؟

حال که انسان های عصبی و نوروتیک را بهتر شناخته اید بد نیست با علت علمی کاهش قدرت تمرکز در این افراد نیز آشنا شوید. عوامل و موانع تمرکز روی کار بسیار هستند؛ اما اگر بخواهیم تمام انرژی ذهنی خود را روی تک تک این عوامل متمرکز کنیم نمی توانیم در کسب وکار خود موفق شویم.

تمرکز همان تحلیل ذهنی افراد است که دائمی نیست. برای این که بتوان به صورت مداوم روی امور تمرکز داشت باید انرژی موجود را تقسیم نمود.

روند پردازش مغزی برای تمرکز

مغز انرژی اصلی خود یعنی گلوکز را پیوسته از طریق عروق دریافت می کند. با در نظر داشتن کاهش عملکرد مغز حین انجام امور همزمان تمرکز کردن روی کار، مشکلات شخصی و مسائل کاری به صورت همزمان تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

با توجه به همین روند پردازش مغزی قانون کار کمتر اما هوشمندانه مطرح می شود که تاکید می کند کار با تمرکز ارزش بیش تری نسبت به کاری متاثر از  عوامل و موانع تمرکز روی کار دارد.

عوامل و موانع تمرکز روی کار

چگونه با معضل کمبود تمرکز مقابله کنیم؟

تئوری focus opportunity cost یا هزینه هر لحظه تمرکز می تواند راهکاری خوبی برای مقابله با عوامل و موانع تمرکز روی کار باشد.

در این تئوری شما تخمین می زنید که آیا فکر کردن روی این مشکل و میزان تمرکزی که از دست می دهم ارزش آن را دارد که از کار و امور روزمره ی خود عقب بمانم یا نه.

اگر فردی منطقی و مسئولیت پذیر باشید به خوبی می توانید آنالیز کنید که قدرت تمرکز و انرژی ذهنی خود را روی چه موضوعی صرف نمایید.

سخن آخر:

علاوه بر راهکار های معرفی شده ترفندهای دیگری نظیر گوش دادن به موزیک آرامش بخش و انجام بازی هایی نظیر بازی .Rings که قدرت تمرکز شما را به چالش و شما را به تمرکز تحریک می کنند نیز می توانند مفید باشند.

تجربه و نظر شما؟

نظرات خود را درباره ی عوامل و موانع تمرکز روی کار و راه های مقابله با آن ها را با ما در میان بگذارید.

source: mydomaine

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn عوامل و موانع تمرکز روی کار و ایجاد حواس پرتی در افراد را جدی بگیرید!

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu